Täna on politsei teravdatud tähelepanu all kiiruspiirangute järgimine
23.05.2014


Politsei pöörab täna, 23. mail kogu Eestis rohkem tähelepanu juhtide poolt sõidukiiruse valikule ning seda eelkõige asulavälistel teedel. Samuti tuletab politsei meelde, et ohutu sõidukiiruse valik on oluline liiklejate turvalisuse tagamisel.

PPA korrakaitsepolitseiosakonna komissar Riho Tänaku sõnul on suurema osa õnnetuste otseseks või kaudseks põhjuseks valesti valitud sõidukiirus. „Liigsuur või valesti valitud kiirus mõjutab nii õnnetuse juhtumise tõenäosust kui ka selle tagajärgede raskust. Suviti sagenevad sellised teelt väljasõidud, kus hõre liiklus ahvatleb juhte oma ja sõiduki võimeid proovile panema ning kiirust ületama. Suurel kiirusel piisab vaid liikluskeskkonna ootamatust muutusest või tähelepanu hajumisest ning järgneda võib raske õnnetus,“ ütles Tänak.
 
Tänavu on juhtunud 535 ühesõidukiõnnetust ehk teel väljasõitu, neist 183 olid sellised, kus inimene sai vigastada. Valesti valitud sõidukiiruse tõttu on hukkunud 13 inimest. Selle aastal on ühesõidukiõnnetuste osakaal olnud tavapärasest suurem, 33 hukkunust pea pooled on oma elu kaotanud just sellistes õnnetustes.
 
Maanteeameti 2013. aasta küsitlusuuringu tulemuste kohaselt ületatakse linnadevahelistel põhiteedel sageli kiirust ning seda teeb enda sõnul 83% küsitlusele vastanud meestest ja 80% küsitlusele vastanud naistest. Asulates ületab kehtestatud piirkiirust sageli 66% vastanud meestest ja 63% naistest.

Tuuli Härson
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
kommunikatsioonibüroo
612 3151
5554 0727
tuuli.harson@politsei.ee

 
Tagasi