Politseis registreeritud sündmused
19.05.2014


Reedest kuni pühapäevani registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 234 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 1 tapmine, 1 röövimine, 3 avaliku korra rasket rikkumist. Varavastaseid kuritegusid registreeriti 124, sealhulgas 112 vargust, 4 sõidukivargust või omavolilistest kasutamist. Registreeriti 17 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 3 ja sai vigastada 19 inimest. Inimvigastustega liiklusõnnetusi joobes juhtide süül toimus 3. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 63, narkojoobes sõidukijuhte 1. Väärtegusid registreeriti 618.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Röövimine
16. mail kella 18 ajal sai politsei teate, et Sepa tänaval rööviti 26-aastaselt mehelt 40 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
17. mail kella 20 ajal sai politsei teate, et Laagna teel löödi bussis meest. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 31-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
16. mail sai politsei teate, et eelmisel päeval löödi Vilde teel 30-aastast meest.

16. mail kella 4 ajal sai politsei teate, et Mahtra tänaval löödi 25-aastast meest. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 32-aastase mehe.

17. mail kella 00.30 ajal sai politsei teate, et Sütiste teel löödi 29-aastast meest.

Keskööl vastu 17. maid sai politsei teate, et Lõime tänaval löödi korteris 50-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 34-aastase mehe.

17. mail kella 4 ajal sai politsei teate, et Hiiu tänaval löödi eramus 32-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 29-aastase mehe.

17. mail kella 4 ajal sai politsei teate, et Alevi tänaval rünnati korteris 34-aastast meest. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 44-aastase mehe.

17. mail kella 23 ajal sai politsei teate, et Sõle tänaval löödi trepikojas 51-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 49-aastase mehe.

17. mail kella 23 ajal sai politsei teate, et Juhkentali tänaval rünnati 26-aastast meest.

18. mail kella 1 ajal sai politsei teate, et Pärnu maanteel löödi 23-aastast ja 44-aastast meest. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 16-aastase noormehe.

18. mail kella 2 ajal sai politsei teate, et Mahtra tänaval löödi 34-aastast meest. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 25-aastase mehe.

18. mail kella 6 ajal sai politsei teate, et Lootsi tänaval löödi korteris 54-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 66-aastase mehe.

18. mail kella 16 ajal sai politsei teate, et Maardu linnas Kallasmaa tänaval löödi elamus 52-aastast ja 59-aastast meest. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 23-aastase mehe.

Vargused
16. mail sai politsei teate, et Akadeemia teel varastati ehitusobjektilt tellingud. Kahju on ligi 1500 eurot.

Võltsitud dokumendi avastamine

18. mail avastati Tallinna Vanasadamas 48-aastase Leedu kodaniku valdusest võltsitud Suurbritannia autojuhiluba.

Harjumaa


Kehalised väärkohtlemised
17. mail kella 11 ajal sai politsei teate, et Kiiu alevikus löödi 60-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 25-aastase mehe.

Keskööl vastu 18. maid sai politsei teate, et Tiskre külas löödi korteris 38-aastast naist.

LÕUNA PREFEKTUUR


Jõgevamaa

Muu juhtum
16. mail kella 15 paiku sai Mustvee kordon teate, et Peipsi järvel, kaldast pea 400 meetri kaugusel on paadiga kaks abivajavat isikut. Isa ühes pojaga olid läinud Jõgevamaal Kasepää vallas järvele, kui paadimootori sõukruvi võrku takerdus ning mehed enam edasi liikuma ei pääsenud. Järvele läinud piirivalvurid leidsid abivajajate mootorpaadi, lõikasid selle võrgust lahti ning paat sai omal jõul edasi liikuma.

Tartumaa

Vargused
18. mail öösel kella 2 paiku varastati Tartu kesklinna piirkonnas teatajale kuuluv Samsungi mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju on 280 eurot.

Ööl vastu 17. maid tungiti ukseklaasi lõhkumise teel Tartus Kalda teel sisse salongi, kust varastati kassas olnud sularaha, teler, kaks muusikakeskust, laelamp, erinevaid kosmeetikatooteid ja pesuvahendeid. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

15. mail avastati, et Vahi alevikus Pähklipuu tänaval on sisenetud lukustamata katlamajja, kust varastati Stabila nivelliir koos kohvri ja jalaga ning neli uut Nexteni suverehvi. Vargusega tekitatud kahju on 1785 eurot.

14. mail varastati Vahi alevikus Mõisavälja tänava maja varikatuse alt kaks noorukite Merida jalgratast. Vargusega tekitatud kahju on 550 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
17. mail teatati politseile, et Valgas Pikal tänaval tungiti kallale 31-aastasele mehele. Rüseluse käigus kadusid kannatanul ära prillid. Politsei toimetas kannatanu tervisekontrolliks Valga haiglasse, kust ta peale esmaabi koju lubati.

Viljandimaa

Vargus
15. mail teatati politseile, et Tarvastu vallas Mustla alevis asuva kortermaja eest varastati Kross Hexagoni jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 300 eurot.

Võrumaa

Omastamine
13. mai õhtupoolikul omastati Võru vallas Väimela alevikus mobiiltelefoni Sony Xperia. Tekitatud kahju on 120 eurot.

Põlvamaal teateid olulistest kuritegudest ei registreeritud.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
16. mail kesköösel tungisid Rakveres Turuplatsi tänaval kaks meest kallale 48-aastasele mehele.

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes

18. mail teatati politseile, et Võsul Mere tänava meelelahutusasutuses tungiti kallale 34-aastasele turvamehele. Kahtlustatavana viidi politseijaoskonda 23-aastane mees.

Kehaline väärkohtlemine
17. mail kella 8.30 paiku Rakkes Mäe tänava kortermaja välisukse juures tungiti kallale 79-aastasele naisele.

Vargused
16. mail teatati politseile, et Kundas Kasemäe tänava kauplusest varastati rahakott, milles olid sees sularaha, pangakaart kood PIN-koodidega ja ID-kaart. Samal päeval võeti pangakontolt välja 110 eurot. Kahju on täpsustamisel.

16. mail teatati politseile, et Laekvere vallas Venevere külas lõhuti talumaja aken ja varastati akutrell koos laadijaga. Kahju on 333 eurot.

16. mail teatati politseile, et Väike-Maarjas Pikevere küla talumajast ja hoovist varastati erinevaid metallesemeid. Kahju on 2048 eurot.

17. mail teatati politseile, et Sõmerus Roodevälja külas Arkna tee majahoovist varastati batuudi võrk koos tugipostidega. Kahju on 67 eurot.

17. mail teatati politseile, et Vinni vallas Kulina külas lõhuti kuivatihoone ukselukk ja varastati elektrimootor ning sõiduauto VAZ. Kokku on tekitatud kahju 620 eurot.

Ida-Virumaa

Tapmine
16. mail kella 23 paiku pussitati Narvas Rakvere tänaval 38-aastast meest. Mees suri saadud vigastuste tagajärjel haiglas. Kahtlustatavana viidi politseijaoskonda 25-aastane mees.

Avaliku korra raske rikkumine
16. mail kella 17.30 paiku tungisid Narvas Kerese tänaval kaks meest kallale 29-aastasele mehele.

Kehaline väärkohtlemine
16. mail teatati politseile, et Narvas Kerese tänava majas 40-aastane mees väänas 40-aastase naise kätt.

16. mail teatati politseile, et Narvas Puškini tänaval tungiti kallale 50-aastasele naisele.

16. mail teatati politseile, et Narvas Puškini tänava trepikojas tungiti kallale 56-aastasele mehele.

16. mail teatati politseile, et Narvas Uusküla tänava korteris tungiti kallale 30-aastasele naisele.

16. mail teatati politseile, et Kohtla-Järve Maleva tänava trepikojas tungiti kallale 72-aastasele mehele.

17. mail kella 4 paiku Sillamäel Tallinna maantee tanklas tungiti kallale 23-aastasele neiule.

17. mail kella 12 paiku Sillamäel Gagarini tänava trepikojas tungiti kallale 43-aastasele mehele.

18. mail kella 18 paiku Narvas Tallinna maantee maja juures löödi 39-aastasele mehele joogiklaasiga vastu pead. Kahtlustatavana viidi politseijaoskonda 23-aastane mees.

Kelmus
17. mail kella 20 paiku helistati Sillamäel Tškalovi tänaval elavale 90-aastasele naisele ja teatati, et tema lähedane isik põhjustas liiklusõnnetuse ning menetluse vältimiseks küsiti tema käest suurt summat sularaha. Eakas naine ei teadnud, et tegu on kelmusega ja andis korteri ukse taha tulnud mehele 1000 eurot.

Vargused
16. mail teatati politseile, et Narvas Mõisa tänava korterist varastati portmonee, milles olid dokumendid, pangakaart ja sularaha 680 eurot. Kahju on 680 eurot.

16. mail teatati politseile, et Sillamäel Viru puiestee korteris varastati sularaha ja sülearvuti Acer. Kahju on 4700 eurot.

16. mail teatati politseile, et Narvas Tallinna maantee kauplusest varastati mobiiltelefon Nokia. Kahju on 180 eurot.

16. mail kella 10 paiku varastati Kohtla-Järve Ravi tänava polikliinikust radiaator. Kahju on 600 eurot.

16. mail kella 17 paiku varastati Narvas Kangelaste tänava trepikojast rahakott, milles olid sularaha, pangakaardid ja muud esemed. Kahju on 144 eurot.

16. mail teatati politseile, et Narvas Rahu tänava maja keldril lõhuti ukselukk ja varastati 110 meetrit nööri, vesimask, toru ja muid esemeid. Kahju on 285 eurot.

17. mail teatati politseile, et Narvas Daumani tänaval varastati OÜ-le kuuluvalt sõiduautolt Volkswagen Golf registreerimismärk. Kahju on 300 eurot.

17. mail kella 12 paiku Narvas Rahu tänava elumaja juures varastati kott ja jope. Kahju on 210 eurot.

17. mail teatati politseile, et Narva-Jõesuus Liiva tänava majal lõhuti ukseklaas ja varastati kolm mobiiltelefoni, kaks sülearvutit ning muid esemeid. Kahju on 1521 eurot.

17. mail teatati politseile, et Narvas Grafovi tänava korterist varastati sülearvuti ja sigarette. Kahju on 210 eurot.

18. mail teatati politseile, et Narvas Rahu tänaval varastati mobiiltelefon Nokia Lumia. Kahju on 229 eurot.

18. mail teatati politseile, et Narvas Tallinna maantee trepikojas rebiti 73-aastaselt naiselt käekott, milles olid sularaha, dokumendid ning muud asjad. Kahju on 484 eurot.

18. mail teatati politseile, et Narvas Mõisa tänava korterist varastati toiduaineid. Kahju on 100 eurot.

Omastamine
16. mail teatati politseile, et Narvas Tiimani tänaval omastati mobiiltelefon Samsung. Kahju on 72 eurot.

16. mail teatati politseile, et Narvas Rahu tänava korteris omastati televiisor ja kaks komplekti voodipesu. Kahju on 130 eurot.

Asja rikkumine ja hävitamine
18. mail kella 00.10 paiku pandi Kohtla-Järvel Keskallee tänaval põlema maja hoovis olevad kuurid. Kahtlustatavana toimetati politseijaoskonda 17- ja 18-aastane noormees. Tekitatud kahju on täpsustamisel.

Piiril väljastatud sisenemiskeelud
16. mail kontrolliti Narva maanteepiiripunktis Eestisse sisenemisel 1978. aastal sündinud naist, kellel puudus kehtiv Schengeni viisa, elamisluba või isikutunnistus. Naisele koostati piirilt väljastatud sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

Võltsitud dokumendi kasutamine
18. mail kell 15.40 peatati Narvas maanteepiiripunktis sõiduauto Mercedes Benz, mille VIN kood oli võltsitud.

Piirijuhtumid
16. mail kella 16.35 paiku peatati Narva raudteepiiripunktis jalakäijate sillal 29-aastane mees, kelle riiete alla oli peidetud 40 pakki Vene maksumärkidega sigaretipakki. Juhtumiga tegeleb edasi Ida tollipunkti esindaja.

17. mail kella 18.30 paiku peatati Narvas raudteepiiripunktis jalakäijate sillal 41-aastane naine, kelle riiete alla oli peidetud 200 sigaretti. Juhtumiga tegeleb edasi Ida tollipunkti esindaja.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Hiiumaa

Vargus
17. mail avastati, et Kõrgessaare vallas Heistesoo külas on tungitud talumajja ja abihoonesse ning varastatud alkoholi, kirves ja kütust. Kahju on 194 eurot.

Järvamaa

Vargused
18. mail avastati, et Väätsa vallas Lõõla külas on tungitud talumajja ja varastatud erinevaid esemeid. Kahju on 6600 eurot.

16. mail kella 17 ja 17.30 vahel varastati Paides Ristiku tänaval korteris rahakott sularaha ning dokumentidega. Kahju on 50 eurot.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
17. mail kella 3.30 paiku löödi Tallinna maanteel meelelahutusasutuse läheduses 23-aastast naist.

Vargus
16. mail avastati, et Lääne–Nigula vallas Vidruka külas on tungitud asutusse ja varastatud toiduaineid ning erinevaid esemeid. Kahju on selgitamisel.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
7. mail tungiti Pärnus Hariduse tänaval majas kallale 42-aastasele mehele.

10. mail kella 20.30 paiku löödi Häädemeeste vallas Soometsa külas Sireli tänaval korteris 21-aastast noormeest.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
17. mail kella 16.45 paiku löödi Kohila vallas Salutaguse külas 18-aastast noormeest.

Vargused
18. mail avastati, et Juuru vallas Mahtra külas on abihoonest varastatud mootorratas. Kahju on selgitamisel.

17. mail avastati, et Kohila vallas Aespas on tungitud suvemajja ja varastatud tööriistu. Kahju on 500 eurot.

17. mail avastati, et Juuru vallas Pirgu külas on tungitud abihoonesse ja varastatud trimmer ning muruniiduk. Kahju on 300 eurot.

9. mail kella 15.30 ja 19.30 vahel varastati Järvakandis asutuse eest rattahoidlast jalgratas. Kahju on 140 eurot.

16. mail avastati, et Märjamaa vallas Purga külas on abihoonest varastatud murutraktor, muruniiduk ning kütust. Kahju on 540 eurot.

16. mail avastati, et Vigala vallas Sääla külas on talumajast varastatud tööriistu. Kahju on 2100 eurot.

Omavoliline sissetung
17. mail avastati, et Märjamaa vallas Kilgi külas on tungitud talumajja ja varastatud kaks seinamaali. Kahju on selgitamisel.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi