Rotary klubi tunnustab noori politseinikke
08.05.2014


Täna, 8. mail autasustab Tallinna Rotary klubi parimaid noori politseinikke ning parimat koerajuhti ja teenistuskoera. Tegu on pikaaegse traditsiooniga, millega tänatakse aasta jooksul enim silmapaistnud noori ja aktiivseid politseiametnikke.

Aasta parima noore kriminaalpolitseiniku preemia pälvib Narva kriminaaltalituse uurija Roman Sizov, kes on teinud head tööd kuritegude lahendamisel. Roman on osalenud mitmete tapmiste ja röövimiste uurimisel ning aitas mullu suvel Põhja prefektuuri kolleegidel avastada Viru keskuses toimunud juveelipoe röövi. Uurijaameti kõrval on Roman Ida prefektuuri märulipolitsei üksuse liige.

Parima noore korrakaitsepolitseiniku preemia saab veebikonstaabel Oksana Luik, kes annab inimestele nõu venekeelsetes suhtlusvõrgustikes. Möödunud aasta alguses kolmanda veebikonstaablina tööd alustanud Oksana vastab sotsiaalmeedias vene keelt emakeelena rääkivate inimeste küsimustele, mis puudutavad internetiturvalisust, avalikku korda, liiklust ja politseitöö põhimõtteid. Endise noorsoopolitseinikuna osaleb Oksana ka noortele suunatud ennetustöös ja peab koolides ennetusloenguid.

Parima piirivalvuri autasu pälvib Luhamaa maanteepiiripunkti dokumendiekspert Älis Zopp, kelle professionaalne pilk tunneb vilunult ära võltsitud dokumente ja varastatud sõidukeid. Üks huvitavamaid juhtumeid meenub Älisele möödunud suvest, kui ta kontrollis vahetult enne jaanipäeva piiripunkti tulnud Valgevene registreerimisnumbriga musta värvi sõiduautot Honda, mis pidi aga olema Hollandi ja Saksamaa andmetel pruuni värvi. Pärast põhjalikumat kontrolli selgus, et auto oli kaks nädalat tagasi Saksamaalt varastatud.

Parimaks nooreks migratsiooniametnikuks tunnistatakse kodakondsus- ja migratsiooniosakonna arendusbüroo peaekspert Karina Egipt, kes vastutab reisidokumentide, ID-kaartide ja teiste isikut tõendavate dokumentide valdkonna koordineerimise eest. Lõviosa tema tööst on seotud õigusloome ning infosüsteemidega, mis on vajalikud dokumentide taotlemiseks, trükkimiseks ja väljaandmiseks.

Parima koerajuhi ja teenistuskoera preemia saavad Punamäe kordoni koerajuht Tiiu Siimer ja kaheaastane saksa lambakoer Troyen´s Demoni, kes on andnud suure panuse Eesti idapiiri turvalisusesse. Tiiu ja Demoni on aidanud ennetada mitmeid ebaseaduslikke piiriületusi. Mullu oktoobris märkas Tiiu kordoni vaatluskaamera abil Narva jõel isikuid, kes olid eelnevalt seotud salakaubajuhtumitega. Sündmuskohale jõudes pidasid piirivalvurid kinni seitse Vietnami kodanikku, kes olid tulnud ebaseaduslikult üle piiri. Tänu Tiiule ja Demonile leiti sündmuskohalt olulisi asitõendeid ning peeti kinni inimene, keda kahtlustatakse illegaalse immigratsiooni organiseerimises. 

Tallinna Rotary klubi presidendi Raivo Aavisto sõnul vajab rotariaanide ja politsei koostööst välja kasvanud ilus traditsioon hoidmist, sest tunnustust ja tänu ei ole kunagi liiga palju. „Rotary liikumine panustab üle maailma ühiskonna arengusse ja toetab just neid protsesse, millest sünnib kasu võimalikult paljudele. Seetõttu soovime tunnustada neid inimesi, kes muudavad Eesti inimeste igapäevaelu turvalisemaks,“ sõnas Aavisto.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri sõnul on oma karjääri alguses olevate politseinike esiletoomine edulugude kaudu märgilise tähendusega. „Keegi pole liiga noor, et muuta maailma. Selline tunnustus annab kõigile noortele ametnikele kindlust, et nad teevad head tööd ja nende panust märgatakse,“ ütles Vaher.

Tallinna Rotary klubi tunnustab noori politseiametnikke alates 2001. aastast. Selle aja jooksul on autasustatud kokku 50 politseinikku ja 14 teenistuskoera.

Nelli Pello
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
nelli.pello@politsei.ee
6123055; 53439684
www.facebook.com/politseijapiirivalveamet

 
Tagasi