Pärnus toimuvad merepäästeoskuste võistlused
23.05.2014


Laupäeval, 24. mail algusega kell 11 toimuvad Pärnu vanas sadamas Eesti II merepäästeoskuste võistlused, mida korraldab Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga.

Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste juhatuse esimees Ene Kalmus selgitab, et selliste võistluste eesmärgiks on saada tagasiside korraldatud baaskoolitustest ning oskuste tasemest. Võistluse käigus tuleb erinevates punktides demonstreerida näiteks erinevaid meremeheoskusi, aga ka toime tulla veest päästmise, esmaabi andmise ja pukseerimisega. Võistlustega planeeritakse anda vabatahtlikele uusi kogemusi tegutsemisel erinevates päästesituatsioonides ning tugevdada ühtset meeskonnatunnet.

Võistlustel osalevad vabatahtlike merepäästjate ning politsei- ja piirivalve meeskonnad ning registreerunud on ka Soome vabatahtlike võistkond.

PPA piirivalveosakonna arendusbüroo merehaldustalituse juhataja René Allik peab oluliseks, et vabatahtlikuna tegutsemine muutub järjest populaarsemaks, uusi vabatahtlikke merepäästjaid liitub ühingutega ning üha enam on neid, kes on valmis panustama teiste inimeste abistamisse. Samas rõhutab ta, et vabatahtlikud ei hakka asendama PPA-d tema ees seisvate ülesannete täitmisel, ei võta selles osas vastustust, vaid on partneriks merepääste küsimustes. „Mida rohkem meil selliseid tublisid partnereid Eestimaa erinevates mereäärsetes paikades on, seda turvalisemalt inimesed end tunda saavad – vajadusel on abi lähedalt saabumas“, lausub Allik.

Esimesed Eesti merepäästeoskuste võistlused toimusid 2013. aasta mais Soome Merepäästeseltsi Koolituskeskuses, kus võitjaks tuli Saadjärve ja Mustvee vabatahtlike ühendvõistkond, teise koha saavutas Lääne-Eesti Reservpäästerühma meeskond. Aasta tagasi olid võistluste korraldamisel meie koolitajatel abiks Soome partnerid, sel aastal korraldatakse võistlused omade jõududega Eestis.

Kaja Grak
PPA kommunikatsioonibüroo pressiesindaja
444 6450
517 6108
kaja.grak@politsei.ee

Marge Kohtla
Saadjärve Vabatahtlik Järvepääste, juhatuse liige
503 5584
marge@vomare.ee

 
Tagasi