Üle-euroopaline jalgpalliturvalisuse mõttekoda
29.02.2020

13.-14. juunil korraldab PPA Eesti EL Nõukogu eesistumise raames üle-euroopalise jalgpalliturvalisuse ja julgeolekuekspertide kohtumise arutamaks olulisemaid turvalisusküsimusi kaalukatel jalgpallimängudel ja suurturniiridel.

Kahepäevase kohtumise fookus on jalgpalliturvalisusel ja sellealasel koostööl Euroopas. Peamised arutlusteemad puudutavad järgnevatel aastatel toimuvaid olulisemaid mange ja suurturniire sh ka 2018. aastal Venemaal toimuvaid maailmameistrivõistlusi. Mängude ja turniiride korraldajad annavad ülevaate ohutusalastest ettevalmistustest ja kasutatavatest turvameetmetest.

Üritusel osalejad jagavad ka oma kogemusi ja parimaid praktikaid antud valdkonnas, ühtlasi arutletakse, kuidas taltsutada jalgpallihuligaane, vähendada agressivseid meeleavaldusi ning pürotehnika kasutamist staadionitel ja väljaspool neid. Samuti räägitakse läbi viimastel aastakümnetel üha sagedamini kasutatavate nn spotterite veelgi paremad kasutamisvõimalused. Spotterid on politseiametnikud, kes saadavad oma riigi meeskonda ja selle fänne võõrsil peetavatel mängudel, toetavad võõrustajamaa kolleege ja suhtlevad fännidega, et ennetada ja lahendada võimalike probleeme.

Viimastel aastatel on rohkearvulise publikuga  ja suure meediakajastusega hiilgavad spordiüritused olnud ka potentsiaalseks huviobjektid terroristide jaoks. Suurürituste korraldajate jaoks on see üks võimalik oht, mistõttu tuleb ka see küsimus kohtumise ajal arutlusele.

Tallinnas juuni keskpaigas toimuv kohtumine on ettevalmistus samal teemal septembris toimuvale kohtumisele Brüsselis.