Rahvusvahelised võistlused
23.09.2019

2016. aasta

Euroopa politsei meistrivõistlustel jooksukrossis 21.-24. märtsil Suurbritannias osalesid Kaisa Kukk, kes saavutas 10. koha ja Kelly Nevolihhin, 14. kohaga. Slovakkias 21.-24. oktoobril peetud Euroopa politsei maadluse meistrivõistlustel lõpetas Hannes Käärik -125 kg kategoorias vabamaadluse 8. kohaga.

Põhjamaade politseimeistrivõistlustel Norras 30.08-02.09 sai Mirja Virve orienteerumises esikoha. Võistlustel esindasid Eesti politseid ka Ilmar Vähi ja Olari Petersell.

15.-18. septembril korraldas Eesti Politsei Spordiliit Tallinnas Männikul Põhjamaade politsei laskmise MV, kus Triin Tähtla sai naiste sportpüstoli 30+30 harjutuses esikoha ja õhupüstoli harjutuses teise koha, nii sportpüstoli, õhupüstoli kui püstoliharjutuses olid Eesti naised võistkondlikult teised, kaotades Taanil naiskonnale. Peale Triin Tähtla võistlesid naiskonnas veel Küllike Sinisalu ja Annika Malva.

Meelis Lehtpuu sai hõbemedali täiskaliibrilise revolver/püstoli 30+30 lasku harjutuses, Aleksandr Voronin sai hõbemedali vabapüstoli harjutuses, Madis Kuznetsov tuli kolmandaks vabapüssi lamades harjutuses. Eesti meeskonnad olid täiskaliibrilise revolver/püstoli ja õhupüstoli ning standardpüstoli harjutustes hõbemedalil. Õhupüstoli harjutuse meeskonda kuulusid Aleksandr Voronin, Mihhail Vassiljev ja Peeter Puio. Täiskaliibrilise revolvri/püstoli harjutuses olid meeskonnas Aleksandr Voronin, Meelis Lehtpuu ja Jaanus Mätas ning standardpüstoli harjutuses Aleksandr Voronin, Mihhail Vassiljev ja Meelis Lehtpuu.

Eesti politseid esindasid neil võistlustel lisaks eelnimetatutele ka Velve Põldoja, Katrin Järvelaht ja Rauno Rajasaar.

21.-25. novembril Tamperes Põhjamaade politsei võrkpalli meistrivõistlustel saavutas Eesti politsei võrkpalli meeste koondis teise koha ja naiste koondis kolmanda koha.

Meeskond : Erki Välinurm (turniiri parim mängija), Tarmo Raud, Erko Sibul, Allar Sadam, Priit Heinsoo, Kunnar Püvi, Karl Liiva, Stanislav Spelman (kapten), Vahur Vahemets, Roland Kruus, Joonas Lõbus, treener Rein Mõnnakmäe.

Naiskond: Maili Arro (kapten), Kadri Toom, Maria Bulak, Kerly Vompa, Ragne Lai, Kaisa Viks, Karin Lassi, Ester Šalk, Reelika Paomees, treener Tiit Kõiv.

2015
Skandinaaviamaade politsei meistrivõistlused peeti Reykjaviki maratoni käigus ning Põhja prefektuuri politseinik Kaisa Kukk võitis ühtlasi ka Reykjaviki maratoni naiste arvestuses isikliku rekordoga 2:53.09. Politseimajor Alar Ridamäe lõpetas politsei meistrivõistlused 11. Kohaga, ajaga 2:53:08 ning kogu maratoni arvestuses oli ta meeste seas 22.

20.-24.11.2014
rahvusvaheline sulgpalli võistlus Taanis.

29.04-01.05.2014 osaleti rahvusvahelisel orienteerumise auhinnavõistlusel Taanis. Sprindivõistluse edukaim oli Mirja Virve, kes saavutas 2. koha. Kaks ülejäänud sportlast kahjuks eksimuse tõttu rajal oma tulemust kirja ei saanud. Põhivõistlusel, mis oli kombineeritud laskmisest ja orienteerumisest sai parimad tulemused ja teise koha Mirja Virve ning Olar Petersell. Maarja Punak leppis 5. kohaga.

12.-15.09.2013.a osales politsei Euroopa politsei meistrivõistlustel ujumises. Tulemused: Kabak 50 m vabalt 14. koht,50 m selili 11. koht, 100m vabalt 13. koh; Lutševits 50 m vabalt 16. koht, 50m selili 18. koht, 50m liblikat 12. koht; Aleksandr Malkov 200 m kompleks 9. koht, 400 vabalt 7. koht

09.-12.11.2012.a toimusid Tšehhis Prahas Euroopa politsei meistrivõistlused maadluses. Eestit esindas Margus Soome Lääne prefektuurist, kes osales kreeka-rooma maadluses kehakaalus - 84 kg. Kõrgetasemelisel võistlusel saavutas Margus 12 mehe hulgas hinnatava 8 koha.

13.- 17.09.2012.a toimusid Prantsusmaal Ploerenis Euroopa politsei meistrivõistlused jalgrattasõidus. Eestit esindasid Riko Räim ja Aivar Ridamäe PPA-st. Kavas oli nii eraldistart, kui ka grupisõit. Eraldistardis oli meeste konkurentsis võistlemas 77 osalejat. Riko Räim sai sellel alal 58 koha ja Aivar Ridamäe 64 koha. Grupisõidus läks starti 84 meest. 10 neist pidid kahjuks katkestama, nende seas kahjuks ka meie Riko Räim. Aivar Ridamäe lõpetas suures grupis, milles võrdse aja juures jagati kohad 9 - 64. Aivar sai 49 koha. Arvestades, et suured jalgrattariigid nagu Prantsusmaa, Saksamaa, Belgia jne osalesid grupisõidus 5 - 6 meheliste võistkondadena, kes said üksteist aidata, siis on Aivari välja sõidetud koht igati korralik. Euroopa politsei meistrivõistlused on alati väga kõrgetasemelised, kuna nendel on stardis alati päris mitmeid olümpia ja maailmameistrivõistlustel osalenud sportlasi, tihti ka medalivõitjaid.

13.-17.10.2011 toimusid Taanis Vingstedis 15. Euroopa politsei meistrivõistlused laskmises, kus osalesid sportlased 21 riigist. Eestist võttis võistlustest osa kaks võistlejat Lauri Abel ja Meelis Lehtpuu Põhja Prefektuurist. Võistlused olid väga kõrgetasemelised ning osales ka võistlejaid, kes on saanud EMi, MMi ja OMil medalikohti. Meie jaoks lõppesid võistlused ülimalt edukalt, kuna Lauri Abel saavutas spordipüstoli harjutuses 30+30 lasku Eesti kõigi aegade parima koha -575 silmaga kuuenda koha. Medalite arvestuses oli traditsiooniliselt parimad Saksamaa, Venemaa ja Hispaania.

11.01.2010 Tänavu võtab Eesti politsei osa Euroopa Politsei meistrivõistlustest laskmises, mis toimuvad 08.-14.10.2011 Kreekas. Parimate sportlaste väljavalimiseks kuulutatakse märtsi kuus välja konkurss.

01.10.2010 Ukrainas Donetskis toimunud võistlustel osales üle 250 sportlase 18 riigist. Edukamate medaliriikidena paistsid silma ukrainlased, kes said 35 medalit ja Saksmaa, teenides 23 medalit. Meilt osales kokku 3 sportlast. Põhja Prefektuuri patrullpolitseinik Moonika Aava sai odaviskes 50.84ga teise koha ja hõbemedali. Esimese koha sai tulemusega 57.51ga ukrainlanna Vira Rebrjuk, kelle hooaja tippmark on 63.36. Aava on sel aastal vaid kolm korda võistelnud, sellegipoolest tuli ta tänavu 53.79ga ka Eesti meistriks. Politseinike EMilt võttis osa ka Põhja Prefektuuri liikluspolitseinik Kaidur Kaar, kes viskas oda 64.85 ning sai sellega 6. koha. Kolmanda sportlasena sai kergejõustiku meistrivõistlustel osaleda Marek Luts, kes 800m jooksus sai ajaga 2.09,60 9. koha.

21. 10.2009 kuulutas Eesti Politsei Spordiliit (EPS) välja konkursi, leidmaks sportlased, kes esindavad Politsei- ja Piirivalveametit Ukraina 20.-24 september 2010.a. Euroopa Politsei Spordiliidu (USPE) poolt korraldatavatel kergejõustiku meistrivõistlustel. Konkursi lõppedes laekus EPSile kolme kandidaadi ankeedid, kes jätkavad kandideerimist sellel võistlusel. Erandkorras kuulutab EPS välja täiendava konkursi sportlaste leidmiseks, kes osalevad USPE kergejõustiku meistrivõistlustel Ukrainas.

Sportlase kandidatuuri seab üles EPSi liikmeks oleva spordiklubi/-seltsi juhatus (Tallinna Politsei Spordiselts, Lääne Politsei Spordiselts, Ida-Virumaa Spordiselts, SKA Viljandi Jokker, Laskurklubi POLK, Kaitsepolitsei Spordiklubi, Sisekaitseakadeemia Spordiklubi, Ida Politsei Spordiklubi, Lõuna Politsei Spordiklubi, Kaitsepolitsei Spordiklubi). Oma kandidaadid võivad esitada ka need spordiklubid/-seltsid, kes astuvad 2010. aasta jooksul Eesti Politsei Spordiliidu liikmeks. USPE võistluskalendrist saavad osa võtta ainult eriteenistujad. Konkurss korraldatakse tavapärasest varem, kuna korraldajamaa Ukraina soovib varakult tegelema hakata ettevalmistustöödega. Lõpliku koondise nimekirja kinnitab Eesti Politsei Spordiliidu juhatus pärast 2010.a. eelarve kinnitamist.

Osalemaks USPE kergejõustiku meistrivõistlustel Ukrainas, palume teil esitada oma kandidaadid hiljemalt 30. aprilliks 2010.a. Sportlase lähetamise kulud maksab kinni Eesti Politsei Spordiliit ning sportlaste valiku tegemisel arvestatakse kandidaatide 2008-2010.a. saavutatud tulemusi aladel, millest ta soovib USPE meistrivõistlustel osa võtta. Kandidaadi ülesse seadev liikmesklubi peab olema veendunud ankeedis olevate andmete õigsuses.

Kirjale lisatud failides võite leida 2010.a. USPE meistrivõistlustele kandideerimise juhendi, kandideerimise ankeedi, antidopingu deklaratsiooni. Lisatud on ka Form 1.a , kust saab teada alade loetelu, milles on hetkel võetud plaan võistlused korraldad.