Politseis registreeritud sündmused
08.05.2014


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 94 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 vägistamine, 2 röövimist, 1 avaliku korra raske rikkumine ja 52 varavastast kuritegu. Viimaste seas oli 39 vargust (eluruumidest 2 ja sõidukitest 5). Registreeriti 4 narkosüütegu. Juhtus 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 3 inimest. Tabati 13 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 252 väärtegu. Piiril väljastati 6 sisenemiskeeldu ja esitati 1 varjupaigataotlus.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Röövimine
7. mail sai politsei teate, et eelmisel päeval rööviti Ristiku tänaval 44-aastaselt mehelt mobiiltelefon.

Kehalised väärkohtlemised
7. mail kella 1 ajal sai politsei teate, et Uus-Maleva tänaval löödi 45-aastast naist.

7. mail kella 21 ajal sai politsei teate, et Vikerlase tänaval löödi baaris 32-aastast meest.

7. mail kella 22 ajal sai politsei teate, et Uus-Maleva tänaval rünnati korteris 50-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 54-aastase mehe.

Vargus
8. mail kella 1 ajal sai politsei teate, et Pikal tänaval varastati naiselt restoranis käekott. Kahju on kokku ligi 1060 eurot.

Harjumaa

Vargus
7. mail sai politsei teate, et Jüri alevikus varastati ehitusobjektilt erinevat tehnikat. Kahju on kokku ligi 18 000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR


Jõgevamaa

Vargus
Ööl vastu 7. maid varastati Jõgeva vallas Kärde külas parklas seisnud Scania veoki kütusepaagist diislikütust. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
7. mail teatati politseile, et Tartus Alasi tänava korteris tungis alkoholijoobes 54-aastane mees kallale oma 85-aastasele emale. Meedikud toimetasid kannatada saanud eaka naise TÜ Kliinikumi tervisekontrolli. Politsei viis agressiivse ja joobes mehe arestimajja kainenema.

Röövimine
6. mai õhtul tungis seni tuvastamata mees Tartus Puiestee tänaval kallale 80-aastasele naisele, lükkas ta pikali ning rebis kannatanu käest käekoti. Kannatanu kotis olid isiklikud esemed, sularaha ja võtmed. Kukkumise tagajärjel sai eakas naine vigastada ning meedikud viisid ta TÜ Kliinikumi tervisekontrolli. Politsei kontrollis ümbrust, kuid kirjeldustele vastavat isikut ei leitud.

Vargus
7. mail teatati politseile, et Tartus Mõisavahe tänaval on lõhutud sõiduauto Škoda Octavia kõrvalistuja poolne küljeklaas. Sõidukist varastati autoraadio paneel. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Vargused
7. mai päeva jooksul varastati Valgas Vabaduse tänava õppeasutuse garderoobide juurest ise ümber ehitatud triki-tõukeratas. Vargusega tekitatud kahju on 70 eurot.

Aprilli lõpus avastati, et J. Kuperjanovi tänaval asuva õppeasutuse kabinetist on varastatud musta värvi Sony videokaamera. Vargusega tekitatud kahju on 420 eurot.

Viljandimaa

Avaliku korra raske rikkumine
6. mai öösel kella 2.30 paiku teatas tähelepanelik veokijuht, et Viljandis Lossi tänava majaesises parklas vehib joobes noormees relvataolise esemega. Sündmuskohale saabunud politsei nägi kirjeldustele vastavat noormeest väljumas Uue tänava kortermaja trepikojast, kuid politseinike silmanuna jooksis mees tagasi majja. Noormehele järgnenud politseinikud pidasid relvataolise esemega vehkinud 21-aastase mehe kinni. Kortermaja trepikojast leidis politsei ka peidetud relvataolise eseme, mille kontrollimisel ilmnes, et tegu on maketiga. Kuriteos kahtlustatavana peeti 21-aastane mees kinni ning ta viidi Viljandi arestimajja. 7. mail astus kinnipeetud mees kohtu ette. Kohus tutvus kriminaalasja materjalidega ning tunnistas mehe kuriteo toimepanemises süüdi.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargus
25. aprillil tungiti Rägavere vallas Ulvi külas majakrundil seisnud avariilisesse sõiduautosse Audi ja varastati rool, armatuurlaual olnud näidikuteplokk ning keskkonsoolilülitid. Kahju on 150 eurot.

Ida-Virumaa

Vargused
5. mail varastati Sillamäel Tškalovi tänaval kooli riidehoiust mobiiltelefon väärtusega 150 eurot.

6. mail rebis seni kindlaks tegemata mees Narvas Tallinna maanteel 78-aastase naise käest nahkkoti, milles oli 250 eurot ja 2500 rublat. Kahju on 322 eurot.

7. mail tungiti Kohtla-Järvel Järveküla teel ehitusterritooriumile ja varastati soojapuhur ning 10-liitrine kütusekanister. Kahju on 470 eurot.

7. mail avastati, et Kohtla vallas Peri külas on aiandusühistu majja tungitud ja varastatud küttepuid, savipotte ning teisi esemeid. Kahju on 350 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Vargus
1. mail avastati, et Türil Kaare tänaval on sõiduautolt varastatud erinevaid esemeid. Kahju on 500 eurot.

Pärnumaa

Vargus
7. mail avastati, et Audru vallas Papsaare külas on varastatud sõidukist kütust ja kütusepump. Kahju on 200 eurot. 

Omavoliline sissetung
7. mail avastati, et Pärnus Raua tänaval on tungitud majja.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi