Politseis registreeritud sündmused
12.06.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 103 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 röövimine, 73 varavastast kuritegu, neist 64 vargust (1 eluruumidest, 4 sõidukitest), 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 3 inimest. Tabati 5 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 224 väärtegu. Piirilt väljastati 1 sisenemiskeeld, Eestist saadeti välja 1 isik.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Röövimine
11. juunil kella 15.30 ajal teatati politseile, et Sikupilli tänava korteris röövis tuttav 23-aastaselt mehelt telefoni.

Kehaline väärkohtlemine
11. juunil kella 21.30 ajal teatati politseile, et Õismäe tee majas tungiti kallale 52-aastasele naisele. Politsei viis asjaolude selgitamiseks jaoskonda 73-aastase mehe.

Vargus
Ööl vastu 11. juunit varastati Haaberstis asuva maja keldriboksist keevitusseade, aluplex-tangid ja muid tööriistu. Kahju kokku 6500 eurot.

Ärandamiskatse
11. juunil kella 1.40 ajal teatati politseile, et kaks noormeest üritavad Õismäe teel ärandada sõiduautot Lada. Politsei pidas sündmuskohal kinni ja viis kahtlustatavatena jaoskonda 19- ja 15-aastase noormehe.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. juunil kella 22 ajal teatati politseile, et Loksal Tallinna tänava korteris tungiti kallale 43-aastasele naisele.

Vargused
11. juuni öösel varastati Sauel eramust sülearvuti väärtusega 200 eurot.

Ööl vastu 11. juunit varastati Harku vallas Vitil kuurist ehitustööriistu. Kahju kokku 1980 eurot.

11. juunil avastati, et Paldiskis on majast varastatud arvuti ja jalgratas. Kahju kokku 1000 eurot.

Merepääste
11. juunil kella 21.50 ajal teatati Tallinna kordoni merevalveteenistuse patrullile, et Miiduranna sadama lähedal vajab abi mootoririkkega kaater. Patrull pukseeris kaatri mootorpaadiga Pirita jahisadamasse.

Piirilt väljastatud sisenemiskeeld
11. juunil soovis riiki siseneda Moskva lennuga saabunud Valgevene kodanikust 36-aastane mees, kelle Schengeni mitmekordne lühiajaline viisa kehtivus oli lõppenud. Isikule väljastati piirilt sisenemiskeeld ning ta lahkus samal päeval Moskva lennuga.

LÕUNA PREFEKTUURJõgevamaa

Asja rikkumine ja hävitamine
Ööl vastu 10. juunit lõhuti Jõgeval Tallinna maanteel asuva garaaži juures seisnud sõiduauto Ford Winsteri tuled ja aknaklaasid, lisaks olid mõlki löödud auto erinevad keredetailid. Lõhkumisega tekitatud kahju on 2500 eurot.

Vargus
Ööl vastu 11. juunit varastati Saare vallas Voore külas ettevõtte territooriumil seisnud Fendti traktori kütusepaagist 200 liitrit diislikütust. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Tartumaa

Omavoliline sissetung
Politseile teatati, et 10. juuni õhtul lõhkus seni tuvastamata isik Ülenurme vallas Soinaste külas Ülevälja tänaval asuva maja ukseklaasi. Lõhkuja lahkus enne politseinike saabumist. Korravalvuritel ei õnnestunud lõhkujat ümbruskonnast tabada.

Vargused
10. juuni õhtul varastati Tartus Vabaduse puiesteel asuva pargi pingile unustatud iPhone mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju on 729 eurot.

10. juuni õhtul varastati Tartus Turu tänaval asuvast kaubanduskeskusest kilekott, mille sees oli rahakott koos sularaha ja dokumentidega, lillekimp ning toiduaineid. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.

9. juuni päeval varastati Tähtvere vallas Haage külas Veemeistri teel asuva lukustamata tootmishoone lauasahtlist suurem summa sularaha. Vargusega tekitatud kahju on 9000 eurot.

Ööl vastu 8. juunit varastati Elvas Jaani tänaval asuvalt ehitusobjektilt alumiiniumtellingu konstruktsioon. Vargusega tekitatud kahju on 2000 eurot.

6. juunil teatati politseile, et Tartus Nigula tänaval asuvast lukustamata kuurist varastati Merida Matts jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 250 eurot.

4. juunil teatati politseile, et Võnnu vallas Kurista külas asuvast laudast varastati meeste jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 100 eurot.

Valgamaa

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
11. juuni õhtul kella 22.40 ajal ründas 19-aastane joobes noormees Palupera vallas Hellenurme külas ametikohustusi täitnud politseiametnikku. Politsei toimetas agressiivseks muutunud joobes nooremehe Valga arestimajja kainenema. Politseiametnik pöördus tervisekontrolliks Valga haiglasse ning peale esmaabi jätkas politseiametnik oma tavapärast teenistust.

Viljandimaa

Vargus
10. juunil teatati politseile, et Viljandis Väike-Turu tänaval asuvast korterist on kadunud Olympuse fotoaparaat, mille omanik juhuslikult samas linnas asuvast pandimajast avastas. Vargusega tekitatud kahju on 300 eurot.

Võrumaa

Vargus
10. juunil varastati Võrus Tartu maanteel asuva maja lukustamata trepikojast torude külge kinnitatud musta värvi Classic jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 600 eurot.

Juhtum piiril
11. juuni keskpäeval peatasid Mustvee kordoni piirivalvurid kontrolliks sõiduauto Škoda Praktiku, mille roolis oli 31-aastane Joel. Mehe ja tema sõiduki dokumentide kontrollimisel ilmnes, et sõidukil oli läbimata nõuetekohane tehnoseisundi ülevaatus. Lisaks ilmnes, et sõiduki roolis olnud mehel puudus ka kehtiv mootorsõiduki juhtimisõigus. Piirivalvurid kõrvaldasid mehe juhtimiselt ning tema suhtes alustati väärteomenetlust.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
Ööl vastu 11. juunit varastati Rakveres Võidu tänaval sisehoovist poistejalgratas väärtusega 350 eurot.

Ida-Virumaa

Vargus
11. juunil varastati Narvas Vestervalli tänaval asuva ettevõtte ruumist mobiiltelefon väärtusega 167 eurot.

Võltsitud maksevahend
11. juunil avastati Narvas Tallinna maanteel asuvas pangakontoris 20-eurone võltsimistunnustega kupüür.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Vargus
Ööl vastu 10. juunit varastati Kärdlas Heltermaa maanteel avatud hoovist metallist esmeid. Kahju on 100 eurot.

Järvamaa

Vargus
9. juunil kella 7 paiku avastati, et Imavere vallas Laimetsa külas on varastatud puitmaterjali. Kahju on kokku 1768 eurot.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
5. juunil kella 2 paiku löödi Pärnus rannapromenaadil 49-aastast meesterahvast.

Vargus
11. juunil kella 1 paiku varastati Pärnus Riia maanteel lukustamata sisehoovist murutraktor Jonserd. Kahju on 1000 eurot.

Raplamaa

Vargus
8. juunil varastati Kohila alevis lukustamata laoruumist käekotist 125 eurot sularaha.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

 
Tagasi