Mulle meeldib internet.

Ma arvan, et sulle ka, muidu sa poleks ju minu veebikodusse sattunud. Internetis on igasugu põnevaid mänge, internetis saab sõpradega suhelda, üldse saab lugeda erinevate asjade kohta. Internetis on hästi palju inimesi, aga kahjuks ei ole kõigil head mõtted peas. Sellepärast peab olema alati väga tähelepanelik, et pahandusi ei juhtuks.

Isad-emad teavad internetist kindlasti palju rohkem ja nende käest on alati hea üle küsida, kui midagi ebatavalist kohtad. Näiteks kui saad võõralt inimeselt e-kirja, pole tark tegu seda kohe avada. Kindlasti oled kuulnud, et internetis liigub ringi hästi palju viiruseid. See on umbes nii, nagu inimesedki haigeks jäävad – saad kuskilt viiruse ja siis ei saa minna ei lasteaeda, kooli või õue mängima. Nii on ka arvutitega – kuskilt tuleb viirus ja arvuti jääb haigeks. Kole lugu. Seepärast tasubki selline kiri kohe kustutada või siis suurte käest üle küsida, kui selline kahtlane kiri sinu meilikasti on tulnud.

Mul on veebis hea sõber Andero! Andero on politseinik ning aitab kõiki inimesi kes on internetis hätta jäänud ja vajavad nõu või abi. Anderol on facebooki  ja rate konto ka. Lisaks saab temaga kontakti läbi lapsemure foorumi. Aga kõige lihtsam on talle mure korral lihtsalt kirjutada  aadressil: andero.sepp@politsei.ee

Samuti ei ole ma ära unustanud oma head vana sõpra Veebivenda. Tema on rääkinud, mida tasuks tähele panna, et internetis ringi liikudes end turvaliselt tunda. Interneti jututubades ja foorumites on hästi lihtne esineda kellegi teisena. See, kes ütleb, et ta on 12aastane tüdruk, võib tegelikult olla täitsa vana mees. Seetõttu pole mõtet kedagi ka niisama usaldada, anda oma telefoninumbrit või kodust aadressi.

Veebivend oskab internetiasju väga hästi seletada!

Samuti leiab hulganisti kasulikku informatsiooni peremeedia kodulehelt.