Politseis registreeritud sündmused
19.06.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 100 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 58 varavastast kuritegu, neist 50 vargust (7 eluruumidest, 7 sõidukitest), 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Juhtus 6 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 7 inimest. Tabati 6 alkoholijoobes sõidukijuhti. Tuvastati 3 narkosüütegu. Registreeriti 255 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti 10 euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati 1 sisenemiskeeld.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
18. juunil kella 19.45 paiku teatati politseile, et Mustamäe teel tungiti tüli käigus kallale 25-aastasele mehele.

18. juunil kella 21.50 ajal teatati politseile, et Ümera tänaval tungiti kallale 55-aastasele naisele. Politsei pidas kahtlustatavana kinni alkoholijoobes 69-aastase mehe.

Vargused
18. juunil varastati Raadiku tänava korterist sülearvuti, fotoaparaat, väärisesemeid, toitu ja parfümeeriat. Kahju kokku 1835 eurot.

18. juunil avastati, et Tehnika tänaval asuva maja panipaikadest on varastatud palju erinevaid asju. Esialgne kahjusumma 3080 eurot.

Harjumaa

Vargus
18. juunil varastati Viimsi vallas Tammneemel suvilast muruniiduk, elektrisaag, kummipaat, aiatööriistu, tööriistu ja alkoholi. Kahju kokku 495 eurot.

Varguse katse
Politseile teatati, et ööl vastu 18. juunit prooviti ärandada Maardus Ringi teel seisnud autot. 

Piiril väljastatud sisenemiskeeld
18. juunil saabus Istanbuli reisiga Tallinnasse 34-aastane mees, Türgi kodanik, kes oli eelnevalt viisaperioodi päevad ära kasutanud. Mehele väljastati piiril sisenemiskeeld. 

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Jõgevamaa

Vargused
18. juunil laekus politseile teade, et Põltsamaa  vallas Sulustvere külas varastati tühjaks 200-liitrine naftanõu. Kahju on umbes 130 eurot.

18. juunil teatati politseile, et Mustvee linnas Tartu tänaval on viimase kahe kuu vältel kuurist varastatud pottide ja pannide komplekt. Kahju on 259 eurot.

Tartumaa

Omavoliline sissetung
18. juunil teatati politseile, et Tartus Raatuse tänaval on remondijärgus korterisse sisse murtud ja sellest kostub norskamist. Kohale kutsutud politsei avastas korterist mehe, kellel ei olnud õigust seal viibida. Pärast esmaste asjaolude tuvastamist pidas politsei 32-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Lisaks avastati, et ka kõrvalkorteri ukselukk oli lahti murtud. Kahju on 330 eurot.

Vargused
14. juunil avastati, et kahe eelnenud päeva vältel on Tartus Narva maanteel ühiselamu juurest varastatud trosslukuga hoidlasse kinnitatud helelillat värvi korviga jalgratas. Kahju on umbes 106 eurot.

16. juunil avastati, et Tartus Struve tänaval raamatukogu rattahoidlast on varastatud trosslukuga hoidlasse kinnitatud maastikujalgratas Scott. Kahju on 270 eurot.

Politseile laekus teade, et maikuu vältel on Vara vallas Koosa külas sisse tungitud Koosa alajaama ning varastatud erinevaid vaskdetaile. Kahju on 3851 eurot.

Võrumaa

Muu juhtum
Politseile laekus info, et 17. juunil püüdis keegi Võru linnas Kose teel metallikokkuostupunkti edasi müüa erinevaid varastatud sõiduki varuosasid. Kuriteos kahtlustatavana kuulas politsei üle neli meest.

Piirijuhtum
18. juunil kella 22.04 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Venemaa Föderatsiooni registreerimismärgiga sõiduautot BMW, mida juhtis Venemaa Föderatsiooni kodanik Vladimir. Sõiduki VIN-kood ei langenud kokku sõiduki registreerimistunnistusel oleva VIN-koodiga, ühtlasi oli sõiduk Luksemburgis tagaotsitavaks kuulutatud. Sõiduk peeti täiendavaks kontrolliks kinni. Isik lahkus Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR


Ida-Virumaa

Vargused
17. juunil varastati Jõhvis Tartu maanteel asuvas toidukaupluses 11-aastase poisi kotist mobiiltelefon väärtusega 119 eurot.

18. juunil varastati Jõhvis Keskväljaku tänaval kaubanduskeskuse tuulekojast jalgratas. Kahju on 500 eurot.

18. juunil avastati, et Narvas Energia tänaval asuvasse korterisse on sisse murtud ja varastatud tööriistu. Kahju on 600 eurot.
 

LÄÄNE PREFEKTUUR


Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
10. juunil löödi olmetüli käigus Emmaste vallas 55-aastast naisterahvast. Kahtlustatavana peeti kinni 66-aastane meesterahvas.

Pärnumaa

Vargus
Ööl vastu 18. juunit varastati Vändra vallas Kaansoo külas hoonetesse, kust varastati muruniiduk, -trimmer, mootorsaag ja toiduaineid. Kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
16. juunil kella 22 paiku löödi Raikküla vallas Tamme külas 74-aastast naisterahvast.

Vargused
Ööl vastu 16. juunit varastati Vigala vallas Naravere külas talu garaažist mootorsaag Stihl. Kahju on 145 eurot.

18. juunil kella 16 paiku varastati Rapla vallas Iira külas sõiduautost sülearvuti Siemens, pardakaamera, automakk ja elektrooniline parkimiskell. Kahju on kokku 1109 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi