Politseis registreeritud sündmused
30.05.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 96 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 58 varavastast kuritegu, neist 51 vargust (6 eluruumidest, 4 sõidukitest), 1 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 5 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 6 inimest. Tabati 4 alkoholijoobes sõidukijuhti. Tuvastati 1 narkosüütegu. Registreeriti 287 väärtegu. Piirilt väljastati 1 sisenemiskeeld, Eestist saadeti välja 1 isik.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
29. mail kella 23.30 ajal teatati politseile, et Astangu tänava korteris tungiti kallale 54-aastasele naisele. Kahtlustatavana viis politsei jaoskonda 56-aastase mehe.

Vargused
Ööl vastu 29. maid varastati Tondi tänaval seisnud autost naviseade, autoraadio, telefonihoidkuid ja muid asju. Kahju kokku umbes 1000 eurot.

29. mail teatati politseile, et Estonia puiesteel asuvas söögikohas varastati kliendi toolileenil olnud jope taskust 3000 eurot sularaha.

Harjumaa

Vargus
29. mail teatati politseile, et Rae vallas Jüril on maja trepikojast varastatud lapsevanker Bria. Kahju kokku 235 eurot.

Päästejuhtum
29. mail kella 20.30 ajal teatati Tallinna kordoni mootorpaadimeeskonnale, et Tallinnast kell 19.30 väljunud reisilaeval on mees üle parda ning laevameeskond tegeleb inimese otsinguga Aegnast loodes. Kella 20.40 ajal teatati, et reisilaeva operatiivpaadi meeskond oli elumärkideta inimese merest leidnud, oma pardale võtnud ning alustanud elustamisega. Laevameeskonnale läksid appi ka abikutsele reageerinud mereväe aluse kaks parameedikut. Tallinna kordoni mootorpaat võttis kannatanu koos parameedikutega oma pardale ning viis Pirita jahisadamasse, kus ootas ees kiirabi. Kannatanu tunnistati seal vaatamata elustamisele surnuks. Mehe isik on kindlakstegemisel.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Põlvamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 29. mai öösel kella 1.30 paiku murti Kanepi vallas Erastvere külas sisse kõrvalhoonesse ning varastati punast värvi MTD murutraktor, trimmer Stihl ja muid vähemväärtuslikke esemeid. Kahju on 1740 eurot.

Tartumaa
 
Vargus
28. mai õhtul sai politsei teate, et Tartus Sõpruse tänaval maja ees varastas üks mees 60-aastaselt naiselt koti, milles olid erinevad esemed ja sularaha. Naine oli parasjagu koti maha toetanud, kui tundmatu mees sellest haaras ja ühes kotiga lähedalasuvate garaažide suunas põgenes. Naise kiljumise peale tulid tema juurde kaks läheduses olnud meest, kes jooksid võimalikule vargale garaažide vahele järele ning avastasid sealt peagi ka end ära peitnud võimaliku kotivarga. Sündmuskohale saabunud politseipatrull pidas varguses kahtlustatavana kinni 22-aastase Viljari. Ühtlasi leidis patrull üles varastatud koti, mille mees oli põgenemisel ära peitnud. Esialgsel vaatlusel olid kotis kõik esemed alles ja see tagastati omanikule. Politsei tänab 25-aastast Steni ja 31-aastast Armot, kes ei jäänud juhtunu suhtes ükskõikseks, vaid näitasid üles otsustuskindlust hättasattunud inimese aitamisel ja kodanikujulgust kurjategija tabamisel.

Kehaline väärkohtlemine
Politseile teatati 28. mai õhtul, et Tartus Anne tänaval tekkis ühise alkoholi tarvitamise käigus seltskonnas tüli, mille käigus lõi 21-aastane mees 46-aastast naist. Kannatanu sai traumapunktis esmaabi. Arvatava lööja, kes oli agressiivne ja alkoholi tarvitanud, toimetas politsei esialgu arestimajja kainenema.

Kelmus
Politseile teatati, et 15. mail tehti Tartus ülekanne tasumaks ostetava murutaktori transportimise eest, kuid seniajani ei ole traktor ostjani jõudnud ega ka raha tagastatud. Kahju on 65 eurot.

Vargus
12. mail varastati Tartus Turu tänaval kaubanduskeskusest naiste seelik. Kahju on 119 eurot.

Delikaatsete isikuandmete ebaseaduslik avaldamine
24. mail avastas üks naine, et keegi on erinevatesse internetiportaalidesse lisanud tema nimelt tutvumiskuulutusi, mis sisaldavad muuhulgas selliseid delikaatseid isikuandmeid nagu nimi, elukoht, foto ja telefoninumber.

Omastamine
Politseile laekus teade, et Tartus Kaunase puiesteel viidi ühest korterist käesoleva aasta vältel ära erinevaid esemeid ajal, mil nende õiguspärane omanik viibis välismaal. Kahju on 5800 eurot.
 
Juhtum piiril
30. mail kella 03.10 ajal peeti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni Venemaa Föderatsiooni registreerimismärkidega sõiduauto Volkswagen Passat, mille tehasetähis oli manipuleerimistunnustega. Sõiduk paigutati asjaolude selgitamiseks arestiaeda.

IDA PREFEKTUUR


Ida-Virumaa
 
Vargus
29. mail varastati Sillamäel Gorki tänava korterist fotoaparaadi. Kahju kokku 500 eurot.
 
Omavoliline sissetung
29. mail teatati politseile, et Sillamäel Tškalovi tänaval püüdis tundmatu isik tungida rõduakna kaudu korterisse, kuid põgenes midagi saamata.
 

LÄÄNE PREFEKTUUR


Pärnumaa

Röövimine
30. mail kella 00.30 paiku tungiti Tallinn–Pärnu–Ikla maanteel kallale 27-aastasele mehel ning varastati sularaha. Kahju on 60 eurot. Politsei on kahtlustatavatena kinni pidanud 24-aastase ja 28-aastase mehe.

Vargused
28. mail kella 00.30 ja 5 vahel varastati Pärnus Suur–Jõe tänaval maja hoovist jalgratas. Kahju on 420 eurot.

24. mail kella 21 ja 21.30 vahel varastati Pärnus Suur–Jõekalda tänaval tahvelarvuti. Kahju on 481 eurot.

28. mail avastati, et Audru vallas Oara külas on abihoonest varastatud tööriistu. Kahju on 1000 eurot.

24. mail kella 11 ja 12 vahel varastati Pärnus Liiva tänaval korterist mobiiltelefon. Kahju on 89 eurot. 

Raplamaa

Vargused
28. mail avastati, et Käru vallas Jõekülas on ettevõtte sõidukist varastatud kütust. Kahju on 240 eurot. 

28. mail avastati, et Rapla vallas Hagudi külas on ettevõtte sõidukitest varastatud kütust. Kahju on selgitamisel.

Saaremaa

Vargused
Ööl vastu 28. maid varastati Kuressaares Tallinna tänaval kortermaja trepikojast lapsevanker. Kahju on 300 eurot. 

27. mail avastati, et Kuressaares Komandandi tänaval on tungitud majja ja varastatud erinevaid esemeid. Kahju on 101 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi