Politseis registreeritud sündmused
04.08.2014


Nädalavahetuse jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 184 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 2 rasket tervisekahjustust, 2 röövimist, 2 avaliku korra rasket rikkumist, 113 varavastast kuritegu, neist 93 vargust, 6 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 13 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 17 inimest. Tabati 62 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 591 väärtegu. Piirilt väljastati 10 sisenemiskeeldu, saadeti välja 1 isik, tuvastati 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine, 2 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist (peeti kinni 2 isikut), 1 salakaubavedamise juhtum, 7 piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
3. augustil kella 04.05 ajal tuli teade, et Mere puiesteel alkoholijoobes 29-aastane mees ründas piirivalvepatrulli, proovis haarata piirivalvuri teenistusrelva ja pärast seda tungis teisele piirivalvurile kallale, mille tõttu sai piirivalvur kergelt vigastada. Piiripolitseinikud pidasid mehe kinni jõudu kasutades.

Röövimine
1. augustil kella 21.20 ajal teatati, et Viru väljakul tungiti kallale 19-aastasele mehele ja rööviti tema tahvelarvuti ja peegelkaamera. Kahju kokku umbes 750 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
1. augustil kella 13.30 ajal teatati, et Sõle tänaval asuvas korteris tungiti kallale 37-aastasele naisele.

1. augustil kella 20.35 ajal teatati, et Raadiku tänaval asuvas korteris tungiti kallale 35-aastasele naisele.

1. augustil kella 21.40 ajal teatati, et K. Kärberi tänaval asuvas korteris tungiti kallale 24-aastasele naisele.

2. augustil kella 02.30 ajal teatati, et Ahtri tänaval tungiti kallale 21-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 23-aastase mehe.

2. augustil kella 02.30 ajal teatati, et Põhja puiesteel tungiti kallale 30-aastasele naisele. Kahtlustatavana viidi jaoskonda 22-aastane naine.

2. augustil kella 14.50 ajal teatati, et K. Kärberi tänaval asuvas korteris tungiti kallale 35-aastasele naisele. Kahtlustatavana viidi jaoskonda 63-aastane mees.

2. augustil kella 19.10 ajal teatati, et Raadiku tänaval asuvas korteris tungiti kallale 47-aastasele mehele. Kahtlustatavana viidi jaoskonda 45-aastane naine.

2. augustil kella 20.10 ajal teatati, et Ehte tänaval tungiti kallale 33-aastasele naisele.

2. augustil kella 22.15 ajal teatati, et Vikerlase tänaval asuvas korteris tungiti kallale 51-aastasele naisele. Kahtlustatavana viidi jaoskonda 52-aastane mees.

2. augustil kella 23.15 ajal teatati, et Mere puiesteel tungiti kallale mehele.

3. augustil kella 01.25 ajal teatati, et Hooldekodu teel tungiti kallale 31-aastasele mehele.

3. augustil kella 02.55 ajal teatati, et Kaarli puiesteel tungiti kallale 24-aastasele mehele.

3. augustil kella 03.45 ajal teatati, et Pärnu maanteel tungiti kallale 17-aastasele mehele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 21-aastase ja 17-aastase mehe.

Vargus
1. augustil avastati, et Nõmmel asuvasse majja oli sisse murtud ja varastatud televiisor, mootorsaag ja kalastustarbeid. Kahju kokku umbes 1500 eurot.

Harjumaa

Röövimine
2. augustil kella 20.45 ajal teatati, et Jüris tungiti kallale 25-aastasele mehele ja varastati tema autost murutrimmer, fotoaparaat, navigaator, tööriistakohver ning sularaha. Kahju kokku umbes 900 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
1. augustil kella 18.55 ajal teatati, et Loksal asuvas korteris tungiti kallale 33-aastasele mehele.

2. augustil kella 12.45 ajal teatati, et Tutermaa teel asuvas korteris tungiti kallale 17-aastasele naisele.

2. augustil kella 21.30 ajal teatati, et Rummu karjääris tungiti kallale 20- ja 19- aastasele mehele.

3. augustil kella 14.00 ajal teatati, et Kehras asuvas korteris tungiti kallale 47-aastasele naisele.

3. augustil kella 20.00 ajal teatati, et Salumetsa külas tungiti kallale 62-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 58-aastase mehe.

Vargused
Ööl vastu 1. augustit varastati Kehras asuvast poest ehteid. Kahju täpsustamisel.

Ööl vastu 1, augustit murti Harku alevikus asuvasse laohoonesse sisse ja varastati laomaterjale. Ukse lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju kokku umbes 470 eurot.

1. augustil avastati, et Vana-Narvamaanteel asuvast tööstushoonest on varastatud treiler. Kahju kokku umbes 1000 eurot.

1. augustil avastati, et Keilas asuva maja hoovist on varastatud murutrimmer. Kahju kokku umbes 130 eurot.

1. augustil kella 17.25 ajal teatati, et Sauel asuvas poest varastati rahakott. Kahju kokku umbes 130 eurot.

1. augustil avastati, et Luige alevikus pargitud autolt on varastatud iluvõred ja lõhutud pakiruumi lukk. Lõhkumisega tekitatud kahju umbes 600 eurot.

3. augustil avastati, et Vaiksel tänaval asuvasse majja on sisse murtud ja varastatud raamatuid ja toidunõusid. Kahju kokku umbes 100 eurot.


LÕUNA PREFEKTUUR


Jõgevamaa

Vargus
Ööl vastu 1. augustit murti Palamuse vallas Pikkjärve külas avatud akna kaudu sisse korterisse, kust varastati musta värvi sülearvuti. Vargusega tekitatud kahju on 350 eurot.

Põlvamaa

Vargus
25. juulil teatati politseile, et pikema aja jooksul on Kanepis Tehnika tänaval sisse murtud hoonesse, kust on minema viidud Kärcheri survepesur ja erinevaid tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on umbes 300 eurot.

Tartumaa

Omavoliline sissetung
1. augustil teatati politseile, et Rannu vallas Neemiskülas on akna lõhkumise teel sisse murtud talumajja. Hoones on kõik segamini paisatud ning on alles selgitamisel kas midagi ka varastati. Lisaks murti sisse ka õuel seisnud sõiduautosse, kust varastati aku. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel.

Vargused
1. augustil teatati politseile, et Tartus Kaunase puiesteel asuvast korterist on varastatud kuldehteid. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 1. augustit varastati Tartus Riia tänaval asuvast kauplusest sinna remonti toodud murutraktor miniraider CC. Vargusega tekitatud kahju on umbes 1200 eurot.

31. juulil varastati Ülenurmes Räni alevikus Kogre teel maja ees seisnud sõiduautolt Škoda Octavia neli rehvi koos velgedega. Vargusega tekitatud kahju on 1600 eurot.

Valgamaa

Omavolilised sissetungid
4. augusti öösel teatas turvateenistus politseile, et Valgas Laial tänaval on sisse murtud kauplusesse. Omaniku sõnul kauplusest midagi veel varastada ei jõutud, sest kaupluses hakkas tööle signalisatsioon. Uste lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 2. augustit püüti Valgas Vee tänaval ärandada sõiduautot Volkswagen Golf, millel lõhuti rooli juures olevad juhtmed.

Ööl vastu 1. augustit murti Helme vallas Linna külas sisse õppeasutusse, kust varastati erinevaid maiustusi. Hoone sööklas oli ära söödud paar kanakintsu ning joodud mõned klaasid mahla. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel.

Vargus
1. augusti keskpäeval varastati Valgas Soo tänaval asuva palliplatsi juures alaealiselt poisilt CAT nutitelefon. Vargusega tekitatud kahju on 300 eurot.

Viljandimaa

Vargus
3. augusti ennelõunal pidasid turvatöötajad Viljandis Tallinna tänaval asuvas kaupluses kinni 26-aastase mehe, kes püüdis kauplusest varastada hinnalist alkohoolset jooki. Turvatöötajad andis agressiivseks muutunud mehe politseinikele üle. Mees toimetati asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Võrumaa

Vargus
Ööl vastu 30. juulit varastati Sõmerpalu vallas Hänike külas Pärnapargi tänaval seisnud Volvo veoki kütusepaagist umbes 150 liitrit diislikütust. Vargusega tekitatud kahju on umbes 200 eurot.

Ööl vastu 30. juulit murti Rõuges Uuel tänaval sisse maja kõrvale pargitud sõiduautosse Audi A4, kust varastati kaks paari päikeseprille, parfüüm, telefonilaadija ja 50 eurot sularaha. Vargusega tekitatud kahju on umbes 150 eurot.

Piiril väljastatud sisenemiskeelud
Möödunud nädalavahetuse jooksul kontrollitud piiriületajatest kuue osas avastati, et nende viisad on kehtetud ning puudub alus riiki sisenemiseks. Isikud saadeti piirilt tagasi.

Juhtumid piiril
Pühapäeval, 3. augusti õhtul teatas tähelepanelik inimene Mustvee kordonisse, et Mustvee sadamasse sissesõidul on inimene kukkunud üle paadi ääre, mehe paat tiirutab aga üksi ringiratast järvevees. Selleks ajaks, kui Mustvee mootorpaadi toimkond abivajajani jõudis, oli juhtunust piirivalvureid informeerinud mees hädasolijale päästerõnga visanud. Piirivalvurid tõmbasid päästerõngaga vees hulpiva mehe pardale ning pukseerisid kaldale ka hädasolija paadi. Maa peale jõudes avastasid piirivalvurid, et paadiga järvel hätta sattunud mees oli alkoholi tarvitanud ning nad toimetasid ta edasisteks menetlustoiminguteks kordonisse.

Laupäeval, 2. augusti ennelõunal kontrollis Mehikoorma kordoni mootorpaaditoimkond Lämmijärvel liikuvat alust ning sellel viibivat isikut. Kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et paadiga järvele läinud 59-aastasel mehel ei olnud isikutuvastamiseks kaasas dokumente, mehe paat ei olnud kantud väikelaevade registrisse ning samuti ei olnud mees oma järvele minekut registreerinud lähimas kordonis. Mehikoorma kordonis määrasid mehele mitmete eeskirjade rikkumise eest rahatrahvi.

Laupäeval, 2. augusti õhtupoolikul peeti Koidula maanteepiiripunktis Eestisse sisenemisel kinni Eesti Vabariigi registreerimismärgiga sõiduauto Volkswagen Transporter, mida juhtis 50-aastane mees. Sõidukit kontrollinud piirivalvurid tundsid mehe juures alkoholi lõhna ning tema kontrollimisel selgus, et mees oli alkoholi tarvitanud. Piirivalvurid andsid mehe politseile üle, kes ta täpsemate asjaolude selgitamiseks jaoskonda toimetas. Purjus mehe sõiduk paigutati aga seniks tolli arestiplatsile.

Laupäeval, 2. augusti südaöösel kontrollisid Luhamaa kordoni piirivalvurid Vastseliina vallas kahtlasi manöövreid teinud sõiduautot Audi. Sõiduki ja selle juhi kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et masina roolis oli 55-aastane alkoholi tarvitamise tunnustega mees. Piirivalvurid andis napsise juhi politseinikele üle, kes mehe täpsemate asjaolude selgitamiseks jaoskonda toimetasid. Peale mentlustoiminguid toimetati alkoholi piirmäära ületanud roolikeeraja ühes oma sõidukiga koju.

Reedel, 1. augusti pealelõunal peeti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestist lahkumisel kinni Venemaa Föderatsiooni registreerimismärgiga kaubik Peugeot Boxer, mida juhtis Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduki uurimisel ilmnes, et selle registreerimistunnistus on võltsimistunnustega. Isik tasus menetluskulud ja võimaliku karistusena mõistetavat rahalist karistust katva makse riigituludesse. Sõiduk paigutati aga arestiaeda ning isik lahkus Venemaa Föderatsiooni.


IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
1. augustil ründas Tamsalus Vasara tänava korteris 61-aastane mees 61-aastast naist, millega tekitas kannatanule tervisekahjustuse.

Vargused
Ööl vastu 31. juulit tungiti Väike-Maarja vallas Koonu külas tallu ja varastati kaks rahakotti koos sularaha, dokumentide ning kliendikaartidega. Kahju on 120 eurot.

1. augustil avastati, et Rakveres Rägavere teel on kinnisel territooriumil lõhutud kaubiku Peugeot küljeklaasid ja varastatud tööriistu. Kahju on 1300 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
29. juulil teatas 78-aastane mees, et tuttav mees ründas teda Jõhvis Narva maanteel, millega tekitas füüsilist valu. Asjaolud on selgitamisel.

Vargused
29. juulil varastati Vaivara vallas Laagna külas hotelli maa-alalt vanarauda. Kahju on 2500 eurot.

1. augustil avastati, et Lohusuu vallas Kalma külas Seljandiku teel on maja garaažiuks demonteeritud ja ära varastatud. Kahju on 965 eurot.

1. augustil avastati, et Kohtla-Järvel Kauba tänaval on bussil Scania lõhutud kütusepaagi kork ja varastatud kütust. Kahju on 195 eurot.

1. augustil varastas tundmatu mees avalikult Narvas Kangelaste tänaval 56-aastaselt naiselt käekoti koos isiklike esemetega. Kahju on 500 eurot.

Ööl vastu 1. augustit tungiti läbi tuulutusakna Sillamäel Gorki tänaval korterisse ja varastati kuldkäekett. Kahju on 300 eurot.

1. augustil tungiti läbi akna Jõhvis Kaare tänaval korterisse, kust varastati kaks sülearvutit ja medal. Kahju on täpsustamisel.

1. augustil tungiti läbi akna Sillamäel Gagarini tänaval asuvasse korterisse, kust varastati arvuti, kuldehteid ja teisi esemeid. Kahju on 13 730 eurot.

2. augusti varahommikul varastati Kauksis Oja telklaagris asuvatest telkidest mobiiltelefone ja teisi esemeid. Sündmuse asjaolud ja kahjusummad on täpsustamisel.

2.augustil varastati Narvas Tallinna maanteel lukustamata autost Citroen sülearvuti. Kahju on 400 eurot.

3. augustil avastati, et Narva-Jõesuus Uuel tänaval on garaaži murtud ja varastatud pikendusjuhe jõhv- ning elektrisaag. Kahju on 400 eurot.

3. augustil varastas tundmatu isik avalikult Narvas Puškini tänaval asuva maja trepikojas 45-aastaselt naiselt rahakoti, milles oli 200 eurot, ID- ja kaks pangakaarti. Kahju on 769 eurot.

3. augustil varastati Sillamäel Kesk tänaval asuvast hoonest mobiiltelefon väärtusega 400 eurot.

3. augustil tungiti läbi akna Narvas Rakvere teel asuvasse korterisse, kust varastati kuldsõrmus ja trell. Kahju on 280 eurot.

Asja rikkumine
3. augustil kell 5.30 ajal märgati, et Vaivara vallas Sinimäe alevikus põleb talumaal kaks veoautot. Kahju on 20 000 eurot.

Piirisündmus
1. augustil kontrolliti Peterburi-Tallinna rongis Vene kodaniku, 24-aastase mehe passi, milles oli ühekordne Schengeni viisa. Mees ei osanud seletada oma reisi eesmärki. Esmaselt selgus, et peatuskohaks pidi olema Leedu, kuid asjade vaatluse käigus leiti ka elektrooniline pilet Stockholmi. Hiljem tunnistas mees, et ta soovis tegelikult sõita Rootsi. Seega riigis viibimise asjaolud ning tema poolt esitatud põhjendused ei olnud usaldusväärsed ja ta saadeti tagasi Venemaale.


LÄÄNE PREFEKTUUR


Läänemaa

Omastamine
31. juuli õhtul omastati Haapsalus Kuuse tänavale kaotatud mobiiltelefon. Kahju on 250 eurot.

Omavoliline sissetung
2. augusti öösel kella 2.30 paiku tungisid noorukid omavoliliselt Haapsalus Saare tänaval valdaja tahte vastaselt eramu piirdega piiratud hoovi ja häirisid rahu. Teo võimalikud toimepanijad on
politseile teada.

Ajavahemikul 1.-3. august tungiti Lihula linnas Vee tänaval sisse garaaži ja varastati söegrill. Kahju on selgitamisel.

Ähvardamine
Politseile teatati, et alates 25. juulist on Haapsalus Kastani tänaval ähvardatud 44-aastast naist vägivallaga. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 37-aastase mehe.

Otsingu- ja päästejuhtum
3. augusti õhtul kell 21.15 paluti abi Haapsalu eeslahelt mootoririkkega kaatri pukseerimisel sadamasse. Pardal oli neli inimest, nende elud ohus ei olnud. Kaater pukseeriti Haapsalu kordoni mootorpaadi abil Westmeri sadamasse.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
1. augustil kella 2.30 paiku löödi Pärnus Nikolai tänaval 18-aastast noormeest. Teo võimalik toimepanija on politseile teada.

2. augustil kella 14.30 paiku löödi Tori alevikus Muraka teel asuvas eramus 55-aastast meest.

Vargused
Ajavahemikul 31.juuli kuni 1. august varastati Pärnus Kuldse Kodu tänavalt maja juurde pargitud mopeed. Kahju on 600 eurot.

Ajavahemikul 31. juuli kuni 1. august varastati Pärnus Mai tänaval korterelamu juurde pargitud sõiduautolt mõlemad esituled. Kahju on 2019 eurot.

Ajavahemikul 31. juuli kuni 1. august murti Pärnus Papiniidu tänaval sisse erinevatesse garaažidesse ja varastati erinevaid esemeid. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

3. augustil kella 6.45 paiku varastati Pärnus Laial tänaval pükste tagataskust rahakott sularaha ja dokumentidega. Kahju on 530 eurot.

Ööl vastu 3. augustit varastati Audru vallas Papsaare külas kontoriruumist sularaha. Kahju on selgitamisel.

Varguse katse
1. augustil kella 1 paiku üritati Pärnus Suur-Jõe tänaval aiaga piiratud territooriumil matkaauto küljest varastada jalgratast. Vargus jäi lõpule viimata, sest omanik ärkas ja väljus matkautost. Politsei pidas teo toimepanemises kahtlustatavana kinni 25-aastase mehe.

Meresõiduohutuse seaduse rikkumised
1. augusti õhtupoolikul avastas Pärnu kordoni toimkond Pärnu jõel väikelaevajuhtide kontrollimisel kaks juhti, kelle alkoholi sisaldus ühes liitris väljahingatavas õhus ületas lubatud piirmäära.

Raplamaa

Vargused
Ajavahemikul 27. juuli kuni 2. august murti Vigala vallas Päärdu külas sisse talu hoonetesse ning varastati erinevaid esemeid. Varastatud esemete loetelu ja kahju on selgitamisel.

Ajavahemikul 1.-2. august varastati Raplas Keskkooli tänaval hoovist kerghaagis Respo. Kahju on 1000 eurot.

Ähvardamine
1. augustil kella 14.20 paiku ähvardasid kaks meest Raplas Vahtra tänaval 34-aastast meest vägivallaga, mehel õnnestus põgeneda. Üks teo toimepanijatest on politseile teada.

Saaremaa

Vargus
Ajavahemikul 30.-31. juuli varastati Kuressaares Rohu tänaval maja juurest lukustamata jalgratas. Kahju on 77 eurot.

Otsingu- ja päästejuhtum
1. augustil kell 18 teatati purjejahilt Kuressaare merevalvekeskusele, et jahil on tüür katki, paluti abi pukseerimiseks sadamasse. Abivajaja asus 15 meremiili Sõrve majakast läänes. Pardal oli kolm inimest, ohtu nende eludele ei olnud. Appi suundus Kuressaare kordoni toimkond mootorpaadiga ja jaht pukseeriti Mõntu sadamasse.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

 
Tagasi