Politseis registreeritud sündmused
09.06.2014


Nädalavahetuse jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 236 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 raske tervisekahjustus, 4 röövimist, 122 varavastast kuritegu, neist 108 vargust (8 eluruumidest, 5 sõidukitest), 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 20 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 34 inimest. Joobes juhtide süül toimus 9 inimvigastustega liiklusõnnetust. Tabati 107 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht, tuvastati 22 narkootikumide omamise või tarbimise juhtu. Registreeriti 656 väärtegu. Piirilt väljastati 9 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja 2 isikut, tuvastati 1 riigipiiri ebaseaduslik ületamine, 6 piirirežiimi või dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Raske tervisekahjustuse tekitamine
8. juunil kella 7.40 ajal teatati politseile, et Toompuiesteel asuvas söögikohas lõi alkoholijoobes klient noaga teenindajat. Turvatöötajad pidasid kinni ja politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 42-aastase mehe.

Röövimised
Politseile teatati, et ööl vastu 7. juunit rööviti Petrooleumi tänava majas 35-aastaselt mehelt dokumendikott, telefon ja sularaha. Politsei pidas kahtlustatavatena kinni ja viis jaoskonda 48-, 45-, 29- ja 25-aastase mehe.

7. juunil kella 13.20 ajal teatati politseile, et Sõpruse puiesteel rööviti 70-aastaselt naiselt kullast kaelakett.

8. juunil kesköö paiku teatati politseile, et Rävala puiesteel rööviti 31-aastaselt naiselt telefon ja sularaha.

8. juunil teatati politseile, et kella 2 paiku rööviti Pae tänava kandis 50-aastaselt mehelt rahakott, telefon ja päikseprillid.

Kehalised väärkohtlemised
6. juunil kella 16.30 ajal teatati politseile, et Endla tänaval tungiti liiklustüli käigus kallale 26-aastasele mehele.

6. juunil kella 21.50 ajal teatati politseile, et Põhja puiestee korteris tungiti kallale 25-aastasele naisele.

6. juunil kella 23 ajal teatati politseile, et Koorti tänava korteris tungiti kallale 23-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 26-aastase mehe.

7. juunil kella 1.20 ajal teatati politseile, et Vikerlase tänaval tungiti kallale 25-aastasele mehele.

7. juunil kella 1.30 ajal teatati politseile, et Suur-Karja tänaval tungiti kallale 28-aastasele mehele.

7. juunil kella 3.30 ajal teatati politseile, et Vana-Lõuna tänava maja juures tungiti tüli käigus kallale 63-aastasele naisele ja 60-aastasele mehele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 51- ja 45-aastase mehe.

7. juunil kella 4.40 ajal teatati politseile, et Õismäe tee korteris tungiti kallale 66- ja 68-aastasele naisele. Politsei tabas hiljem ja viis kahtlustatavana jaoskonda 32-aastase naise.

7. juunil teatati politseile, et kella 1 paiku tungiti Akadeemia teel tüli käigus kallale 35-aastasele mehele.

7. juunil kella 2.15 ajal teatati politseile, et Mere puiesteel tungiti kallale 34-aastasele mehele.

7. juunil kella 16.30 ajal teatati politseile, et Pae tänava korteris tungiti kallale 37-aastasele mehele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 62-aastase mehe.

8. juunil kella 00.40 ajal teatati politseile, et Raadiku tänaval tungiti tüli käigus kallale 41-aastasele mehele.

8. juunil kella 5.10 paiku teatati politseile, et Aia tänaval tungiti kallale 27- ja 34-aastasele mehele. Politsei viis kahtlustatavatena jaoskonda 19- ja 22-aastase mehe.

8. juunil kella 8 paiku teatati politseile, et Loitsu tänava korteris tungiti kallale 27-aastasele naisele.

8. juunil kella 20.45 ajal teatati politseile, et Astangu tänava korteris tungiti kallale 36-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 44-aastase mehe.

Vargused
6. juunil avastati, et Peterburi teel asuvast ettevõttest on varastatud 20 gaasiballooni. Kahju kokku 1800 eurot.

7. juunil varastati Nõmmel Pärnu maanteel asuvast poest kaheksa paari prille. Kahju kokku umbes 1600 eurot.

Ööl vastu 8. juunit varastati Villardi tänava korterist kaks sülearvutit, fotoaparaat, alkoholi, ja muid asju. Kahju kokku 1962 eurot.

8. juunil varastati Toompuiesteel seisnud matkaautost sülearvuti, kaks tahvelarvutit, e-luger, fotoaparaat, navisaede ja muid asju. Kahju kokku 3010 eurot.

8. juunil varastati Mere puiesteel seisnud matkaautost kolm reisikotti erinevate asjadega. Kahju kokku 1990 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
6. juunil kella 17.50 paiku teatati politseile, et Kehras Raudtee tänava korteris tungiti kallale 68-aastasele mehele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 41-aastase mehe.

Politseile teatati, et 7. juuni öösel tungiti Kuusalu vallas aiandusühistu majas kallale 53-aastasele naisele.

8. juunil kella 16.40 ajal teatati politseile, et Paldiskis asuvas majas tungiti kallale 42-aastasele naisele.

Vargused
6. juuni öösel varastati Saue vallas Laagris ehitusobjektil seisnud masinatest kütust. Kahjusumma on täpsustamisel.

Ööl vastu 8. juunit varastati Vasalemmas eramust arvuti, tööriistu, ehteid ja õhupüstol. Politsei pidas päeval kahtlustatavana kinni ja viis jaoskonda 24-aastase mehe.

8. juunil avastati, et Paldiskis on eramust varastatud diiselgeneraator, tööriistu, DVD-mängija ja muid asju. Kahju kokku umbes 3000 eurot.

Võltsitud dokument
8. juunil tuvastas ekspert, et parvlaevaga Tallinna sadamasse saabunud 36-aastane Läti kodanik esitas piiril täielikult võltsitud Leedu juhiloa. Mees peeti kinni ja viidi politseijaoskonda.

Riigis seadusliku aluseta viibiv isik
8. juuni öösel pidas politseipatrull kesklinnas Pärnu maanteel kinni 34-aastase Läti kodanikust naise, kes viibis aasta jooksul Eestis vähemalt teistkordselt ilma seadusliku aluseta. Naine peeti kinni ja viidi politseijaoskonda.

Piiril väljastatud sisenemiskeeld
8. juunil soovis lennuga Moskvast Eestisse siseneda 32-aastane mees, Armeenia kodanik. Kuna mees andis vastuolulisi selgitusi reisieesmärgi kohta, väljastati talle piirilt sisenemiskeeld. Mees lahkub tagasi Moskvasse tänase lennuga.

LÕUNA PREFEKTUUR


Tartumaa

Vargused
6. juunil murti Kallastel Oja tänaval sisse eramusse, kust varastati Olesise pult ja kaks mikrofoni. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

7. juuni ennelõunal varastati Tähtvere vallas Rahingel asuva järve äärest seljakott, mille sees olid saunalina, riietusesemed ja Huawei mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju on umbes 220 eurot.

Ööl vastu 7. juunit murti Tartus Veski tänaval sisse garaažiboksi, kust varastati täispuhutav kummipaat, paadimootor, mootorsaag ja spordikott kalastustarvetega. Vargusega tekitatud kahju on 1330 eurot.

Omavoliline sissetung
8. juuni hommikul teatas 57-aastane mees politseile, et ta pidas Tartu vallas Vedu külas asuvas elamus kinni alaealise neiu ja 19-aastase noormehe, kes olid eelmisel õhtul majja sisse tunginud ning seal ööbinud. Majaomaniku sõnul noorukid majast midagi varastanud ei ole. Politsei andis alaealise neiu ühes sõbraga üle tütarlapse vanematele.

Omastamine
7. juuni öösel võeti Tartus Ringtee tänaval asuva tankla tualettruumist ära sinna unustatud musta värvi LG nutitelefon. Omastamisega tekitatud kahju on 238 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
Politseile teatati, et 7. juuni varahommikul tungiti Tartus Rüütli ja Gildi tänavate ristmikul kallale alkoholi tarvitanud 27-aastasele mehele. Kannatanu pöördus esmaabi saamiseks TÜ Kliinikumi.

Viljandimaa

Vargus
5. juunil teatati politseile, et Viljandis Köstri tänaval asuvast kuurist varastati registreerimata motoroller. Vargusega tekitatud kahju on umbes 400 eurot.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
6. juuni südaöö paiku kontrollis politsei Võrus Jüri tänaval liikunud noorukeid. Asjaolude selgitamisel ilmnes, et 15-aastane noormees oli löönud samas seltskonnas viibinud 33-aastast naist, kes löömise tagajärjel tänavale pikali kukkus ning vigastada sai. Politsei toimetas kannatanu esmaabi saamiseks kohalikku haiglasse. Politsei tuvastas lööjal ning tema vennal alkoholijoobe. Kuna alaealiste vanematega ühendust saada ei õnnestunud, siis toimetas politsei alaealised poisid Võru arestimajja kainenema.

Piiril väljastatud sisenemiskeeld
8. juuni hommikul kontrolliti Koidula maanteepiiripunktis Eestisse sisenemisel 1963. aastal sündinud meest. Andmete kontrollimisel selgus, et isikule on kehtestatud riiki sisenemiseks tõkend. Mehele koostati piirilt väljastatud sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

7. juuni ennelõunal kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestisse sisenemisel 1990. aastal sündinud naist. Piirivalvurid avastasid, et naise passis olev mitmekordne viisa on kehtetu ning seetõttu puudus isikul kehtiv seaduslik alus Eesti Vabariiki sisenemiseks. Naisele koostati piirilt väljastatud sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni

6. juuni õhtul saabus Luhamaa maanteepiiripunkti Eesti Vabariigist väljuvale suunale piirikontrolli sõiduauto Volkswagen Sharan, mille dokumentide kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et sõiduki registreerimistunnistus on võltsitud. Sõiduk paigutati valdamis- või kasutusõiguse puudumise tõttu piiripunkti arestiplatsile

Muu juhtum
6. juunil kella 19.30 helistas kohalik elanik Mehikoorma kordonisse ning teatas, et Lämmijärvel on inimene hätta sattunud. Järvel abi järele karjunud 34-aastase mehe tõid kaldale kohalikud elanikud, kes ta siis meedikutele üle andsid. Mees oli küll alajahtunud, kuid peale esmaabi lubasid meedikud tal koju minna. Asjaolude selgitamisel ilmnes, et üksi purjekaga järvele läinud mees oli oma sõiduvahendiga hätta sattunud ning vette kukkunud. Ümberläinud purjeka leidsid piirivalvurid Laaksaare külje alt kalda äärest. Purjeka veest väljatoomise korraldas selle omanik.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
5. juunil lõi tundmatu mees Haljala vallas Varangu külas 17-aastasele noormehele rusikaga näkku, millega tekitas kannatanule kehavigastusi.

8. juunil peksis 17-aastane noormees Rakveres Laada tänaval rusikatega 15-aastast noormeest, millega tekitas kannatanule kehavigastusi.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
7. juunil lõi 45-aastane mees tüli käigus Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris 19-aastast noormeest noaga, millega käigus sai kannatanu kehavigastusi. 45-aastane mees peeti kahtlustatavana kinni.

8. juunil peksis tundmatu mees Kohtla-Järvel Olevi tänaval 53-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 44-aastane mees.

Vargused
6. juunil varastati Jõhvis Narva maanteel asuva keldri soojussõlmest ketaslõikur ja haamer. Kahju on 256 eurot.

6. juunil varastati Narvas Tallinna maanteel kaupluse juurest lastejalgratas. Kahju on 266 eurot.

6. juunil varastati Jõhvis Tähe tänaval majahoovist metalltorusid ja metalli. Kahju on 100 eurot.

7. juunil avastati, et Alajõe vallas Uuskülas on alajaamast varastatud kõrgepingekaablit, kaablite nurkpistikuid ja liigpinge piirikuid. Esialgne kahju on 1000 eurot.

7. juunil varastati Narvas Jõe tänaval pinnasetihendaja ja käsikäru. Kahju on 400 eurot.
7. juunil teatas mees, et Kohtla-Järvel Jaaniku tänaval on majahoovist varastatud tema sõiduauto Ford Mondeo registrimärgiga 076AZR. Õhtul andis mees politseile teada, et leidis oma sõiduki Kukruse linnaosas Paate tänaval.
8. juunil avastati, et Narvas Puškini tänaval on garaažisein lõhutud ja ära varastatud tööriistu ning 20-liitrine bensiinikanister. Kahju on 678 eurot.

8. juunil avastati, et Mäetaguse vallas Mäetaguse külas on tallu tungitud ja ära varastatud vokk, vanaaegne seinakell ja 25-meetrine veevoolikurull. Samas lõhuti ära vanaaegne kummut. Kahju on täpsustamisel.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
8. juunil kella 2 paiku löödi Türil Vabaduse tänaval korteris ühise alkoholi tarvitamise käigus meesterahvast.

Vargus
6. juunil kella 11 paiku jäeti Paide vallas tanklas tangitud kütuse eest maksmata. Kahju on 130 eurot.

Läänemaa

Omavoliline sissetung
8. juunil tungiti Haapsalus Lossiplatsil kioskisse, kust varastati mitmesuguseid esemeid. Kahju on selgitamisel.

Vargus
8. juunil kella 4 paiku tungiti Haapsalus Metsa tänaval lukustamata sõiduautosse, kust varastati süütevõtmed ja tulekustuti. Kahju on 115 eurot.

Otsingu- ja päästesündmus
8. juunil kella 10 paiku laekus Kuressaare merevalvekeskusele teade, et Rukkirahu juures on madalikule sattunud purjejaht. Sündmusele reageeris Haapsalu kordoni kaks alust. Kella 13 paiku vabastati jaht madalikult, inimesed abi ei vajanud ja jaht aidati Haapsalu sadamasse.

Pärnumaa

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
8. juunil kella 2 paiku tõugati ja löödi Ranna puiesteel meelelahutusasutuses 39-aastast meessoost turvatöötajat. Kahtlustatavana peeti kinni 33-aastane meesterahvas.

Vargused
Ööl vastu 6. juunit varastati Varblas Paatsalu külas metallist aiamoodulid koos betoonalustega. Kahju on selgitamisel.

7. juunil kella 22 paiku varastati Pärnus Vana-Pärnu muuli lähedalt elektriline rula Evoskate. Kahju on 1500 eurot.

Omavoliline sissetung
7. juunil kella 10 paiku avastati, et Pärnumaal Tõstamaa vallas Seliste külas on tungitud talumajja ja lõhutud seal olnud esemeid, uks ning aknad. Kahju on selgitamisel.

Piirirežiimi rikkumised
6. juunil ei olnud Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel 182. kilomeetril Eestisse saabunud kolmel Läti Vabariigi kodanikul esitada kehtivat reisidokumenti.

Raplamaa

Vargused
6. juunil kella 11 paiku avastati, et Raikküla vallas Ummaru külas on tungitud taluhoonesse kust on varastatud mitmesuguseid esemeid. Kahju on selgitamisel.

Omavolilised sissetungid
6. juunil kella 8 ja 16 vahel tungiti Rapla vallas Kalevi külas talumajja, kus lõhuti ära köögi sisustus.

8. juunil kella 20 paiku avastati, et Märjamaa vallas Mõisamaa külas on tungitud taluhoonesse, kust on varastatud vasest kardinapuu. Kahju on 50 eurot.

Saaremaa

Meresõiduohutuse seaduse rikkumine
7. juunil kella 21 paiku kontrolliti Saaremaal Roomassaare sadama lähistel väikelaeva, mille varustus ei vastanud nõuetele, sõidupiirkonnale ja suurusele. Alusel puudusid ankur koos ankruotsadega, heliseade ja kompass.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

 
Tagasi