Politsei tabas lapsi vedanud joobes bussijuhi
05.05.2014


Politsei pidas Tartumaal kinni alkoholi tarvitanud bussijuhi, kelle sõidukis olnud poolesajast reisijast enam kui pooled olid lapsed.

Täna hommikul kella 10.30 ajal sai politsei tähelepanelikult inimeselt teate reisibussist, mille „ujuv“ sõidustiil viitas joobekahtlusega juhile. Väljakutsele reageerinud patrullid märkasid bussi Ülenurme vallas, kus andsid juhile peatumismärguande. Kontrollimisel ilmnes, et 47-aastane Läti bussijuht oli alkoholi tarvitanud. Selgus seegi, et buss oli teel Lätist Tartusse teaduskeskusesse ekskursioonile. Bussis oli ühtekokku poolsada reisijat, nendest 36 olid lapsed. Roolis olnud kutseline bussijuht nentis, et alustas sõitu Tartu suunas varahommikul, millele eelnevalt oli üksjagu alkoholi tarvitanud. Bussis kaasa reisinud täiskasvanud viitasid küll, et kohati kippus bussijuht kihutama, mille osas teda ka manitseti, ent alkoholijoovet ei osatud kahtlustada. Politsei kõrvaldas bussijuhi juhtimiselt ning korraldas kohapeale kaine juhi, misjärel huvireis jätkus.

Tartu patrullteenistuse välijuht Jaan Mürk ütles, et politsei on tänulik inimesele, kes kahtlase sõidustiiliga bussijuhist korrakaitsjatele viibimata teada andis. „Paraku ei olnud bussijuhil endal piisavalt südametunnistust, et hoiduda rooli istumisest ja kaasreisijate ohtu panemisest. Kogu loo juures võib kordaminekuks pidada, et pika teekonna vingerdades läbinud bussijuht ekskursioonile tulnud lapsi või teisi liiklejaid oma mõtlematu käitumisega hädaohustada ei jõudnud,“ lisas politsei välijuht.

Politsei soovitab reisijaid vedavatel bussifirmadel võtta kasutusele erinevaid abinõusid turvalise sõidu tagamiseks. Mõistagi võivad need kaasa tuua lisakulusid, ent inimelude ja eriti laste elude väärtus ei ole millegi muu kõrval sellega võrreldav.

Varahommikul Lätist sõitu alustanud ja Tartumaale jõudnud bussijuhil fikseeris politsei alkoholi piirmäära ületamise, mille eest näeb seadus ette kuni 400eurose rahatrahvi või juhtimisõiguse äravõtmise kuni kuueks kuuks.

Kerly Peitel
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308852 / 5203403
Kerly.Peitel@politsei.ee

 
Tagasi