Politseis registreeritud sündmused
12.05.2014


Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 221 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 3 tapmist, 4 röövimist ja 120 varavastast kuritegu. Viimaste seas oli 101 vargust (eluruumidest 14 ja sõidukitest 12). Juhtus 13 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 17 inimest. Inimvigastustega liiklusõnnetusi joobes juhtide süül toimus 2. Tabati 70 alkoholi- ja 8 narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 496 väärtegu. Piirilt väljastati 5 sisenemiskeeldu, riigist saadeti välja 3 isikut ja registreeriti 3 Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Tapmine
11. mail kella 21 ajal leidis politsei Kitseküla asumis garaažist 50-aastase mehe vägivallatundemärkidega surnukeha. Politseinikud pidasid sündmuskoha lähedal kinni 54-aastase mehe, 46-aastase mehe ja 54-aastase naise. Kinnipeetute seost kuriteoga uuritakse.

Röövimised
10. mail sai politsei teate, et eelmisel päeval rööviti Valdeku tänaval 49-aastaselt mehelt rahakott ja mobiiltelefon.

11. mail sai politsei teate, et eelmisel päeval rööviti Pärnu maanteel 31-aastaselt mehelt rahakott.

Kehalised väärkohtlemised
9. mail kella 2 ajal sai politsei teate, et Peterburi teel löödi baari ees 30-aastast meest.

9. mail kella 3 ajal sai politsei teate, et Endla tänaval löödi 41-aastast meest. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 41-aastase mehe.

9. mail kella 18 ajal sai politsei teate, et Merivälja teel löödi 60-aastast meest.

9. mail kella 21 ajal sai politsei teate, et Vana-Kalamaja tänaval löödi korteris 33-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 35-aastase mehe.

10. mail kella 7 ajal sai politsei teate, et Telliskivi tänaval löödi 47-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 33-aastase mehe.

10. mail kella 8.30 ajal sai politsei teate, et Pajustiku teel löödi eramus 38-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 44-aastase mehe.

10. mail kella 14 ajal sai politsei teate, et Sõpruse puiesteel löödi korteris 38-aastast naist.

10. mail kella 17 ajal sai politsei teate, et Raadiku tänaval löödi korteris 37-aastast meest.

10. mail kella 19 ajal sai politsei teate, et Rummu alevikus löödi korteris 21-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 24-aastase mehe.

10. mail sai politsei teate, et Suurekivi teel rünnati Liivamäe külas 39-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 38-aastase mehe.

11. mail kella 2 ajal sai politsei teate, et Sõle tänaval löödi 28-aastast naist.

11. mail sai politsei teate, et kahe päeva eest löödi Mahtra tänaval korteris 28-aastast naist.

Vargused
9. mail sai politsei teate, et Aia tänaval varastati kontorist mobiiltelefon ja rahakott. Kahju on kokku ligi 1070 eurot.

9. mail sai politsei teate, et Osmussaare tänaval varastati asutusest kosmeetikatarbeid. Kahju on kokku ligi 1200 eurot.

10. mail sai politsei teate, et Põllu tänaval varastati sõidukist erinevaid esemeid. Kahju on kokku ligi 1500 eurot.

10. mail sai politsei teate, et Järveotsa teel on korterist varastatud erinevaid esemeid. Kahju on kokku ligi 2700 eurot.

Harjumaa

Vargus
12. mail sai politsei teate, et Hüüru külas varastati eramust erinevaid esemeid. Kahju on kokku ligi 900 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR


Tartumaa

Vargused
11. mail varastati Tartus Küüni tänaval asuvas meelelahutusasutuses teataja taskust Samsungi mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju on 699 eurot.

9. mail teatati politseile, et nädala jooksul on Ülenurmes Vahtra tänaval sisse murtud talumajja, kust varastati külmkapp, tolmuimeja, Husqvarna mootorsaag, muruniiduk ja kilerull. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Politseile teatati, et ööl vastu 8. maid ärandati Tartus Kaunase puiestee kortermaja ette pargitud sõiduauto Audi 80. Samal ööl tegi ärandatud sõiduk Tartus Kaunase puiesteel majaesises parklas avarii, kus seda juhtinud alkoholijoobes 20-aastane mees sõitis otsa seisvale sõiduautole Volkswagen Tiguan. Politsei kõrvaldas joobes mehe juhtimiselt ning avariiline sõiduk teisaldati valvega parklasse, kust ärandatud sõiduki omanik selle järgmisel päeval kätte sai.

Ööl vastu 8. maid varastati Nõo vallas Meeri külas talu hoovist punast värvi ATV Polaris Sportsman. ATV ei ole arvel ning see ei ole tänavasõidukõlbulik. Vargusega tekitatud kahju on 3000 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
10. mai keskpäeval sai politsei teate, et Valgas Pärna tänava korteris tungis alkoholijoobes 42-aastane mees kallale oma 42-aastasele abikaasale. Kannatanu pöördus vigastuste fikseerimiseks Valga haiglasse.

Vargus
8. mail juhtus Tõrva linna lähistel liiklusõnnetus, kus sõiduautot Volkswagen Golf juhtinud mees sõitis metsloomale otsasõidu vältimiseks teelt välja kraavi. Kuna sõiduk sai liiklusõnnetuses kahjustada, ei olnud sellega enam edasi võimalik sõita. Selle omanik jättis sõiduki avariipaigale Roobe küla tee äärde maha ning pidi sellele hommikul järele tulema. 9. mai varahommikul avastas politsei Helme vallas Roobe külas selle sama avariilise sõiduki põlenuna. Asjaolude selgitamisel ilmnes, et lukustatud sõidukist oli enne põlengut varastatud suur kõlar, üks suur ja kaks väiksemat võimendit ja sõiduki salongist käigukangi nupp. Vargusega tekitatud kahju on 390 eurot.

Viljandimaa

Vargused
Ööl vastu 8. maid varastati Kõpu vallas Tipu küla talu hoovist kaks mesitaru. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.

Politseile teatati, et ööl vastu 8. maid murti Abja-Paluojal Nuie teel sisse garaaži, kust varastati Husqvarna muruniiduk, Husqvarna murutrimmer ja 10 liitrit bensiini. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on 463 eurot.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa
 
Vargused
7. mail varastati Tapal Pargi tänaval kooli riietusruumist mobiiltelefon väärtusega 540 eurot.
 
10. mail varastati Haljala vallas Essu külas ettevõtte kontoriruumi lukustatud lauasahtlist ligikaudu 300 eurot.
 
Ida-Virumaa
 
Tapmine
9. mail kella 15.15 paiku leiti Narvas 26. Juuli tänava maja korteris 55-aastase mehe noahaavadega surnukeha. Kedagi kahtlustatavaks pole veel kuulutatud.
 
Vargused
Ööl vastu 9. maid varastati Sillamäel Viru puiesteel asuva maja trepikojast jalgratas väärtusega 260 eurot.
 
9. mail varastati Narvas Tallinna maanteel veokist Man 200 liitrit kütust. Kahju on 200 eurot.
 
9. mai hommikul varastati Narvas Puškini tänaval asuva kaupluse kassast 65 eurot.
 
10. mail varastati Narvas Võidu puiesteel asuva baari leti alt mobiiltelefon väärtusega 300 eurot.
 
Ööl vastu 11. maid varastati Narva-Jõesuus Koidula tänaval majast tööriistu. Kahju on 3013 eurot.
 
Süütamine
Ööl vastu 9. maid süüdati Narva-Jõesuus Raja tänaval ekskavaator Volvo, millega tekitati kahju ligikaudu 70 000 eurot.
 
Sissetung
10. mai õhtul lõhuti Narvas Joala tänaval paviljon ja varastati kaupa. Kahju kokku on 40 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Vargused
9. mail teatati politseile, et Türi vallas Mäeküla külas on alajaamast varastaud trafojuhet. Kahju on selgitamisel.

Ajavahemikul 4.-9. mai murti Kareda vallas Esma külas sisse suvemajja ja kõrvalhoonesse ning varastati jalgratas, tööriistu, vasest nõusid ja muid esemeid. Varastatu loetelu ja tekitatud kahju on selgitamisel. 

Ajavahemikul 28. aprill kuni 11. mai varastati Paide vallas Valgma külas vundamendiplokke ja rikuti rajatise muldkeha. Kahju on 700 eurot.

Läänemaa

Vargus
Ajavahemikul 5.-9. mai varastati Nõva vallas Rannaküla külas rajakaamera koos mälukaardiga. Kahju on 362 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
11. mai hommikul kella 6 paiku löödi Lihulas Vee tänaval 77-aastast naist.

Pärnumaa

Vargused
Ööl vastu 9. maid murti Pärnus Kaasiku tänaval sisse eramusse ning varastati kolm sülearvutit, kaks fotoaparaati ja muid esemeid. Varastatud esemete loetelu on täpsustamisel ning esialgselt on kannatanu hinnanud kahju 2060 eurole.

Ööl vastu 9. maid varastati Pärnus Lepiku tänaval eramu terrassilt laud ja kaks tooli. Kahju on 250 eurot.

9. mai südaöö paiku varastati Pärnus Riia maanteel kortermaja juurest jalgratas, mis oli posti külge lukustatud. Kahju on 150 eurot.

Ööl vastu 6. maid varastati Pärnus Rüütli tänaval asuvast korterist sülearvuti. Kahju on 1000 eurot.

Ööl vastu 9. maid varastati Pärnus Ringi tänaval maja hoovis seisnud sõiduautolt kahe küljepeegli peegliklaasid ning autole tekitati värvikahjustusi. Kahju on 2556 eurot.

10. mail varastati Pärnus Karja tänaval asuvas asutuses õlakotist mobiiltelefon. Kahju on 549 eurot.

Ajavahemikul 8.-11. mai varastati Pärnus Põdra tänaval maja hoovist kaks mullafreesi, survepesur ja muid esemeid. Kahju on 1400 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
10. mail kella 18.30 paiku löödi Pärnu-Jaagupi alevis Kergu maanteel asuvas majas 48-aastast ja 53-aastast meest. Politsei pidas teo toimepanemises kahtlustatavana kinni 45-aastase mehe.

Raplamaa

Vargus
Ajavahemikul 6.-7. mai varastati Raplas Viljandi maanteel asuvast eramust sularaha. Kahju on 1200 eurot.

Sõiduki omavoliline kasutamine
11. mai pärastlõunal kasutati Raplas Mahlamäe tänaval maja ette pargitud kaubikut.

Saaremaa

Vargus
9. mai õhtul kella 20 paiku varastati Kuressaares Pikal tänaval asutuse ruumist 210 eurot sularaha.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi