Politseis registreeritud sündmused
21.05.2014


Eile registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 143 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 1 röövimine. Varavastaseid kuritegusid registreeriti 72, sealhulgas 52 vargust, 3 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 4 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 5 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 13. Väärtegusid registreeriti 321.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
20. mail sai politsei teate, et eelmisel päeval löödi Aia tänaval 22-aastast meest.

20. mail kella 13 ajal sai politsei teate, et Kopli tänaval löödi korteris 63-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 39-aastase mehe.

Vargus
20. mail sai politsei teate, et Pärnu maanteel varastati keldrist jalgratas ja survepesur. Kahju on kokku 1245 eurot.

Piiril väljastatud sisenemiskeeld
20. mail saabusid Türgist Tallinna lennukiga kolm Iraagi kodanikku, kelle reisi eesmärgid olid ebaselged ning tagasisõidu piletid olid ostetud ajaks, mil nende viisad enam ei kehti. Meeste viisad tunnistati kehtetuks ning neil keelati riiki siseneda.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. mail sai politsei teate, et eelmisel päeval löödi Maardu linnas Keemikute tänaval 28-aastast meest.

20. mail sai politsei teate, et kahe päeva eest rünnati Saku alevikus 40-aastast meest.

Vargused
20. mail sai politsei teate, et Kostivere alevikus varastati keldrist jalgratas. Kahju on 450 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR


Tartumaa

Vargus
18. mai keskpäeval varastati Tartus Laial tänaval asuva maja lukustamata ruumist Nikoni fotoaparaat koos objektiiviga, laadija, USB-juhe, pangakaart, kosmeetikatooteid ja võtmed. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Vargus
20. mail teatati politseile, et Tõlliste vallas Sooru külas varastati tootmishoone territooriumilt metallist kahepoolne aed, kaks aiaposti ja pikendatav tõkkepuu. Vargusega tekitatud esialgne kahju on umbes 500 eurot.

Viljandimaa

Vargus
16. mail teatati politseile, et Viljandis Riia maanteel asuva maja trepikojast varastati lukustamata jalgratas Superstar. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab informatsiooni Lõuna Ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult Kristina Kostinalt telefonil 7 500 776 või e-posti aadressil kristina.kostina@prokuratuur.ee

Jõgeva-, Põlva- ja Võrumaal teateid olulistest kuritegudest ei registreeritud.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Röövimine
14. mail kella 19.15 paiku löödi Koerus Jaani teel 61-aastast meest ning varastati rahakott dokumentide ja sularahaga ning mobiiltelefon. Kahju on 205 eurot.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
19. mail kella 19.50 paiku löödi Vändras Pärnu–Paide maanteel kaupluse läheduses 25-aastast meest.

Omavoliline sissetung
20. mail kella 2.10 paiku tungiti Pärnus Niidupargi tänaval sõiduautosse.

Raplamaa

Vargus
19.mail kella 20.30 varastati Kohilas Lõuna tänaval kaupluses mobiiltelefon. Kahju on 180 eurot. 

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa
 
Vargus
20. mail avastati, et Vinni vallas Kannastiku külas on taluhoovis seisvasse merekonteinerisse sisse murtud ja varastatud aiatraktor koos esivikati ning käruga, GAZ 52 mootor, kaks segumasina mootorit ja teisi esemeid. Kahju on 1830 eurot.
 
Ida-Virumaa
 
Kehaline väärkohtlemine
19. mail peksis tundmatu naine Narva- Jõesuus Vabaduse tänaval maja juures 57-aastast naist, millega tekitas kannatanule tervisekahjustuse.
 
20. mail haaras tundmatu naine Narva-Jõesuus ühel tänaval 12-aastasel tüdrukul käest ja väänas seda, millega tekitas lapsele valu.
 
20. mail peksis Sillamäel Ranna tänaval korteris poeg oma ema, millega tekitas viimasele tervisekahjustuse.
 
Vargused
32-aastane naine avaldas, et 14. mail varastati talt Kohta-Järvel Järve linnaosas rahakott, milles oli 280 eurot, viis krediitkaarti ja dokumendid. Kahju on 514 eurot.
 
68-aastane naine avaldas, et 20. mail varastati Narvas Kerese tänaval asuvas poes tema naistekotist 1360 eurot ja mobiiltelefon. Kahju on 1382 eurot.
 
17. mail varastati Narvas Pähklimäe tänaval asuvas baaris naiskliendi kotist mobiiltelefon väärtusega 174 eurot.
 
20. mail tungiti Narvas Tallinna maanteel sõiduautosse Mercedes ja varastati taksomeeter, automakk, 44 eurot ning teisi esemeid. Kahju on 492 eurot.
 
Kelmus
18. mail helistas tundmatu mees Sillamäel elavale 82-aastasele naisele ja tutvustas end politseinikuna. Mees teatas, et naise poeg tegi avarii ja sündmuse varjamiseks on vaja 1600 eurot. Naine andis raha tundmatule.
 
Omavoli
20. mail ärandati Kohtla-Järvel Torujõe tänaval sõiduauto VAZ21013. Auto leiti Kohtla-Järvel Niidu tänava garaažide juurest.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi