Politseis registreeritud sündmused
05.05.2014


Nädalavahetuse jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 160 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 tapmine, 1 raske tervisekahjustus, 2 avaliku korra rasket rikkumist, 83 varavastast kuritegu, neist 81 vargust (13 eluruumidest, 7 sõidukitest), 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 14 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 22 inimest. Joobes juhtide süül toimus 9 inimvigastustega liiklusõnnetust. Tabati 54 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 713 väärtegu. Piirilt väljastati 8 sisenemiskeeldu, tuvastati 2 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist (peeti kinni 1 isik), 4 piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist. Esitati 2 varjupaigataotlust.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
3. mail kella 21.50 ajal teatati politseile, et Sinimäe tänava trepikojas tungiti kallale 34-aastasele mehele ja 44-aastasele naisele. Kahtlustatavana viis politsei jaoskonda 31- ja 26-aastase mehe. 

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
2. mail kella 21.40 ajal tungiti Õismäe tee korteris kallale perevägivalla teatele reageerinud politseinikule. Patrull viis kahtlustatavana jaoskonda 31-aastane naine.

4. mail kella 00.45 paiku teatati politseile, et Uus-Maleva tänava majas tungiti kallale turvatöötajale. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 43-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
2. mail kella 14 paiku teatati politseile, et Sinimäe tänava majas tungisid tüli käigus teineteisele kallale 51-aastane naine ja 36-aastane mees. Politsei toimetas konflikti osapooled jaoskonda.

2. mail kella 16.30 ajal teatati politseile, et Suur-Sõjamäe tänaval tungiti tüli käigus kallale 29-aastasele mehele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 44-aastase mehe.

3. mail kella 2.30 ajal teatati politseile, et vanalinnas asuvas ööklubis tungiti kallale 22-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 42-aastase mehe.

4. mail kella 1.50 ajal teatati politseile, et Läänemere tee majas tungiti kallale 31-aastasele mehele.

4. mail teatati politseile, et kella 5 paiku tungiti Suur-Karja tänaval kallale 68-aastasele mehele. 

Politseile teatati, et 3. mail kella 17 paiku tungiti Madara tänava asutuses kallale 24-aastasele mehele. 

Vargused
Ööl vastu 2. maid varastati Valukoja tänaval seisnud veoki paagist 700 liitrit kütust.

Ööl vastu 3. maid varastati Pärnamäe teel ettevõttest tõstuk. Kahjusumma on täpsustamisel.

3. mail varastati Sadama tänaval seisnud kaubikust stereoseade, käed-vaba süsteem, kaks kohvrit riietega, fotoaparaat ja pardel. Kahju kokku 2050 eurot.

3. mail varastati Mere puiesteel seisnud kaubikust neli sülearvutit, kaks MP3-mängijat, kott alkoholiga ning muid asju. Kahju kokku 2575 eurot.

4. mail avastati, et Uus-Kalamaja tänava korterist on varastatud sülearvuti koos kotiga, kalapüügitarbed ja jalatsid. Kahjusumma on täpsustamisel.

4. mail avastati, et Raja tänaval on garaažist varastatud kolm jalgratast. Kahju kokku 3415 eurot.

4. mail avastati, et Mustamäe teel on kahest naaberkorterist varastatud sülearvuti, sularaha, riideid, väärisesemeid ja muid asju. Kahjusumma on täpsustamisel.

Tulirelva ebaseaduslik käitlemine
3. mail kella 11 paiku leidsid peretüli teatele reageerinud politseinikud Kauna tänava korterist vintpüssi, mille kohta puudus soetamis- ja relvaluba. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 36-aastase mehe.

Harjumaa

Vargused
Ööl vastu 3. maid varastati Harku vallas Murastes eramust sülearvuti, väärisesemeid ja sularaha. Kahju kokku 25200 eurot.

3. mai õhtul varastati Viimsi vallas Haabneemes jalgratas Author. Politsei tabas hiljem varguses kahtlustatavana 27-aastase mehe.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Jõgevamaa

Vargus
3. mail teatati politseile, et Pajusi vallas Aidu külas on sisse murtud suvekodusse, kus on kõik segi paisatud. On selgitamisel, kas majast midagi ka varastati.

2. mail teatati politseile, et Põltsamaal Nõmavere külas on sisse murtud ettevõtte territooriumile. Hoidlas seisnud Scania veoki kütusepaagist varastati umbes 400 liitrit diislikütust. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on 620 eurot.

Tartumaa

Vargused
4. mail teatati politseile, et Tartus Tähe tänaval on sisse murtud korterisse, kust varastati 1000 eurot sularaha. Korteris on esemed segi paisatud ning on soritud riidekappides.

3. mai keskpäeval teatati politseile, et Tartus Lembitu tänava toidukaupluses pidas turvatöötaja kinni isiku, kes püüdis kauplusest varastada kahte pudelit konjakit. 

Kehaline väärkohtlemine
4. mail teatati politseile, et Tartus Jaama tänava korterimaja ühes korteris lõi alkoholijoobes 27-aastane naine tüli käigus noaga 45-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu TÜ Kliinikumi tervisekontrolli. Politsei viis agressiivse joobes naise arestimajja kainenema.

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
3. mail teatati politseile, et Tartu Kalda tee kaubanduskeskusest jooksid läbi turvaväravate välja kaks noormeest, kes varastasid kauplusest erinevaid tooteid. Kauplusest jooksuga väljunud noormehed äratasid oma kahtlase käitumisega tööst vaba aega veetnud politseiametniku tähelepanu ning ta jooksis noormeestele järele ning pidas nad kinni. Kinnipidamisel osutasid noormehed politseiametnikule vastupanu ning ründasid teda. Politsei toimetas 23- ja 22-aastase mehe arestimajja. Politseiametnik rüseluses vigastada ei saanud.

2. mai hommikul ründas alkoholijoobes 25-aastane mees Tartus Ülikooli tänaval asuva meelelahutusasutuse ees ametikohustusi täitnud turvatöötajat. Rüseluse käigus lõi agressiivseks muutunud mees turvatöötajat. Turvatöötaja fikseeris oma vigastuse TÜ Kliinikumis.

Tapmine
3. mai südaöösel sai politsei teate, et Tartu Kaunase puiestee kortermaja ühest korterist leiti 83-aastase naise torkehaavadega surnukeha. Politsei pidas korteris viibinud 49-aastase mehe  kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis arestimajja. Arestimajja viidud mees oli tapetud naise poeg. Naise surnukeha saadeti kohtuarstlikule lahangule. Prokuratuuri taotlusel andis kohus loa kinnipeetud mehe vahistamiseks.

Võrumaa

Vargus
Ööl vastu 2. maid varastati Võru vallas Kolepi küla kinnistul seisnud metsatraktorist juhtimisarvuti ja pöördpea elektrooniline jagaja. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargused
Ööl vastu 2. maid varastati Väike-Maarjas Ravi tänaval ehitusobjektil seisvast ekskavaatorist diislikütust. Esialgne kahju on  300 eurot.

2. mail avastati, et Rakvere vallas Lasila külas on sidejaama sisse tungitud ja varastatud viis reservakut. Kahju on selgitamisel.

Sissetung
1. mail avastati, et Laekvere vallas Rohu külas on elumajja ja kuuri sisse murtud. Midagi ära ei varastatud.

Ida-Virumaa

Vargused
2. mail avastati, et Narva-Jõesuus Koidula tänaval on varastatud haagiselamu Piccolo registrimärgiga 284BR. Kahju on 1500 eurot.

2. mail avastati, et Narvas aiandusühistu Rjabinka majast on varastatud külmkapp, kaks boilerit ja teisi esemeid. Kahju on 1362 eurot.

2. mail varastati Jõhvis Narva maanteel maja trepikojast jalgratas väärtusega 230 eurot.

2. mail avastati, et Narvas Võidu tänaval on sõiduautol Opel lõhutud aknaklaas ja varastatud autopass ning pikendusjuhe. Kahju on 20 eurot.

Ööl vastu 2. maid lõhuti Narvas Kerese tänaval sõiduautol Audi aknaklaas ja varastati makk, tööriistu ning reisiapteek. Kahju on 82 eurot.

Ööl vastu 3. maid murti Narvas Aasa tänaval eramajja ja garaaži ning varastati tööriistu ning teisi esemeid. Kahju on 480 eurot. 

3. mai öösel varastati Narvas Jõe tänaval asuvas baaris meeskliendilt mobiiltelefon väärtusega 457 eurot.

4. mail avastati, et Sillamäel Rumjantsevi tänaval on akna kaudu korterisse murtud ja varastatud erinevaid esemeid, millega tekitati omanikule esialgselt kahju 1646 eurot.

Ööl vastu 4. maid murti Kohtla-Järvel Järveküla teel läbi seina osaühingu lattu ja varastati elektritööriistu. Esialgne kahju on 1590 eurot.

Kelmus
28. aprillil ostis Kohtla-Järve elanik, 22-aastane mees, interneti müügiportaalist 140 eurot maksva jalgratta varuosa, kuid kaupa kätte ei saanud ja müüjaga ei õnnestunud ka enam ühendust saada.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Vargus
3. mail avastati, et Albu vallas Järva–Madise külas on tungitud merekonteinerisse ning varastatud tööriistu. Kahju on 2430 eurot.  

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
4. mail kella 4.20 paiku löödi Pärnus Rüütli tänaval meelelahutusasutuses 31-aastast meest.

Vargused
3. mail avastati, et Väätsa vallas Väljataguse külas on tungitud majja ja varastatud mootorsaag. Kahju on selgitamisel.

3. mail avastati, et Tahkuranna vallas Uulu külas on varastatud murutraktor. Kahju on 6000 eurot. 

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
3. mail kella 18.45 paiku löödi Märjamaa vallas Valgu külas korteris 47-aastast naist.

Vargused
4. mail avastati, et Raikküla vallas Ummaru külas on tungitud abihoonesse ja varastatud murutraktor. Kahju on 2000 eurot.

3. mail kella 20 paiku varastati Rapla vallas Raka külas abihoonest erinevaid esemeid. Kahju on 300 eurot.

2. mail avastati, et Kohila vallas Aespas on tungitud ettevõtte hoonetesse ning varastatud tööriistu. 


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi