Politseis registreeritud sündmused
10.06.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 139 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 2 röövimist, 1 avaliku korra raske rikkumine, 74 varavastast kuritegu, neist 58 vargustest (10 eluruumidest, 4 sõidukitest), 5 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 2 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 4 inimest. Tabati 21 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Tuvastati 8 narkosüütegu. Registreeriti 254 väärtegu. Piirilt väljastati 1 sisenemiskeeld, tuvastati 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine, 2 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist (peeti kinni 4 isikut).

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Röövimine
9. juunil kella 14 paiku teatati politseile, et Läänemere teel rööviti 30-aastaselt naiselt väärisesemeid, sularaha ja telefon. Politsei pidas sündmuskoha lähedal kinni ja viis kahtlustatavana jaoskonda 38-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
9. juunil kella 8.15 ajal teatati politseile, et Vabaduse puiestee bussipeatuses tungiti tüli käigus kallale 29-aastasele naisele.

9. juunil kella 15.20 ajal teatati politseile, et Õismäe tee korteris tungiti kallale 53-aastasele mehele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 35-aastase naise.

9. juunil kella 21.50 ajal teatati politseile, et Vikerkaare tänava majas tungiti kallale 50-aastasele naisele.

Vargus
Ööl vastu 9. juunit varastati Madara tänaval kontorist sülearvuti koos lisavarustusega. Kahju kokku umbes 1000 eurot.

Omavoliline sissetung
9. juunil kella 20.45 ajal teatati politseile, et Pojengi tänava majja on sisse tungitud. Politseipatrull pidas kinni ja viis kahtlustatavatena jaoskonda 57-, 42- ja 28-aastase mehe.

Harjumaa

Vargused
9. juunil avastati, et Kuusalus on traktorist varastatud 360 liitrit kütust.

Nädalavahetusel varastati Rae vallas Lehmjal veoki haagisest kipsilõikureid koos vahetusteradega. Kahju kokku 1104 eurot.

9. juunil avastati, et Viimsi vallas Haabneemes on majast varastatud trimmer, vanu tööriistu ja raamatuid. Kahju kokku umbes 400 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
7. juuni varastati Jõgeval Ööbiku tänava kortermaja trepikoja eest meeste jalgratas Classic. Vargusega tekitatud kahju on 240 eurot.

Põlvamaa

Omavoliline sissetung
7. juuni teatati politseile, et Põlva vallas Tännassilma külas on sisse murtud kinnistul asuvatesse hoonetesse, kust varastati vana metallist sukakudumismasin. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Tartumaa

Varguse katse
8. juuni öösel püüti Elva linnas Nooruse tänaval ärandada sõiduautot Audi 80, millel oli lahti tõmmatud süüteluku juhtmed ning lõhutud kõrvalistuja poolne ukselukk. Lõhkumisega tekitatud kahju on umbes 300 eurot.

Vargused
9. juuni õhtul murti Tartus Koidu tänaval sisse korterisse, kust varastati telefon ning sülearvuti. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 9. juunit varastati Tartus Veski tänava kortermaja trepikojast lukustatud maastikujalgratas Scott. Vargusega tekitatud kahju on 610 eurot.

7. juuni hilisõhtul varastati Tartus Herne tänaval mehe pükste taskust kaks Nokia mobiiltelefoni. Vargusega tekitatud kahju on 270 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
8. juunil teatati politseile, et Tartus Põhja puiesteel asuvas korteris tungis elukaaslane tüli käigus kallale 26-aastasele naisele.

Valgamaa

Vargused
8. juunil teatati politseile, et Taheva vallas Ringiste külas murti sisse talumajja, kust varastati Partneri murutrimmer, mootorsaag ja Philipsi muusikakeskus. Vargusega tekitatud kahju on umbes 300 eurot.

Ööl vastu 7. juunit varastati Valgas Vabaduse puiesteel asuva ettevõtte aiaga piiratud territooriumilt musta värvi hauakivitoorik. Vargusega tekitatud kahju on 195 eurot.

Võrumaa

Asja omavoliline kasutamine
7. juunil teatas 25-aastane naine politseile, et öö jooksul on keegi käinud tema elukaaslasele kuuluva sõiduautoga Volkswagen Võru vallas Puiga külas ringi sõitmas. Hommikuks oli sõiduk tagasi maja ette toodud, kuid see oli avariiline. Eeldatavasti võttis maja eest sõiduki keegi, kellega eelmisel ööl ühiselt pidutseti ning alkoholi tarvitati.

Kehaline väärkohtlemine
7. juunil teatati politseile, et Võrus Vindi tänava korteris tungiti tüli käigus kallale 44-aastasele mehele. Kannatanu pöördus esmaabi saamiseks kohalikku haiglasse.

Juhtum piiril
9. juuni hommikul kella 8.30 ajal peeti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni Venemaa Föderatsiooni registreerimismärkidega sõiduauto Audi 80, mille tehasetähis oli manipuleerimistunnustega. Sõiduk paigutati asjaolude selgitamiseks arestiaeda.

Piiril väljastatud sisenemiskeeld
9. juunil kella 14 ajal kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestisse sisenemisel 1991. aastal sündinud naist, kellel puudus seaduslik alus Eesti Vabariiki sisenemiseks. Naisele koostati piirilt väljastatud sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
9. juunil varastati Kadrina vallas Hulja alevikus Rakvere teel sõiduautost Audi automakk ja pagasiruumist autohooldusvahendeid. Kahju on 350 eurot.

Ida-Virumaa

Vargused
5. juuni öösel tungiti Jõhvis Keskväljaku tänaval restorani, kust varastati sülearvuti. Kahtlustatavaks kuulutati 36-aastane mees. Sama meest kahtlustatakse ka selles, et ta tungis 9. juunil samasse restorani, kus üritas varastada raha, kaks šokolaadi ja mahla.

Ööl vastu 9. juunit tungiti läbi rõduakna Kiviõlis Keskpuiesteel korterisse ja varastati arvuti, kaks videokaamerat, mobiiltelefon, kuldkett ning erinevaid võtmeid. Kahju on selgitamisel.

9. juunil avastati, et Vaivara vallas Peeterristi külas on aiakrundil asuvast kuurist varastatud kolm muruniidukit. Kahju on 499 eurot.

9. juunil varastati Narvas Rahu tänaval asuvast korterist kuldehteid väärtusega 1150 eurot.

9. juunil avastati, et Jõhvis Hariduse tänaval on keldriboksidesse sisse murtud. Ühest boksist varastati jalgrattapump ja spordikott, lisaks lõhuti ühel jalgrattal juhtraud ja teisel pidurisüsteem. Kahju on 140 eurot.

9. juunil varastati Narvas Tallinna maanteel asuvas kaubakeskuses 37-aastaselt naiselt mobiiltelefon väärtusega 100 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Vargus
8. juunil avastati, et Pühalepa vallas Hiiessaare külas on talu kuurist varastatud kompressor ja generaator. Kahju on selgitamisel.

Otsingu- ja päästetööd
9. juunil kella 19.35 märkas piirivalve, et Kärdla sadama juures vajab abi purjelaudur. Sündmusele reageeris Kärdla kordoni toimkond, kes tõi kell 20 hätta sattunud 36-aastase purjelauduri kaldale. Isik arstiabi ei vajanud.

Järvamaa

Vargus
9. juunil avastati, et Paides Mündi tänaval on garaažiboksist varastatud mitmesuguseid esemeid. Kahju on selgitamisel.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
8. juunil kella 4 paiku löödi Vormsi saarel isiklike suhete pinnal tekkinud tüli käigus 59-aastast meest.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
8. juunil kella 2 paiku löödi Pärnus Rüütli tänaval asuva meelelahutusasutuse ees 30-aastast meesterahvast.

6. juunil kella 5 paiku löödi Pärnus Rüütli tänaval asuva meelelahutusasutuse ees 22-aastast meesterahvast.

Omastamine
2. juunil kella 17 paiku omastati Pärnus Pikal tänaval maja juurest mobiiltelefon LG. Kahju on 189 eurot.

Asja omavoliline kasutamine
Ööl vastu 9. juunit võeti Audru vallas Jõõpre külas omavoliliselt kasutusse sõiduauto Mazda 626. Kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
7. juunil kella 3 paiku löödi Märjamaa alevis Uuel tänaval tanklas 28-aastast meesterahvast.

Vargused
Ööl vastu 9. juunit varastati Alu alevikus lukustatud jalgratas, koos selle korvis olnud esemetega. Kahju on kokku 178 eurot.

9. juunil kella 13 paiku varastati Käru alevikus Viljandi maanteel katlamajast erinevaid metallist esemeid. Kahju on 200 eurot.

Saaremaa

Vargus
8. juunil avastati, et Laimjala vallas Saareküla külas varastati talust ketaslõikur Metabo ja muid esemeid. Kahju on kokku 92 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

 

 
Tagasi