Riiust peab rääkima

Kahjuks ikka juhtub, et kodus ja koolis tuleb ette riidu. Riidusid käte abil lahendada ei tohi, tuleb ikka osata tülisid rahulikult, sõnadega lahendada. Eriti paha on, kui kodus või koolis on iga päev tülid ja kedagi kiusatakse või lüüakse. Neid asju ei tohi niisama jätta ning tuleb abi leida.

Kui sulle tehakse kodus või koolis liiga, siis räägi sellest oma ema ja isaga. Kui nendega ei saa rääkida, siis vanaema-vanaisaga või tädide-onudega. Koolis on sinu abimees õpetaja või koolipsühholoog. Lisaks on üle-eestiliselt avatud tasuta lasteabi telefon 116111. Sinna võid alati helistada, kui meel on kurb või midagi on juhtunud. Kui ka neilt abi ei saa, siis kirjuta mulle! Minu head sõbrad politseis oskavad sind ka kindlasti aidata. Neile kirjuta aadressil murelink@politsei.ee.

Kuigi tülidest rääkimine on keeruline, tee seda siiski, sest ainult nii saavad asjad paremaks minna. Rääkimine ei ole pealekaebamine isegi siis, kui räägid tülist, mida sa ainult pealt nägid. Mõtle sellele, et kui sina oleksid hädas, siis tahaksid küll, et keegi appi tuleks. Just seetõttu tulebki rääkida ka teiste inimeste vahelisest tülidest.