Politsei tabas täna hommikul Põltsamaal alkoholijoobes veokijuhi
05.05.2014


Täna varahommikul Põltsamaa vallas sõidukijuhtide kainust kontrollinud Jõgeva politseinikel tuli juhtimiselt kõrvaldada alkoholijoobes veokijuht.

5. mai varahommikul ajavahemikul kell 8.30-9.30 kontrollis politsei Põltsamaal sõidukijuhtide kainust. Tunnise kontrollreidi käigus pandi puhuma ühtekokku 259 sõidukijuhti ning esialgu tundus, et tulemused saavad selle nädala esimese tööpäeva alguses olema igati positiivsed.

Kella 9 paiku peatasid aga Jõgeva politseinikud Tallinna-Tartu maantee 125. kilomeetril kontrolliks MANi täislastis veoki. Veoki roolis olnud  42-aastasel Andrusel tuvastas politsei alkoholijoobe, lisaks ilmnes kontrollimisel, et mehel puudus ka vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus. Täpsemalt oli see mehelt varasemalt samalaadsete rikkumiste eest kohtu otsusel ära võetud. Lisaks purjus veokijuhile viibis samas sõidukis kaasreisijana ka naine.

Joobnud veokijuht, kes on varasemalt mitmel korral liiklusrikkumiste tõttu politsei huviorbiiti sattunud, kõrvaldati juhtimiselt ning viidi esmalt Jõgeva arestimajja kainenema. Jõgeva kriminaaltalitus alustas juhtunu osas kriminaalmenetlust.

Põltsamaa konstaablijaoskonna piirkonnavanem Üllar Sõmera ütles, et täiskoormaga, juhtimisõiguseta ning lisaks ka raskes joobes veokijuhi näol on meie teedel tegu potentsiaalse liiklusmõrvariga. „Võime kergendust tunda, et ohtlik juht sai liiklusest kõrvaldatud ja traagilised tagajärjed, mis sellisel puhul on vägagi tõenäolised, jäid seekord olemata,“ selgitas Sõmera. Ta lisas, et äärmiselt vastutustundetu on raskeveoki rooli purjuspäi asuda ja teiste süütute liiklejate elu kallale kippuda.

Ragne Keisk
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308851/ 56656866
ragne.keisk@politsei.ee

 
Tagasi