Politseis registreeritud sündmused
13.06.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 103 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 3 avaliku korra rasket rikkumist, 49 varavastast kuritegu, neist 31 vargust (2 eluruumidest, 4 sõidukitest), 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 8 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 7 inimest. Joobes juhtide süül toimus 2 inimvigastustega liiklusõnnetust. Tabati 8 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 222 väärtegu. Piirilt väljastati 7 sisenemiskeeldu, tuvastati 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine, 2 salakaubavedamise juhtumit, 3 riigis ebaseaduslikult viibinud isikut. Esitati 2 varjupaigataotlust.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
12. juunil kella 00.30 paiku teatati politseile, et Vana-Viru tänaval tungiti tüli käigus kallale 51-aastasele naisele.

12. juunil kella 5.30 ajal teatati politseile, et Karu tänava majas tungiti tüli käigus kallale 38-aastasele mehele.

Vargus
Ööl vastu 13. juunit varastati Räägu tänava maja keldriboksidest kaks jalgratast. Kahju kokku 1450 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
13. juunil kella 00.20 ajal teatati politseile, et Maardus Kallasmaa tänava majas tungiti tüli käigus noaga kallale 40-aastasele mehele. Asjaolude selgitamiseks viis patrull jaoskonda 60-aastase mehe.

Vargused
12. juunil avastati, et Loksal asuvast lõbustuskohast on varastatud külmkapp, värvimuusika, mikrouun ja erinevaid jooke. Kahju kokku 390 eurot.

12. juunil varastati Viimsi vallas Haabneemes trepikojast jalgratas Panther. Kahju kokku 270 eurot.

Ööl vastu 13. juunit varastati Rae vallas Jüril trepikojast jalgratas. Kahju kokku 299 eurot.

Tehniline abi merel
12. juuni öösel kella 00.30 ajal teatati Tallinna kordoni merevalveteenistuse patrullile, et Pirita rannas on kaater madalas vees kinni. Patrulli abiga sai kaater madalalt lahti ning kuna aluse mootor ei käivitunud, pukseeris piirivalvekaater aluse Pirita jahisadamasse, kuhu jõuti kell 2.20. Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustati väärteomenetlus.

Piirilt väljastatud sisenemiskeeld
12. juunil kontrolliti Istanbuli lennuga Tallinnasse saabunud Türgi kodanikku, 24-aastast meest. Kuna mehe kavandatava viibimise eesmärgi ja tingimuste kohta esitatud põhjendused ei olnud usaldusväärsed, väljastati talle piirilt sisenemiskeeld ning tunnistati kehtetuks Schengeni viisa. Mees lahkub tagasi Istanbuli lennuga 14. juunil.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Jõgevamaa

Vargus
Politseile teatati, et 5. juuni pealelõunal varastati Palamuse vallas Kaarepere külas alaealise lapse järelvalveta jäetud koolikotist LG Optimus nutitelefon. Vargusega tekitatud kahju on 274 eurot.

Tartumaa
 
Omavoliline sissetung
11. juunil teatati politseile, et päeva jooksul on sisse murtud Tartus Mõisavahe tänava korrusmajas asuvasse korterisse. Korteris on segi paisatud ning lahti tõmmatud kõik kapid. Esialgse info kohaselt korterist midagi varastatud ei ole.

Vargused
11. juuni hommikul teatati politseile, et Laeva vallas Kärevere külas varastati öö jooksul Emajõe kaldalt kaks paati koos mootoritega. Paadiomanikud leidsid mootoriteta paadid Emajõe kaldast eemalt Kärevere silla juurest. Paadimootorite vargusega tekitatud kahju on umbes 9500 eurot.

10. juunil varastati Tartu vallas Äksi külas Saadjärve ääres sadamas seisnud purjekalt elektrimootor koos sügavusmõõdiku anduriga. Vargusega tekitatud kahju on 340 eurot.

Politsei sai teate, et 5. juunil varastati Tartu vallas Vahi alevikus Mõisa allee kortermaja rõdult jalgrattad Trek ja Mongoose koos lisavarustusega. Vargusega tekitatud kahju on 1185 eurot.

Valgamaa

Vargus
12. juunil teatati politseile, et Helme vallas Patkülas murti sisse kuuri, kust varastati suures koguses põllumajanduslikku diislikütust. Vargusega tekitatud kahju on umbes 1400 eurot.

Viljandimaa

Vargus
9. juunil teatati politseile, et Kolga-Jaani vallas Järtsaare küla karjääris seisnud ekskavaatorist varastati 100-liitrit diislikütust. Vargusega tekitatud kahju on 105 eurot.

Juhtum piiril
12. juuni õhtul kontrollis Varnja kordoni autotoimkond Tartumaal Alatskivi vallas Alatskivi-Pala maanteel sõiduautot Ford Mondeo, mille roolis oli 35-aastane Janno. Juhi ning tema sõiduki kontrollimisel ilmnes, et sõiduautol puudus kehtiv liikluskindlustus ja nõuetekohane tehnoseisundi ülevaatus. Mehe suhtes alustati väärteomenetlust.

Piiril väljastatud sisenemiskeelud
12. juuni õhtul kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestisse sisenemisel 1984. aastal sündinud meest. Tema dokumentide kontrollimisel selgus, et mees oli viibinud Schengeni territooriumil viisaga kindlaks määratud viibimisajast kauem kui tal selleks õigus oli. Mehele koostati piirilt väljastatud sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

12. juuni õhtul kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestisse sisenemisel 1982. aastal sündinud meest, kelle dokumentide kontrollimisel avastati, et tema lühiajalise viisa kehtivus on lõppenud. Mehele koostati piirilt väljastatud sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

12. juunil soovisid Luhamaa maanteepiiripunkti kaudu Eesti Vabariiki siseneda kolm Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle dokumentide kontrollimisel ilmnes, et nende mitmekordsed lühiajalised viisad ei ole veel kehtima hakanud ning seetõttu puudus neil seaduslik alus Eesti Vabariiki sisenemiseks. Piirivalvurid koostasid neile piiril väljastatud sisenemiskeelud ning nad saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR


Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
12. juunil lõi tundmatu mees Kohtla-Järve liinibussis 67-aastasele naisele rusikaga pähe, millega tekitas füüsilist valu.

Vargus
12. juunil avastati, et Sillamäel on aiandusühistu Sputnik aiamajja tungitud ja varastatud toiduaineid, tööriistu ning 100 meetrit kaablit. Kahju on 707 eurot.

Alkoholi käitlemise korra rikkumine
12. juuni kella 22 paiku pidasid piirivalvurid Jõhvi-Tartu-Valga maantee 55. kilomeetril kinni sõiduauto Citroen Berlingo. Sõiduautost avastati 400 pooleliitrist pudelit Eesti maksumärgita alkoholi. Kuriteos kahtlustatavana peeti kinni 25-aastane mees.

Piirisündmused
11. juunil kontrollis migratsioonijärelevalveametnik Narva linnas Peetri platsile pargitud Vene numbrimärgiga sõidukit Volga, milles oli 73-aastane mees. Kontrollimisel tuvastati, et tal puudub seaduslik alus Eestis viibimiseks. Mees töötas tähtajalise elamisloa alusel Eestis ja pidi jaanuaris lahkuma, mida ta aga ei teinud. Ta sai viie kuu jooksul osaühingu liikme tasu, kuigi see oli keelatud. Mehele koostati kiirmenetluse otsusega rahatrahvid, mille ta peab hiljem ära tasuma. Peale menetluse lõpetamist lahkus mees sama päeva pärastlõunal Eestist.

12. juunil peeti piiripunktis kinni veoauto MAN, mis pidi tooma kaupa Venemaalt Eestisse. Dokumentide kontrolli käigus selgus, et 56-aastasel mehel on veoautojuhi kutsetunnistus juba kaks aastat kehtetu. Kiirmenetluse otsusega määratati talle rahatrahv.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
12. juunil kella 23 paiku löödi Sauga vallas Tammiste külas avalikult kasutataval puhkealal ühise alkoholitarvitamise käigus 21-aastast meest.
 
7. juunil kella 21 paiku löödi Pärnus Rähni tänaval korteris 21-aastast meesterahvast
 
Raplamaa
 
Kehaline väärkohtlemine
12. juunil kella 15 paiku tõugati Kohila alevis Mündi tänaval majas 30-aastast naisterahvast.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.


 
Tagasi