Politseis registreeritud sündmused
03.06.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 141 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 avaliku korra raske rikkumine, 99 varavastast kuritegu, neist 69 vargust (5 eluruumidest, 5 sõidukitest), 2 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 3 inimest. Tabati 29 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 277 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti 5 euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati 4 sisenemiskeeldu, tuvastati 1 riigipiiri ebaseaduslik ületamine, 1 salakaubavedamise juhtum, 1 piirirežiimi rikkumine, esitati 2 varjupaigataotlust.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
2. juunil kella 00.30 ajal teatati politseile, et Õle tänava korteris tungiti kallale 18-aastasele neiule.

2. juunil kella 1 paiku teatati politseile, et Magasini tänava korteris tungiti kallale 46-aastasele mehele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 40-aastase mehe.

2. juunil kella 16.30 ajal teatati politseile, et Katleri tänava maja juures tungisid 74- ja 52-aastane mees tüli käigus teineteisele kallale. Politsei viis konflikti osapooled asjaolude selgitamiseks jaoskonda. 

2. juunil kella 20.30 ajal teatati politseile, et Raadiku tänaval tungiti kallale 18-aastasele noormehele.

Vargused
2. juunil varastati Õismäe tee korterist kosmeetikat, käekellasid ja ehteid. Kahju kokku 5985 eurot. 

2. juunil avastati, et Vilde teel asuvast garaažist on varastatud autoveljed, tööriistu ja kõlar. Kahju kokku 1995 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Jõgevamaa

Vargused
Ööl vastu 2. juunit murti Palamuse vallas Kaarepere külas sisse lukustamata sõiduautosse Citroen Berlingo, kust varastati Olympuse fotoaparaat, Delli sülearvuti, arvutikott ja ID-kaardilugeja koos ID-kaardiga. Vargusega tekitatud esialgne kahju on 750 eurot.

31. mail öösel murti Jõgeva vallas Kurista külas sisse toitlustusasutusse, kust varastati helitehnikat, alkohoolseid jooke ning kohviaparaat. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Tartumaa
 
Vargused
30. mai õhtul varastati Elvas Kesk tänaval asuvas pargis hetkeks järelvalveta jäetud ning murule asetatud sülearvuti Macbook Pro. Vargusega tekitatud kahju on umbes 700 eurot.

30. mail varastati Tartu kesklinnas alaealise tüdruku seljakotist iPhone 5. Vargusega tekitatud kahju on 790 eurot.

28. mail teatati politseile, et Varal Koosa külas varastati ehitusjärgus olevast alajaamast vaskdetaile. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

26. mail varastati Tartu vallas Kukulinna külas seisnud New Hollandi traktori lukustamata kütusepaagist 400-liitrit diislikütust ja John Deere traktori lukustamata kütusepaagist umbes 200-liitrit diislikütust. Vargusega tekitatud kahju on umbes 600 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
31. mail kella 4.30 paiku teatati politseile, et Tartus Vanemuise tänaval on noormehe ja neiu vahel tekkinud isiklike suhete pinnalt tüli, mille käigus tõukas 22-aastane noormees 18-aastase neiu maha pikali ning lõhkus ära neiu käekotis olnud isiklikud esemed. Neiu rüseluses vigastada ei saanud ning meedikute abi ei vajanud.

Politseile teatati, et 31. mai õhtul kella 20 paiku tungisid kaks seni tuvastamata alkoholijoobes meest Elvas Kesk tänaval kallale 52-aastasele mehele. Kannatanu fikseeris oma vigastused TÜ Kliinikumis.

Viljandimaa

Asja rikkumine ja hävitamine
Ööl vastu 1. juunit avastati Mõisakülas Ringpuiesteel asuvas elumajas tulekahju, milles hävis elamu katus ja selle sisustus. On alust arvata, et tuli hoones võis alguse saada süütamisest. Tekitatud kahju ja juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine
30. mail pisut enne südaööd sai politsei teate, et Viljandis Pikal tänaval asuvas meelelahutusasutuses tungis 24-aastane naine tüli käigus kallale 46-aastasele naisele. Väidetavalt oli naiste vahel tüli tekkinud isiklike suhete pinnalt.

Juhtum piiril
2. juunil kella 9.30 paiku kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestisse sisenemisel 1978. aastal sündinud meest, kellel puudus kehtiv seaduslik alus Eesti Vabariiki sisenemiseks. Mehele koostati piirilt väljastatud sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargus
2. juunil teatati politseile, et Rakkes Mäe tänava angaarist varastati 250liitrit diislikütust, muruniitja, võsalõikus ja muid esemeid. Kogukahju on 1250 eurot. 

Ida-Virumaa

Vargused
2. juuni varahommikul varastati Jõhvis Pargi tänavalt paadi mootor. Kahju on 2700 eurot.

2. juunil teatati politseile, et Narvas Kerese tänavale pargitud sõiduautost Mercedes Benz varastati navigaator Explay. Kahju on 180 eurot. 

2. juunil teatati politseile, et Jõhvis Hariduse tänava kooli juurest varastati jalgratas Yosemite. Kahju on 100 eurot.

2. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Maleva tänava parklas lõhuti järelkäru lukk ja varastati kolm trimmerit. Kahju on 1800 eurot.

2. juunil teatati politseile, et Jõhvis Hariduse tänava kooli hoovist varastati jalgratas Cube. Kahju on 800 eurot.

2. juunil teatati politseile, et Jõhvis Narva maantee maja keldrist varastati jalgratas. Kahju on 100 eurot.

2. juunil kella 16.40 haaras Jõhvis Veski tänava maja juures võõras mees 60-aastase naise käekotist ja jooksis sellega minema. Käekotis olid dokumendid ja sularaha. Naine viga ei saanud. Kahju on 110 eurot.

2. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järve Uus tänava korteril lõhuti ukselukk ja varastati jalgratas ja jalgratta varuosad, kraanikauss ja muid esemeid. Kahju on 485 eurot.

Piirijuhtum
2. juunil kella 16.20 paiku peatati Narva-2 piiripunktis jalakäijate sillal 1984. aastal sündinud mees, kelle riiete alla oli peidetud 23 Vene Föderatsiooni maksumärkidega suitsupakki. Juhtumiga tegeleb edasi Ida tollipunkti esindaja.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Pärnumaa

Vargused
1. juunil kella 14 paiku avastati, et Paikuse alevis Kalda teel on paadilt varastatud mootor Tohatsu. Kahju on 3000 eurot.

Omavoliline sissetung
Ööl vastu 2. juunit tungiti Pärnus Mai tänaval kauplusesse, kust varastati alkoholi. Kahju on selgitamisel.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
1. juunil kella 21 paiku löödi Kuressaares Kohtu tänaval 19-aastast noormeest.

31. mail kella 22 paiku löödi Lümanda vallas isiklikul pinnal tekkinud tüli käigus 43-aastast naisterahvast.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi