Politseis registreeritud sündmused
28.05.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 100 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 2 avaliku korra rasket rikkumist, 58 varavastast kuritegu, neist 46 vargust (2 eluruumidest, 6 sõidukitest) Registreeriti 4 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 4 inimest. Tabati 7 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 296 väärtegu. Piirilt väljastati 2 sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Vargused
Ööl vastu 27. maid varastati Läänemere teel seisnud autolt esituled. Kahju kokku 1000 eurot.

27. mai öösel varastati Muhu tänavale pargitud autolt esituled. Kahju kokku umbes 2000 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
27. mail kella 20.30 ajal teatati politseile, et Rae vallas Patikal tungiti korteris kallale 74-aastasele mehele ja 63-aastasele naisele.

27. mail kella 20.35 ajal teatati politseile, et Maardus Keemikute tänava korteris tungiti kallale 30-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 28-aastase mehe. 

Vargused
27. mail avastati, et Keila vallas Laulasmaal on varastatud umbes 60 meetrit traataeda. Kahjusumma vähemalt 2000 eurot.

27. mail teatati politseile, et Harku vallas Harkujärvel on kõrvalhoonest varastatud veinikollektsioon ja kaks samovari. Kahju kokku 715 eurot.


Ööl vastu 27. maid varastati Rae vallas Jüril trepikojast laste jalgratas Author väärtusega 320 eurot.

Piirilt väljastatud sisenemiskeeld
27. mail tuvastati Tallinna lennujaama piiripunktis, et Moskvast saabunud Hiina kodanikust 26-aastasel mehel puudub Eestisse saabumiseks ja viibimiseks seaduslik alus. Mehele koostati piirilt väljastatud sisenemiskeeld ja ta lahkub tänase lennuga tagasi Moskvasse.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Jõgevamaa

Vargus
Ööl vastu 27. maid lõhuti Põltsamaal parklas seisnud Volvo veoki lukustatud kütusepaagi kork ning veokist varastati umbes 350 liitrit diislikütust.

26. mail avastati, et Torma vallas Näiduvere küla kinnistult on varastatud MTZ traktori tagasild, 3-tonnine ratastel mahuti, rootorniiduki latt ja lohistatav raudplaat. Vargusega tekitatud täpne kahju on selgitamisel.

Tartumaa

Vargus
27. mail varastati Tartus Emajõe ääres pingi peale unustatud seljakotist Asuse tahvelarvuti koos laadijaga, rahakott koos dokumentide ja sularahaga. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Valeraha teade
24. mail avastati Tartu Sularahakeskuses võltsimistunnusega 50-eurone rahatäht.

Viljandimaa

Vargus
27. mail teatati politseile, et Viljandis Uku tänaval on sisse murtud garaaži, kust varastati Kärcheri tolmuimeja, prožektor ja 30 meetrit pikendusjuhet. Vargusega tekitatud kahju on umbes 300 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
25. mail kella 23.30 paiku ründas 26-aastane mees Viljandis Paala teel taksos selle juhti, 71-aastast meest. Ründe tagajärjel sõitis takso teelt välja haljasalale vastu elektriposti. Liiklusõnnetuses sai kergemaid vigastusi sõidukis tagaistmel viibinud ning turvavööga nõuetekohaselt kinnitamata 28-aastane alkoholjoobes mees, kellele meedikud andsid esmaabi sündmuskohal. Taksojuht fikseeris oma vigastused Viljandi haiglas.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargused
27. mail teatati politseile, et Rakveres Tallinna tänavale pargitud sõiduautost Audi varastati päikese- ja nägemisprillid, e-sigar, sularaha, akulaadija ning muid esemeid. Kahju on 303 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. mail teatati politseile, et Sillamäel Kesk tänava maja juures tundmatu mees tungis kallale 39-aastasele naisele.

Vargused
27. mail teatati politseile, et Sillamäel Ranna tänava majahoovi jäetud jope taskust varastati mobiiltelefon Samsung. Kahju on 163 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Vargus
12. mail avastati, et Paides Väike–Aia tänaval on kortermaja koridorist varastatud lukustamata jalgratas. Kahju on 140 eurot.

Pärnumaa

Vargused
23. mail kella 12 ja 14 vahel varastati Pärnus Väike–Veski tänaval tööriist. Kahju on 1300 eurot.            

18. mail kella 5 ja 9 vahel varastati Audru vallas Oara külas mobiiltelefon. Kahju on 600 eurot.

26. mail kella 17 ja 19 vahel varastati Pärnus Suur–Jõe tänaval hoovist lukustamata jalgratas. Kahju on 120 eurot.

Raplamaa

Vargused
27. mail avastati, et Kohila vallas Rabivere külas on tungitud abihoonesse ja varastatud tööriistu. Kahju on 676 eurot.

14. mail avastati, et Juuru vallas Mahtra külas on varastatud küttehoidlast kütust. Kahju on 525 eurot.

Omavoliline sissetung
27. mail avastati, et Kohila vallas Rabivere külas on tungitud abihoonesse ja varastatud tööriistu ning kütust. Kahju on 16 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi