Politseis registreeritud sündmused
17.06.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 104 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 61 varavastast kuritegu, neist 50 vargust (2 eluruumidest, 8 sõidukitest), 2 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 4 inimest. Joobes juhtide süül toimus 2 inimvigastustega liiklusõnnetust. Tabati 22 alkoholijoobes sõidukijuhti. Tuvastati 11 narkosüütegu. Registreeriti 262 väärtegu. Tuvastati 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine, 1 piirirežiimi või dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Vargused
Ööl vastu 16. juunit varastati Graniidi tänava maja keldrist erinevat kaupa. Kahju kokku 2500 eurot.

16. juunil teatati politseile, et Mooni tänaval asuva ettevõtte territooriumilt on varastatud punane ATV Suzuki. Kahju kokku 5000 eurot.

16. juunil avastati, et Paldiski maanteel asuva hotell numbritoast on varastatud ehtekarp koos väärisesemetega. Esialgne kahjusumma on 1500 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile teatati, et 16. juunil kella 2 paiku tungiti Viimsi vallas Miidurannas majas kallale 58-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 25-aastase mehe.

Vargused
Ööl vastu 16. juunit varastati Harku vallas autoteeninduses seisnud autodelt erinevaid osi. Kahju kokku 4500 eurot.

16. juuni öösel varastati Kuusalus seisnud ekskavaatorist 100 liitrit kütust.

Nädalavahetusel varastati Kiili vallas asuvast laohoonest arvuti koos kuvariga, survepesur ja seifist sularaha. Kahju kokku 1830 eurot.

Nädalavahetusel varastati Harku vallas ehitusobjektilt soojutusmaterjale, tulekustuti, redel ja muid tarvikuid. Kahju kokku umbes 850 eurot.

Ööl vastu 16. juunit varastati Saue vallas Hüürul kuurist survepesurja autotõstuk. Kahju kokku 820 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Jõgevamaa

Asja omavoliline kasutamine
15. juunil sai politsei teate, et Tabivere alevikus Pärna tänaval kasutas üks mees ööl vastu 8. juunit omavoliliselt maja ette pargitud Volkswagen Passatit. Ühtlasi sõitis mees auto esinurgaga vastu hekki ning sõiduk sai omaniku hinnangul sellest tulenevalt erinevaid kahjustusi. Kahju on umbes 630 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. juunil laekus politseile teade, et Elvas Jaani tänaval kortermaja trepikojas on peretüli. Asja uurima läinud politseinikud leidsid eest nutva naise ja agressiivse mehe. Mees oli rusikaga naisele näkku löönud, ühtlasi oli ta jätkuvalt agressiivne nii elukaaslase kui ka saabunud politseinike suhtes. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni kasutades tema rahustamiseks käeraudu.

Vargus
Ööl vastu 16. juunit varastati Tartus Jaama tänaval maja eest parklast musta värvi sõiduauto Volkswagen Touran registreerimismärgiga 809 TKR. Sõiduki ja selles olnud esemete vargusega tekitatud kahju on 9452 eurot.

Varguse katse
Ööl vastu 16. juunit lõhuti Tartus Anne tänaval sõiduautol Toyota Land Cruiser ukseluku südamik. Esialgsetel andmetel sõiduki salongist midagi ei varastatud. Kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Omastamine
Politseile laekus 12. juunil teade, et Sangaste vallas elav 53-aastane mees usaldas oma pangakaardi kõrvalisele inimesele, et viimane aitaks kauplusest tuua toiduaineid. Pangakaarti talle ostlemise järel ei tagastatud ning hilisemalt avastas kannatanu, et kontolt on tema loata välja võetud sularaha. Kahju on 125 eurot.

Viljandimaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine ettevaatamatusest
14. juunil kella 15.15 paiku avastati Viljandi vallas Mustivere külas turvakodu toast 50-aastane alkoholijoobes lõikehaavaga mees. Esialgsetel andmetel põhjustas vigastuse purunenud õllekann, mille klaasitükid mehele rinnakusse tungisid. Viga saanud mees toimetati haiglaravile, tema seisund on stabiilne. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluse raames.

Piiril väljastatud sisenemiskeeld
17. juunil kell 6.10 kontrolliti Koidula maanteepiiripunktis Vene Föderatsioonist saabunud sõidukit ja selle juhti. Kontrollimisel avastati, et piiri ületada soovinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku viisa ei kehtinud enam. Isikule koostati sisenemiskeeld Eestisse ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
6. juunil lõi 21-aastane noormees Tamsalu vallas Porkuni külas rusikatega 21-aastast noormeest, millega põhjustas kannatanule tervisekahjustuse.

Ida-Virumaa

Vargused
8. juunil varastati Kohtla-Järvel Maleva tänaval asuvas kaupluses naiselt mobiiltelefon. Kahju on täpsustamisel.

12. juunil varastati Vaivara vallas Sinimäel kontoriruumis rahakotist 1145 eurot.

16. juunil avastati, et Kohtla-Järvel Puru teel lõhuti ehitusobjekti piirdeaed ja varastati kaks välikaamerat, tugevvoolukaablit, ehituskopaaku, tööriistakomplekt ning 100 liitrit diislikütust. Kahju on selgitamisel.

16. juunil varastati Narvas Rahu tänaval asuvast garaažist paadimootor, bensiinipaak ja trimmer. Kahju on 1040 eurot.
 

LÄÄNE PREFEKTUUR


Hiiumaa

Otsingu- ja päästetööd
16. juunil kell 17.05 anti Kärdla kordonile teada, et Lehtma sadama lähedal on mootoririkkega jaht. Rootsi lipu all sõitva jahi kapteniga võeti ühendus. Selgus, et seoses tugeva tuule ja mootoririkkega ei saa jaht sõita sadamasse. Sündmusele reageeris Kärdla kordoni toimkond, kes jõudis hätta jäänud aluse juurde kell 17.45. Jaht pukseeriti Lehtma sadamasse, kuhu jõuti kell 18.

Järvamaa

Vargus
16. juunil kella 8 paiku avastati, et Koeru vallas Kapu külas on varastatud ehitusmaterjale ja tööriistu. Kahju on 1185 eurot.

14. juunil kella 3 paiku varastati Paides Keskväljakul asuvast toitlustusasutusest iPhone. Kahju on 500 eurot.

Läänemaa

Otsingu- ja päästetööd
16. juunil kella 14.16 andis Saksa lipu all sõitva jahi kapten teada, et on Väinameres Rukkirahu kanali juures madalikule sõitnud. Sündmusele reageeris Haapsalu kordoni mootorpaat. Kell 14.48 anti teada, et jaht koos kahe Saksamaa kodanikuga pardal on end omal jõul madalikult lahti saanud. Sündmuskohal tuvastas kordoni toimkond, et jahil leket pole ja inimesed abi ei vajanud. Õnnetusse sattunud jaht aidati Haapsalu sadamasse, kuhu jõutu kell 15.40.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
14. juunil kella 21 paiku löödi Väätsa vallas Lõõla külas 22-aastast meest.

Vargus
Ööl vastu 16. juunit varastati Pärnus Tammiste teel pargitud sõiduautost sülearvuti, printer ja muid esemeid. Kahju on selgitamisel.

Asja omavoliline kasutamine
Ööl vastu 7. juunit kasutati võeti omavoliliselt kasutamiseks Pärnus Pikal tänaval parkinud sõiduauto Mazda.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi