Politseis registreeritud sündmused
20.06.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 86 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 avaliku korra raske rikkumine, 58 varavastast kuritegu, neist 47 vargust. Registreeriti 8 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 11 inimest. Tabati 7 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 235 väärtegu. Eestist saadeti välja 2 isikut, esitati 3 varjupaigataotlust.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
19. juunil kella 13.40 ajal teatati politseile, et Tedre tänaval tungiti kallale 57-aastasele naisele.

Vargused
Ööl vastu 19. juunit varastati Peterburi tee kontorist kolm sülearvutit, auto pardakaamera ja mapp dokumentidega. Kahju kokku vähemalt 3080 eurot.

19. juunil avastati, et Paadi tänaval seisnud autost on varastatud kolm kotti riietega, fotoaparaat ja tahvelarvuti. Kahju kokku umbes 2200 eurot.

Harjumaa

Vargused
Ööl vastu 19. juunit varastati Paldiskis seisnud veoki paagist 150 liitrit kütust.

19. juunil avastati, et Viimsis Leppneemel on sadamast varastatud paadimootor. Kahju kokku 1500 eurot.

19. juunil avastati, et Kiilis asuvast talust on varastatud alumiiniumredel, ketassaag ja muid tööriistu. Kahju kokku 164 eurot.

18. juunil avastati, et Kuusalu vallas Kõnnus on autost varastatud tahvelarvuti. Kahju kokku 500 eurot.

Ööl vastu 19. juunit varastati Keila vallas Laulasmaal majast tahvelarvuti. kahju kokku 300 eurot.

19. juunil avastati, et Jõelähtme vallas Haapses on paadilt varastatud päramootor. kahju kokku 5300 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Tartumaa

Vargused
15. juunil avastati, et Tartus Narva maantee ühiselamu juures on rattahoidlast varastatud jalgratas Classic Elegance. Jalgratas oli tavapärase trosslukuga hoidlasse lukustatud, ent kurjategija lõikas trossi läbi. Kahju on 105 eurot.

Ööl vastu 18. juunit murti Tartus Vasara tänaval sisse sõiduautosse Volkswagen Transporter ning varastati esituled, radiaatorite komplekt, aku ja teisi esemeid. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju on 907 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus 19. juunil teade, et Tartus Sepa tänava turul püüdis klient mitmest müügiboksist kaasa võtta rõivaid, mille eest ta tasunud ei olnud. Seda pealt näinud müüja sekkus toimuvasse ning üritas klienti kinni pidada, kuid viimane muutus agressiivseks, hammustas müüjat sõrmest ja lõi teda. Teised appi tõtanud müüjad pidasid ühiselt kaupa varastada püüdnud naise kinni ja andsid ta üle politseile.

Valgamaa

Muu juhtum
Politseisse pöördus Valgamaal elav naine, kes teatas, et uuris 16. juunil interneti otsingumootoriga oma nimega seostuvaid lehekülgi. Ühest suhtlusportaalist avastas ta konto, millel oli nõusolekuta kasutatud naise isikuandmeid ja kahjustatud tema mainet. Lehekülje haldur sulges konto ja juhtumiga tegeleb edasi politsei.

Võrumaa

Vargused
18. juunil avastati, et Meremäe vallas Kalatsova külas on vaatetornist varastatud binokkel Dachstein ja lõhutud ära platvormi pöördpea. Kahju on 798 eurot.

19. juuni hommikul kella 11 paiku unustas klient oma rahakoti Võru linnas Räpina maanteel asuva kaupluse müügiletile. Mõne minuti pärast sellele järele minnes rahakotti enam ei olnud. Klient leidis rahakoti kaupluse välisukse kõrvalt prügikastist ja avastas, et rahakotist on varastatud sularaha. Kahju on 90 eurot.

Piirijuhtum
19. juunil kella 13.30 paiku kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis sõiduautot Audi A8, mida juhtis 1989. aastal sündinud Läti kodanik. Piirivalvurid avastasid sõidukist teleskoopnuia, mis relvaseaduse järgi kuulub piiratud tsiviilkäibega külmrelvade sekka ja vajab eriluba. Isikul nuia omamise luba ei olnud ja keelatud ese võeti hoiule.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
19. juunil kell 20.20 tungisid kolm meest Rakveres Vilde tänaval kallale 21-aastasele mehele ja peksu ajal andsid kannatanule noahoobi. Mees viidi haiglasse, kus peale esmaabi lubati koju. Kõik sündmuse asjaolud on veel väljaselgitamisel.

Vargused
Ööl vastu 19. juunit varastati Rakveres Malmi tänaval hoovist mopeed väärtusega 900 eurot. Rolleri avastasid politseinikud samal ööl.

19. juunil avastati, et läbi köögiakna oli Kadrina vallas Arbaveres suvemajja tungitud ja ära varastatud televiisor, maal ning  tööriistakomplekt. Kahju on 450 eurot.

Ida-Virumaa

Vargused
16. juuni öösel murti Jõhvis Narva maanteel kauplusesse, kust varastati tööriistu. Esialgne kahju on 2124 eurot.

18. juunil varastati Narvas Kreenholmi staadionil  mehel jopetaskust mobiiltelefon väärtusega 204 eurot.

19. juunil murti Kiviõlis Viru puiesteel korterisse, kust varastati veemõõtjad, kaablit, segisteid ja teisi esemeid. Kahju on 267 eurot.

19. juunil avastati, et Jõhvis Kivi tänaval on keldrist varastatud  jalgrattas väärtusega 400 eurot.

19. juunil tungiti akna kaudu Narvas Tallinna maanteel korterisse, kus varastati kuldesemeid väärtusega 375 eurot.

19. juunil varastati Jõhvis Narva maanteel asuva kaupluse juurest jalgrattas väärtusega 700 eurot.
 

LÄÄNE PREFEKTUUR


Pärnumaa

Vargus
19. juunil avastati, et Häädemeeste alevikus Pärnu maanteel on lukustamata abihoonest varastatud vaadid koos erimärgistatud diislikütusega. Kahju on 428 eurot.

Raplamaa

Vargus
19. juunil avastati, et Märjamaa vallas Veski külas on talust varastatud murutrimmer Thakita, kompressor, televiisor Samsung, mootorsaag Partner ja muid esemeid. Kahju on selgitamisel.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi