Politseis registreeritud sündmused
30.06.2014


Nädalavahetuse jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 207 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 121 varavastast kuritegu, neist 101 vargust (16 eluruumidest, 9 sõidukitest), 5 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 4 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 4 inimest. Tabati 71 alkoholijoobes sõidukijuhti, tuvastati 15 narkootikumide omamise või tarbimise juhtu. Registreeriti 646 väärtegu. Piirilt väljastati 10 sisenemiskeeldu, tuvastati 2 Schengeni viisaeeskirja rikkumist, 1 piirirežiimi või dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Röövimine
28. juunil kella 18 paiku teatati politseile, et Paepargi tänaval rööviti 19-aastaselt noormehelt dokumendid, kaks telefoni, sularaha ja korterivõtmed. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 29-aastase mehe.

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
29. juunil kella 2.35 paiku teatati politseile, et Viru väljakul asuvas lõbustusasutuses tungiti kallale turvatöötajatele. Politsei viis asjaolude selgitamiseks jaoskonda 26- ja 28-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised
27. juunil kella 12.15 ajal teatati politseile, et Ristiku tänava korteris tungiti kallale 25-aastasele naisele.

27. juunil kella 19 ajal teatati politseile, Uus-Sadama tänaval asuvas poes tungis purjus klient kallale töötajale. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 30-aastase mehe.

28. juunil kella 3.10 ajal teatati politseile, et Punasel tänaval asuvas lõbustusasutuses tungiti kallale töötajale. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 39-aastase mehe.

28. juunil kella 14 paiku teatati politseile, et Loode tänava korteris tungiti kallale 61-aastasele mehele.

29. juunil kella 2.20 ajal teatati politseile, et Õle tänava korteris tungiti kallale 26-aastasele naisele. Politsei viis asjaolude selgitamiseks jaoskonda 22-aastase mehe.

29. juunil kella 4.50 ajal teatati politseile, et vanalinna lõbustusasutuses tungiti kallale 21-aastasele mehele. Politsei viis asjaolude selgitamiseks jaoskonda 27-aastase mehe.

29. juunil kella 18 ajal teatati politseile, et Vilde tee korteris tungiti kallale 75-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 59-aastase naise.

Ähvardamine
28. juunil kella 11.45 ajal teatati politseile, et Linnamäe tee majas ähvardas naaber õhupüssiga 68-aastast naist. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda alkoholijoobes 24-aastase mehe. 

Vargused
27. juuni hommikul varastati vanalinnas turistilt dokumendikott sularaha ja dokumentidega. Kahju kokku 1462 eurot.

27. juunil varastati Haaberstis Paldiski maanteel seisnud matkaautost fotoaparaat, telefon ja dokumente. Kahju kokku 1015 eurot.

29. juunil varastati Sitsi tänava korterist arvuti koos monitoriga, digitaalne joonistustahvel ja pliiats, teler, mängukonsool ja juhtpult. Kahju kokku 3245 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile teatati, et 27. juunil tungiti Loksal asuvas korteris kallale 33-aastasele naisele.

Vargused
Ööl vastu 27. juunit varastati Sakus abihoonest muruniiduk, teleskoop, jalgratas ja tööriistad. Kahju kokku 1880 eurot.

Ööl vastu 28. juunit varastati Saue vallast ridaelamu õuest muruniiduk. Kahju kokku 350 eurot.

Meresõidueeskirjade rikkumine
28. juunil kella 12 ajal tuvastas Tallinna kordoni patrull, et Kakumäe lahel sõitnud väikelaeva varustuses puudus  pardalviibijatele vastav arv päästeveste. Väikelaeva juhile määrati kiirmenetluse korras rahatrahv ning alus suunati tagasi sadamasse päästevestide järgi.

Välismaalaste seaduse rikkumine
29.juunil soovis Tallinna lennujaama kaudu lahkuda 57-aastane naine, Gruusia kodanik, kes oli ületanud mitmekordse lühiajalise viisa poolt lubatud viibimisaja Schengeni viisaruumis ning seega viibinud Eestis 64 päeva seadusliku aluseta. Naisel koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, kohaldati sissesõidukeeld kaheks aastaks ning määrati rahatrahv.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Jõgevamaa

Vargus
16. juunil avastati, et Tabivere vallas Elistvere külas on õpperajalt varastatud ujuv-paadisild. Silla mõõtmed olid 2x3 meetrit ja see paiknes kahel 3-meetrisel pontoonil. Vargusega tekitatud kahju on 3360 eurot.

Tartumaa

Vargused
Politseile laekus teade, et 26. juunil varastati Tartus Sõbra tänaval kauplusest 2000-eurone jalgratas Cube Reaction. Politsei avastas jalgratta Viljandimaalt ja tagastas selle kauplusele.

25. juunil avastati, et Tartus Hurda tänaval eramust on varastatud sülearvuti Lenovo, makk Sanyo ja ID-kaardi lugeja. Kahju on umbes 715 eurot.

Valeraha teade
27. juunil avastati Tartus Sõbra tänava kaupluses võltsimistunnustega kolm 2-eurost münti ja neli 50-eurost sularahakupüüri.

Surnu mälestuse teotamine
21. juunil teatati, et Rõngu kalmistul on korduvalt vandaalitsetud ja ümber lükatud hauasambaid. Kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Vargused
27. juunil teatati politseile, et Valgas Vabaduse tänaval on ettevõtte aiaga piiratud territooriumilt varastatud üheksa lilleamplit. Kahju on 114 eurot.

28. juunil avastati, et Õru vallas Killinge külas on viimase poolaasta vältel sisse murtud talumajja ning varastatud erinevaid metallesemeid. Kahju on umbes 600 eurot.

29. juunil teatati politseile, et Valgas Soo tänaval on varastatud Volkswagen Passatilt rehvid. Kahju on selgitamisel.

29. juunil laekus politseile teade, et Tõlliste vallas Jaanikese külas on lõhutud sõiduauto Audi klaas ja varastatud raadio. Kahju on selgitamisel.

29. juunil teatati politseile, et öö vältel on Tõlliste vallas Tsirguliina alevikus sisse murtud kõrvalhoonesse ja esialgsel vaatlusel varastatud isoleerkaablit. Täpsem kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Vargused
Ööl vastu 26. juunit varastati Suure-Jaanis Munsi külas lukustamata Opel Movanost tööriistakast, akuraadio, keevitusaparaat ja teisi esemeid. Kõrvalise varjualuse alt varastati jalgratas Author ja alumiiniumist aiakäru. Käru leiti päev hiljem lähistelt ühest hekist. Vargusega tekitatud kahju on 1694 eurot. 

Politseile laekus teade, et ööl vastu 27. juunit murti Suure-Jani vallas Ilbaku külas garaaži ning varastati ketaslõikur, elektriline lihvija, rull elektrikaablit ja õli. Samas varastati hoovist aiakäru, mis leiti lähistelt kaupluse juurest. Kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 27. juunit varastati Suure-Jaani vallas Ilbaku külas lukustamata sõiduautost rahakott ühes selles olnud sularahaga. Kahju on 60 eurot.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
28. juunil kella 19.15 paiku tungiti Vinnis Kiige tänava maja juures kallale 30-aastasele mehele.

Vargus
27. juunil teatati politseile, et Rakveres Narva tänaval asuvasse laoruumi murti sisse ja varastati 32 sõidukirehvi ja kaheksa akut. Kahju on 3500 eurot.

27. juunil teatati politseile, et Vihulas Võsu alevikus varastati telefon iPhone. Kahju on 732 eurot.

28. juunil teatati politseile, et Vinni vallas Pajusti külas varastati murutraktor Flymo. Kahju on 900 eurot.

29. juunil kella 2.10 paiku tungiti Vihulas Võsu alevikus Lootuse tänava suvilasse ja varastati seljakott, särk ning telefonilaadija. Kahju on 179 eurot.

Ida-Virumaa

Röövimine
28. juunil kella 19.30 paiku rööviti Kohtla-Järve Mõisatee korteris 34-aastaselt mehelt mobiiltelefon Nokia. Kahju on 48 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
27. juunil kella 17.15 paiku teatati politseile, et Kohtla-Järvel Ahtme maantee korteris tungis tundmatu naine kallale 46-aastasele mehele.

28. juunil kell 11 paiku tungiti Mäetagusel Tamme tänava korteris kallale 35-aastasele naisele.

28. juunil kella 18 paiku tungiti Kohtla-Järvel Estonia puiestee korteris kallale 39-aastasele naisele.

29. juunil kella 14.50 paiku tungiti Kohtla-Järvel Estonia puiestee korteris kallale 37-aastasele naisele. Politseijaoskonda viidi 46-aastane mees.

Vargused
27. juunil teatati politseile, et Kiviõlis Viru tänava kaupluse juures varastati jalgratas. Kahju on täpsustamisel.

27. juunil kella 2.45 paiku varastati Narvas Tallinna maantee parkimisplatsilt paadihaagis. Kahju on 889 eurot.

27. juunil teatati politseile, et Sondas Raja tänava majast varastati sularaha, ravimite retseptid ja rahakott. Kahju on 930 eurot.

27. juunil teatati politseile, et Jõhvis Soo tänaval varastati jalgratas. Kahju on 500 eurot.

27. juunil teatati politseile, et Sillamäel Tolstoi tänava garaažiboksist varastati tööriistu ja muid asju. Kahju on 1643 eurot.

28. juunil teatati politseile, et Sillamäel Roheline tänav maja juurde pargitud sõidukisse Volkswagen murti sisse ja varastati mobiiltelefon LG ning automakk. Kahju on 248 eurot.

28. juunil teatati politseile, et Sillamäel Roheline tänav maja juurde pargitud sõidukisse Opel murti sisse ja varastati kaalud, kaabel ning muud esemed. Kahju on 350 eurot.

28. juunil teatati politseile, et Jõhvis Kirde tänava majja murti sisse ja varastati kruvikeeraja ning lööktrell. Kahju on 280 eurot.

28. juunil teatati politseile, et Narvas Vihma tänava majast varastati tööriistu. Kahju on 1130 eurot.

28. juunil teatati politseile, et Jõhvis Malmi tänaval varastati jalgratas. Kahju on 306 eurot.

29. juunil kella 3.15 paiku varastati Narvas Jõe tänava hoovist keevitusaparaadid. Kahju on täpsustamisel.

29. juunil kella 5.45 paiku avastati, et Jõhvis Rakvere tänava kohviku seinalt varastati valvekaamera. Kahju on täpsustamisel.

29. juunil kella 9 paiku avastati, et Narvas Jõe tänava majast varastati teekann ja pikendusjuhe. Kahju on 108 eurot.

29. juunil teatati politseile, et Narvas Murdlaine tänava suvilast varastati tööriistu. Kahju on 380 eurot.

29. juunil teatati politseile, et Jõhvis Rohu tänava majast varastati televiisor ja arvuti. Kahju on 2400 eurot. 

29. juunil teatati politseile, et Narvas Suur tänava korterist varastati kaks mobiiltelefoni ja sülearvuti. Kahju on 1760 eurot.

Piiril väljastatud sisenemiskeeld
29. juunil kella 3.20 paiku kontrolliti Narva maanteepiiripunktis Eestisse sisenemisel 1950. aastal sündinud naist, kellel puudus kehtiv Schengeni viisa, elamisluba või isikutunnistus. Naisele koostati piirilt väljastatud sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni. 

LÄÄNE PREFEKTUUR


Hiiumaa

Vargus
Ööl vastu 29. juunit varastati Kärdlas linnapargis müügitelgist riideesemeid. Kahju on 319 eurot.

Läänemaa

Vargus
Ööl vastu 29. juunit varastati Nõva vallas Rannaküla külas talust paadimootor Tohatsu, aerud, kütust ja muid esemeid. Kahju on kokku 2105 eurot.

Sõiduki omavoliline kasutamine
21. juunil kella 12 paiku võeti omavoliliselt kasutamiseks Lääne-Nigula vallas Piirsalu külas sõiduauto Opel, millel olid võtmed süütelukku jäetud. Sõiduk leiti hiljem avariilisena.

Otsingu- ja päästetööd
29. juunil kell 00.19 sai Kuressaare merevalvekeskus teate, et Läänemaal läksid kaks meest paadiga merele ja on Hobulaiu ja Vormsi vahelisel alal eksinud. Sündmusele reageeris Haapsalu kordoni toimkond, kes hoidis telefonitsi kontakti paadis olnud meestega. Kell 01.16 leidis piirivalvekaatriga merel läinud toimkond aluse koos meestega ja pukseeris nad Haapsalu sadamasse. Isikud arstiabi ei vajanud, kuid alust juhtinud mehel tuvastati lubatust suurem joove.

Pärnumaa

Vargused
28. juunil avastati, et Pärnus Jüri tänaval on majast varastatud olmeelektroonikat  ja tööriistu. Kahju on selgitamisel.

29. juunil kella 6 paiku varastati Varbla vallas Varbla külas talu hoovist sõiduauto BMW, mis leiti hiljem avariilisena. Kahtlustatavana peeti kinni 22-aastane mees.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi