Politseis registreeritud sündmused
26.06.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 154 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 röövimine, 2 avaliku korra rasket rikkumist, 79 varavastast kuritegu, neist 67 vargust (13 eluruumidest, 6 sõidukitest), 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 1 inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada 1 inimene. Tabati 27 alkoholijoobes sõidukijuhti, tuvastati 1 narkootikumide omamise või tarbimus juhtum. Registreeriti 270 väärtegu. Tuvastati 1 piirirežiimi või dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
25. juunil teatati politseile, et kella 5 paiku tungiti Tulika tänaval tüli käigus kallale 30-aastasele naisele.

25. juunil kella 19 ajal teatati politseile, et Merivälja teel tungiti tüli käigus kallale 34-aastasele naisele.

25. juunil kella 23.30 ajal teatati politseile, et Kalevipoja põik korteris tungiti kallale 46-aastasele naisele.

Vargused
25. juunil teatati politseile, et Viljandi maanteel seisnud lukustamata ustega autost on varastatud vöökott dokumentide ja sularahaga. Kahju kokku 1060 eurot.

25. juunil varastati Ahtri tänaval seisnud kaubikust fotoaparaat, kolm videokaamerat, kaks binoklit ja raadio. Kahju kokku 1200 eurot.

Harjumaa

Vargus
25. juunil avastati, et Kuusalu vallas Leesil on talu abihoonest varastatud murutraktor ja paadimootor. Kahju kokku 3929 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Jõgevamaa

Omavoliline sissetung
Politseile teatati, et 21. juunil murti Jõgeval Suislepa tänaval tuulutusasendisse jäetud rõduukse kaudu sisse korterisse ning varastati alkoholi. Kahju on 49 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 25. juunil lõi 53-aastane mees Jõgeva vallas Lauseväljal 47-aastast naist tekitades talle vigastusi.

Vargused
25. juunil avastati, et Pala vallas Perametsa külas on sisse murtud maamajja ning varastatud baarilett, kaks puidust ust ja muid esemeid. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju on 1200 eurot.

25. juunil varastati Põltsamaa vallas Adavere alevikus tanklast erinevaid esemeid. Kahju on 235 eurot.

Tartumaa

Omavoliline sissetung
Politsei sai ööl vastu 26. juunit teate, et Kallastel Sadama tänaval üritavad kaks taskulampide ja seljakottidega meest tõenäoliselt majja sisse murda. Kohapeale saabunud politseipatrulli märganud mehed põgenesid, kuid patrullil õnnestus neist üks, 15-aastane noormees kinni pidada. Sündmuskohal selgus, et maja ukseklaas ja ukseaas olid lõhutud.

Kehaline väärkohtlemine
24. juuni öösel sai politsei väljakutse Kambja bussijaama juurde, kus vajas abi peksa saanud 19-aastane naine. Politsei selgitas, et esialgsetel andmetel tungis 27-aastane naine talle kallale. Naiste kakluse järel läksid omavahel kaklema ka seltskonnas olnud mehed. Patrullpolitseinike suhtes käitus üks meestest agressiivselt, mistõttu kasutati tema kinnipidamisel käeraudu ja toimetati ta esiti kainenema.

Viljandimaa

Vargus
15. juunil avastati, et Viljandi vallas Peetrimõisa külas on sisse murtud elumajja ning varastatud elektroonikaseadmeid ja tööriistu. Kahju on 7040 eurot.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. juunil lõi üks naine Vastseliinas Võidu tänaval kaupluses rusikaga näkku 29-aastasele naisele.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargused
25. juunil teatati politseile, et Sõmerul Aasa tänava korterist varastati tahvelarvuti Prestigio MultiPad koos laadija ja kõrvaklappidega ning plastkarp koos akutrelli ja otsikutega. Kahju on 419 eurot.

25. juunil teatati politseile, et Rakveres Oja tänava maja hoovist varastati maastikujalgratas Merida. Kahju on 300 eurot. 

25. juunil teatati politseile, et Rägaveres Ulvi külas varastati osaühingule kuuluvatest veokitest 400 liitrit diislikütust. Kahju on 480 eurot.

Ida-Virumaa

Vargused
25. juunil teatati politseile, et Narvas Kevade tänava korterist varastati sülearvuti, televiisor ja muid esemeid. Kahju on täpsustamisel.

25. juunil teatati politseile, et Narvas Tallinna maantee kaubanduskeskuses varastati rahakott. Kahju on 180 eurot.

25. juunil teatati politseile, et Jõhvis Kooli tänava maja hoovist varastati kaks muruniidukit. Kahju on 380 eurot.

25. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Olevi tänava garaažist varastati survepesur, trimmer, kompressor ja muid esemeid. Kahju on 2000 eurot.

25. juunil teatati politseile, et Jõhvis Rahu tänava abihoonest varastati viis tahvlit vaskplekki, kolm samovari ja elektrikaablit. Kahju on 880 eurot.

25. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Puru tee ehitusobjektil varastati kaks välikaamerat Visar. Kahju on 336 eurot.

25. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Maleva tänava kooli staadionil varastati telefon iPhone. Kahju on 222 eurot.

25. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Järveküla tee korterist varastati juukselõikusmasin, spordikott, lühikesed püksid ja sülearvuti. Kahju on 545 eurot.
 

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
24. juunil kella 16 paiku löödi Türil Hariduse tänaval 45-aastast meest.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
24. juunil kella 8 paiku löödi Haapsalus Tulbi põigus korteris 62-aastast meest.

Sõiduki omavoliline kasutamine
25. juunil kella 1 paiku võeti omavoliliselt kasutamiseks Lihula vallas Alaküla külas talu hoovis parkinud sõiduauto Hyundai, mis tagastati avariilisena. Kahju on selgitamisel.

Otsingu- ja päästesündmus
25. juunil kell 15.35 sai JRCC Tallinn, et Väinameres on madalikul Soome lipu all sõitev kaater, mille pardal on kaks täiskasvanut ja laps. Esialgsetel andmetel inimelud ohus ei olnud. Sündmusele reageeris Haapsalu kordoni mootorpaat. Kell 15.50 saadi õnnetusse sattunud aluselt teade, et nad on omal jõul madalikult lahti saanud ja suunduvad Haapsalu sadamasse. Haapsalu kordoni mootorpaat saatis alust teekonnal ja sadamasse jõuti kell 17.30. Alust juhtinud 40-aastase mehe sõnul põhjustas õnnetuse navigeerimisviga.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
24. juunil kella 21 paiku löödi Pärnus Kanepi tänaval majas omavahelise tüli käigus 23-aastast naist.

Vargused
21. juunil avastati, et Audru alevikus Oja tänaval on keldriboksist varastatud erinevaid tööriistu ja ehitustarbeid. Kahju on kokku 210 eurot.

24. juunil kella 16 paiku avastati, et Tõstamaa vallas Männikuste külas on talu territooriumilt varastatud elektrikarjuse generaator Helios Solar, koos aku ja päikesepaneeliga. Kahju on kokku 400 eurot.

24. juunil kella 16 paiku avastati, et Tõstamaa vallas Männikuste külas on talu kuurist varastatud kolm mootorsaag. Kahju on 850 eurot.

22. juunil kella 14 paiku avastati, et Tõstamaa vallas Tõhela külas on lukustamata garaažist varastatud must jalgratas Scott ja mehaanilisi tööriistu. Kahju on kokku 2877 eurot.

21. juunil kella 12 paiku avastati, et Tõstamaa vallas Tõhela külas on talu territooriumilt varastatud mootorsaag Husqvarna. Kahju on kokku 300 eurot.

23. juunil kella 9 paiku avastati, et Vändra vallas Säästla külas on garaažist varastatud murutraktor Yardman. Kahju on 840 eurot.

25. juunil kella 10 paiku avastati, et Vändra vallas Säästla külas on varastatud metsaveotraktori järelkäru tõstuki pöördpea. Kahju on selgitamisel.

Võltsitud dokumendi kasutamine
20. juunil kella 22 paiku esitati Pärnumaal Tahkuranna vallas Metsaküla külas kontrolli käigus ametnikule võltsitud andmetega veosedokumendid.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
21. juunil kella 1 paiku löödi Pihtla vallas Kõljala külas 34-aastast meest.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi