Politseis registreeritud sündmused
18.06.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 100 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 röövimine, 56 varavastast kuritegu, neist 48 vargust (6 eluruumidest, 2 sõidukitest). Registreeriti 9 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 10 inimest. Tabati 9 alkoholijoobes sõidukijuhti. Tuvastati 5 narkosüütegu. Registreeriti 148 väärtegu. Tuvastati 4 piirirežiimi või dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
17. juunil teatati politseile, et kella 8.30 ajal tungiti Läänemere tee korteris kallale 34-aastasele naisele.

Harjumaa

Vargused
Ööl vastu 17. juunit varastati Jõelähtme vallas Irul seisnud autost naviseade, fotoaparaat, binokkel, kott asjadega ning muid esemeid. Kahju kokku 1520 eurot.

17. juunil avastati, et Anija vallas Pikval varastati talu abihoonest murutraktor, muruniiduk, paadimootor, trimmer, lasernivelliir, kaks õhukompressorit, veepump, puudelõhkumismasin ja tööriistakast. Kahju kokku 4250 eurot.

17. juunil avastati, et Paldiskis on suvilast varastatud teler, DVDmängija, gaasipliit, külmkapp, tööriistu ja muid asju. Kahju kokku 958 eurot.

Omavoliline sissetung
17. juunil teatati politseile, et Viimsis tungiti majja sisse. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 39-aastase mehe. 

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Jõgevamaa

Vargused
Politseile laekus teade, et möödunud nädalavahetusel varastati Jõgeva vallas Vaimastvere külas põllutöömasinatest diislikütust. Kahju on 524 eurot.

15. juuni õhtupoolikul varastati Põltsamaa linnas kohviku seina najale toetatud lukustamata valge-rohelist värvi jalgratas Scott. Kahju on umbes 1000 eurot.

16. juunil varastas 31-aastane mees Põltsamaa linnas kauplusest alkohoolseid jooke enam kui 200 euro eest. Kaupluse turvatöötaja pidas isiku kinni ja andis ta üle politseile.

Põlvamaa

Varguskatse
Ööl vastu 18. juunit püüti Mikitamäe vallas Kahkva külas varastada traktoritest kütust. Sõidukite juures kahtlast tegevust juhtumisi pealt näinud ettevõtte töötaja teavitas sellest politseid, kuid korrakaitsjate saabumiseks olid kaks meest traktorite juurest juba ära jooksnud. Sündmuskohalt põgenenud isikute jälgi toodi ajama teenistuskoer, kes tabas õigepea ka ühe kuriteokatses kahtlustava, 20-aastase noormehe.

Tartumaa

Vargused
Politseile teatati, et ööl vastu 17. juunit varastati Tartus Tähe tänaval õppeasutusest lauaarvuti HP. Kuriteos kahtlustatavana kuulas politsei üle 48-aastase mehe.

17. juunil avastati, et Tartus Viljandi maanteel on ettevõtte aiaga piiratud territooriumil seisnud Volvolt varastatud veljed ühes rehvidega. Lisaks murti sisse sõidukisse ning varastati süütevõti, kompressor, alkoholi ja maiustusi. Kahju on umbes 1500 eurot.

Võrumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politseile laekus teade, et 16. juuni õhtul lõi 47-aastane mees Mõniste vallas Tursa külas 26-aastasele mehele rusikaga kõhtu. Samal õhtul laekus sellest talupidamisest ka teade, et naine lõi 47-aastasele mehele raudrehaga vastu selga ja õlga.

17. juunil sai politsei teate, et Võru linnas Lauluväljaku tänaval korteris ähvardab alkoholijoobes mees oma last vägivallaga ning ei võimalda tal emaga suhelda. Lapse ema pöördus politseisse ning ühes korrakaitsjatega võeti isa juurest laps ära ning toimetati mees arestimajja kainenema.

Vargused
Ööl vastu 17. juunit tungiti Misso vallas Rammuka külas talumaja aita ning varastati kaks mootorsaagi ja muruniidukit, trimmer, 50 meetrit juhet ja jalgratas. Ratas leiti umbes kilomeetri kauguselt talumajast. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

17. juuni öösel tungiti Võru linnas Räpina maanteel sisse kuuri ning varastati neli sõiduauto käigukasti, mootor ja teisi varuosasid. Kahju on umbes 1300 eurot. Kuriteos kahtlustatavana kuulas politsei üle kaks meest.

Piirijuhtum
17. juunil kella 23.57 ajal peeti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni Venemaa Föderatsiooni registreerimismärgiga sõiduk Ford Transit, mida juhtis 1988. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik Mikhail. Auto kontrollimisel ilmnes, et sõiduki tehasetähis ei ühti registreerimistunnistusele kantud tehasetähisega.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Röövimine
16. juuni õhtul peksti Väike-Maarja vallas Kurtna külas kortermaja korteris 52-aastast meest ja talt võeti ära mobiiltelefon. Kahtlustatavana peeti kinni 40-aastane mees.

Vargus
16. juunil varastati Rakvere vallas kaubanduskeskuse toitlustuskohas laua peale jäetud fotoaparaat koos kotiga. Kahju on 425 eurot.

Süütamine
17. juunil kella 2 paiku süüdati Tamsalu vallas Sauvälja külas põlema elumaja, milles viibis omanik.

Ida-Virumaa

Vargused
17. juunil avastati, et Vaivara vallas Olgina alevikus on garaaži tungitud ja varastatud kaks murutrimmerit. Esialgne kahju on 500 eurot.

17. juunil varastati Jõhvis Narva maanteel asuvast keldrist jalgratas. Kahju on 350 eurot.

17. juunil varastati Kohtla vallas Järve külas noortekeskuse hoone juurest jalgratas väärtusega 200 eurot.

17. juunil varastati Kohtla-Järvel Järveküla teel asuvast kauplusest jalanõud väärtusega 70 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Hiiumaa

Vargus
17. juunil kella 8 paiku avastati, et Kärdlas Sadama tänaval on laohoonest varastatud järkamissaag Makita. Kahju on 360 eurot.

Järvamaa

Vargused
Ööl vastu 13. juunit varastati Türil Kungla tänaval korterist 138 eurot sularaha.

15. juunil kella 13 paiku avastati, et Ambla vallas Aravete külas on asutuse territooriumilt varastatud haagis, aurugeneraator ja muid esemeid. Kahju on kokku 15 262 eurot.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
14. juunil kella 15 paiku rünnati Lääne-Nigula vallas Vidruka külas omavahelise tüli käigus 55-aastast naist.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. juunil kella 21 paiku löödi Väätsa vallas Lõõla külas 22-aastast meest.

Omavoliline sissetung
Ööl vastu 17. juunit tungiti Pärnus Uus-Sauga tänaval eramusse. Esialgsetel andmetel midagi varastatud pole.

Piirirežiimi rikkumine
17. juunil ei olnud Tallinna–Pärnu–Ikla maanteel 182. kilomeetril sõiduautoga Eestisse saabunud kahel Leedu Vabariigi kodanikul esitada kehtivat reisidokumenti.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi