Politseis registreeritud sündmused
11.08.2014


Nädalavahetuse jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 236 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 raske tervisekahjustus, 2 vägistamist, 2 röövimist, 1 avaliku korra raske rikkumine, 127 varavastast kuritegu, neist 116 vargust (16 eluruumidest, 12 sõidukitest), 4 sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Registreeriti 17 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 19 inimest. Inimvigastustega liiklusõnnetusi joobes juhtide süül toimus 2. Tabati 86 alkoholijoobes sõidukijuhti, 1 narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 6 narkosüütegu. Registreeriti 448 väärtegu. Piirilt väljastati 6 sisenemiskeeldu, saadeti välja 1 isik. Tuvastati 2 Schengeni viisaeeskirja rikkumist, 6 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist (peeti kinni 7 isikut), 1 salakaubavedamise juhtum, 2 piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist. Esitati 4 varjupaigataotlust.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
8. augustil kella 07.15 ajal teatati, et Pirital asuvas majas tungis 77-aastasele ja 91-aastasele naisele kallale sama maja elanik.

8. augustil kella 15.45 ajal teatati, et Paljassaare tänaval tungiti kallale 68-aastasele naisele.

8. augustil kella 19.05 ajal teatati, et Tondiraba tänaval asuvas korteris tungiti kallale 42-aastasele naisele. Kahtlustatavana viidi jaoskonda 39-aastane mees.

8. augustil kella 21.55 teatati, et Sõle tänaval asuva maja koridoris tungiti kallale 40-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 49-aastase mehe.

9. augustil kella 00.15 ajal teatati, et Mahtra tänaval asuvas korteris tungiti kallale 36-aastasele mehele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 39-aastase naise.

9. augustil kella 03.50 ajal teatati, et Tallinna kesklinnas asuvas lõbustusasutuses tungiti kallale turvatöötajale. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 53-aastase mehe.

9. augustil kella 12.00 ajal teatati, et Kivimurru tänaval asuvas majas tungiti kallale 48-aastasele naisele.

9. augustil kella 17.55 ajal teatati, et Valukoja tänaval asuvas majas tungiti kallale 49-aastasele mehele.

10. augustil kella 13.45 ajal teatati, et Estonia puiesteel asuvas majas tungiti kallale 23-aastasele naisele.

10. augustil kella 18.30 ajal teatati, et Amburi tänaval asuvas korteris tungiti kallale 15- aastasele mehele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 51-aastase naise.

Vargused
Ööl vastu 8. augustit varastati R. Tobiase tänavale pargitud sõidukilt mõlemad esituled. Kahju kokku umbes 2500 eurot.

Ööl vastu 8. augustit varastati Räägu tänavale pargitud sõidukilt esituled. Kahju kokku umbes 2000 eurot.

8. augustil kella 11.50 ajal teatati, et Paasiku tänaval haarati avaldaja õla pealt käekott, mille sees oli iPad, laadija ja rahakott. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 850 eurot.

8. augustil kella 18.25 ajal teatati, et Raekoja platsil varastati avaldaja rahakotist 1500 eurot sularaha.

9. augustil varastati Võidujooksu tänaval asuvas tanklas avaldaja rahakott koos sularaha ja dokumentidega. Kahju kokku umbes 1100 eurot.

9. augustil avaldaja teatas, et Raekoja platsil jalutades varastati tema taskust rahakott, mille sees oli sularaha, pangakaart ja dokumendid. Kahju kokku umbes 500 eurot.

9. augustil avaldaja teatas, et tema käekott on varastatud koos mobiilitelefoni, sularaha ning dokumentidega. Kahju kokku umbes 1300 eurot.

9. augustil kella 23.35 ajal avastati, et vanalinnas asuvast majutusasutusest on varastatud seljakott koos kahe arvuti, e-raamatulugeja ja mobiiltelefoniga. Kahju kokku umbes 1500 eurot.

Ööl vastu 10. augustit varastati Telliskivi tänaval asuvast toitlustusasutusest sularaha. Vargusega tekitatud kahju umbes 2000 eurot.

10. augustil avastati, et Kurni teel asuvasse majja on sisse murtud ja varastatud murutraktor, mootorsaag ning talverehve. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju kokku umbes 4100 eurot.

Ebaseaduslik riigis viibimine
9. augustil peeti Tallinnas kinni Läti kodanik, kes viibis Eesti Vabariigis kehtiva sissesõidukeelu ajal.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
8. augustil kella 17.00 ajal teatati, et Keilas Põhja tänaval tungiti kallale 40-aastasele naisele.

9. augustil kella 04.50 ajal teatati, et Neeme külas tungiti kallale 37-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 42-aastase mehe.

10. augustil kella 03.05 ajal teatati, et Peetri alevikus asuvas korteris tungiti kallale 26-aastasele naisele. Kahtlustatavana viidi jaoskonda 30-aastane mees.

10. augustil kella 03.45 ajal teatati, et Viimsis Aiandi teel tekis konflikt nelja inimese vahele, ning väidetavalt nad lõid üksteist.

10. augustil kella 21.55 ajal teatati, et Hüüru külas Vatsla teel asuvas majas tungiti kallale 54-aastasele naisele.

Vargused
Ööl vastu 9. augustit avastati, et Tänassilma külas asuvasse majja on sisse murtud ning varastatud trimmer, muruniiduk, mootorsaag ja tolmuimeja. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju kokku umbes 3400 eurot.

9. augustil avastati, et Jüris Tammiku teel asuvasse maja keldriboksi on sisse murtud ning varastatud akutrell ja ketaslõikur. Kahju kokku umbes 250 eurot.

Ööl vastu 10. augustit avastati, et Sakus asuvasse majja on sisse murtud ning varastatud radiaator. Kahju kokku umbes 230 eurot.

10. augustil teatas avaldaja, et Laulasmaal varastati tema mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju umbes 730 eurot.

10. augustil avastati, et Maardus Keemikute teel asuvast korterist on varastatud sülearvuti. Kahju umbes 500 eurot.


LÕUNA PREFEKTUUR


Põlvamaa

Vargus
Ööl vastu 7. augustit lõhuti Põlva vallas Meemaste külas asuva maja kõrvalhoone ukselukk ning varastati hoones olnud murutrimmer, muruniiduk, vikat ja treppredel. Vargusega tekitatud kahju on 510 eurot.

Tartumaa

Omavoliline sissetung
9. augusti hommikul sai politsei väljakutse Tartus Tähtvere tänavale, kus tuulutusasendisse jäetud akna kaudu oli majja sisse tunginud 55-aastane mees. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas ta arestimajja.

Vargused
Ööl vastu 8. augustit varastati Tartus Kalda teel kortermaja ette pargitud sõiduautolt Mercedes-Benz kaks originaal küljepeeglit. Vargusega tekitatud kahju on 200 eurot.

Ööl vastu 7. augustit varastati Tartus J. Kuperjanovi tänaval asuva maja trepikojast kaks jalgratast. Sisse tungiti ka kolmandal korrusel asuvasse korterisse, kust varastati mitmeid tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on umbes 2000 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
8. augustil teatati politseile, et Tartus Sarapuu tänaval asuvas korteris tõukas tuttav naine tüli käigus 73-aastast naist. Kannatanu pöördus esmaabiks haiglasse.

8. augusti keskpäeval sai politsei väljakutse Laeva vallas Laeva külas Purje teel asuvasse majja, kus naabrite vahel oli tekkinud konflikt. Tüli käigus sai kriimustada 23-aastane naine, kes esmaabiks haiglasse pöördus.

Valgamaa

Vargused
Ööl vastu 10. augustit ärandati Õru vallas suletud garaažiboksist Honda mootorratas, kaks kiivrit, mootorratturi saapad ja prillid. Vargusega tekitatud kahju on 1300 eurot.

8. augustil varastati Tõrvas Ehitaja tänaval asuva varjualuse alt kaks lukustamata jalgratast. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.

Omavoliline sissetung
Ööl vastu 10. augusti murti Tõrvas sisse keskväljakul asuvasse hoonesse, kust varastati paar loomakostüümi. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Võrumaa

Vargus
Ööl vastu 8. augustit varastati Võrus Lina tänaval seisnud Volkswagen Transporteri kaubikust püstfrees ning mitu erinevat seadeldist võtmete valmistamiseks. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine
8. augusti öösel sai politsei väljakutse Võru linna Jüri tänaval asuva kohviku juurde, kus olid kaks meest omavahel rüselema läinud. Rüselus keegi vigastada ei saanud. Politsei toimetas arestimajja 26-aastase mehe.

Jõgeva- ja Viljandimaal teateid olulistest sündmustest ei registreeritud.

Juhtumid piiril
10. augusti öösel peeti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestist lahkumisel kinni Valgevene registreerimismärgiga sõiduauto Volkswagen Transporter, mida juhtis Valgevene kodanik. Sõiduki täiendaval kontrollil avastasid piirivalvurid, et sõiduki VIN-kood on manipuleerimistunnustega. Auto paigutati edasisteks menetlustoiminguteks piiripunkti arestiplatsile ning selle juht lahkus jalgsi Venemaa Föderatsiooni.

9. augusti õhtul kontrollisid Mustvee kordoni piirivalvurid Jõgevamaal Kasepää vallas sõiduautot Honda. Juhi kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et sõiduauto roolis oli 40-aastane alkoholi tarvitanud mees. Napsine roolikeeraja anti üle Jõgeva politseinikele, kes juhtumiga edasi tegelevad.

8. augusti keskpäeval avastasid piirivalvurid Peipsi järvel Piirisaare traaversil ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse mootorpaadi poolt. Järvele väljunud mootorpaadi toimkond pidas kontrolljoont ületanud mootorpaadi järvel kinni ning tuvastas, et selle pardal oli 60-aastane Eesti Vabariigi kodanik Kalev. Piirivalvurid selgitasid, et mees oli teisele poole piiri sattunud ekslikult kalastamise käigus, kuna tal puudusid navigeerimisvahendid, millega oma täpset asukohta määrata. Ajutist kontrolljoont ületanud mehele määrati riigipiiri seaduse rikkumise eest rahatrahv.

8. augusti hilisõhtul peeti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestisse sisenemisel kinni Venemaa Föderatsiooni registreerimismärgiga sõiduauto Opel Astra, mida juhtis Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduki täiendaval kontrollil avastasid piirivalvurid, et sõiduki VIN-kood on manipuleerimistunnustega. Auto paigutati edasisteks menetlustoiminguteks piiripunkti arestiplatsile ning selle juht lahkus jalgsi Venemaa Föderatsiooni.

8. augusti hilisõhtul peeti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestist lahkumisel kinni Venemaa Föderatsiooni registreerimismärgiga sõiduauto Volkswagen Passat, mida juhtis Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduki täiendaval kontrollil avastasid piirivalvurid, et sõiduki VIN-kood on manipuleerimistunnustega. Auto paigutati edasisteks menetlustoiminguteks piiripunkti arestiplatsile ning selle juht lahkus jalgsi Venemaa Föderatsiooni.

Piiril väljastatud sisenemiskeeld
9. augusti hommikul kontrolliti Koidula maanteepiiripunktis Eestisse sisenemisel 21-aastast naist, kellel puudus seaduslik alus riiki sisenemiseks. Naisele kehtestati riiki sisenemise keeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni


IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. augustil kella 23.10 paiku toimus Rakveres Narva tänaval kaklus, mille käigus tungiti kallale 36-aastasele mehele. Politsei viis jaoskonda 34-aastane mees.

Vargused
8. augustil varastati Tapa vallas Jootme külas pargitud traktorist 95-liitrit erimärgistusega diislikütust. Kahju on 68 eurot.

8. augustil teatati politseile, et Sõmerus Puiestee tänava tankla territooriumilt varastati kanalisatsioonikaevu luuk. Kahju on 200 eurot.

8. augustil teatati politseile, et Võsus Metsa tänava suvila köögist varastati rahakott, milles olid dokumendid, pangakaardid ja sularaha. Kahju on 20 eurot.

9. augustil teatati politseile, et Kundas Selja teel põllult varastati osaühingule kuuluv reklaamplakat. Kahju on 150 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
8. augustil kella 18.30 paiku lõi tundmatu mees Kohtla-Järvel Maleva tänava kaupluse juures 59-aastast naist.

10. augustil kella 00.30 paiku tungiti Kohtla-Järvel Ahtme maanteel kallale 43-aastasele naisele ja 23-aastasele mehele.

10. augustil kella 11.35 paiku tungiti Narvas Kreenholmi tänava korteris kallale 67-aastasele naisele. Politseijaoskonda viidi 56-aastane mees.

10. augusti öösel tungiti Iisakus Vaikla külas kallale 52-aastasele mehele.

Vargused
8. augustil teatati politseile, et Narvas Viru tänava korterist varastati kuldehteid. Kahju on 910 eurot. Prokuratuuri taotlusel võeti 31-aastane kahtlustatav mees kohtueelse menetluse ajaks vahi alla.

8. augustil kella 10.30 paiku varastas tundmatu mees Narvas Tallinna maanteel käekoti, milles oli sularaha. Kahju on 3600 eurot.

8. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Kastani tänava saunamajast varastati jalgratas ja samovar. Kahju on 350 eurot.

8. augustil kella 19 paiku varastasid kaks tundmatut meest Narvas Kreenholmi tänava kauplusest sigarette. Kahju on 2000 eurot.

9. augustil kella 3.30 paiku varastati Narvas Pähklimäe tänava ööklubis käekott ja mobiiltelefon Samsung. Kahju on 370 eurot.

9. augustil teatati politseile, et Narva-Jõesuus Kiriku tänava kioskist varastati videokaamera. Kahju on 200 eurot.

9. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Sõpruse tänava korterist varastati kolm mobiiltelefoni. Kahju on 1719 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR


Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. augustil kella 15 paiku löödi Kärdlas korteris 45-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 47-aastase mehe.

Järvamaa

Vägivalla kasutamine võimuesindaja suhtes
9. augustil südaöö paiku tungiti Türil tehisjärve ääres toimunud avalikul üritusel kallale turvatöötajatele. Kahtlustatavatena peeti kinni 23- ja 24-aastane mees.

Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
8. augustil kella 17 paiku löödi Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus Papli puiesteel 17-aastast noormeest.

11. augustil kella 2 paiku löödi Lääne-Nigula vallas Saunja külas toitlustusasutuse juures 56-aastast meest.

Otsingu- ja päästetööd
10. augustil kell 16.17 anti Kuressaare merevalvekeskusele teada, et Rohuküla sadama lähedal on inimene paadiga madalikul. Kell 16.22 saadi ühendust hädasolijaga ja selgus, et leke puudub ning inimelud ohus pole. Kell 16.55 jõudis sündmuskohale Haapsalu kordoni toimkond mootorpaadiga, kuid alust madalikult vabastada ei õnnestunud. Kell 18.10 saabus sündmuskohale piirivalvelaev „Valve", kellel õnnestus alus madalikult vabastada kell 19.21. Soome lipu all sõitnud hätta sattunud alus sõitis omal jõul Rohuküla sadamasse.

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine
8. augustil kella 3 paiku löödi Pärnus Rüütli tänaval meelelahutusasutuse ees 29-aastast meest.

Kehalised väärkohtlemised
10. augustil kella 9 paiku löödi Pärnus Papiniidu tänaval korteris 30-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 31-aastane mees.

10. augustil kella 2 paiku löödi Pärnus Ranna puiesteel meelelahutusasutuses 21-aastast meest.

Röövimine
8. augustil kella 22 paiku tungiti ühise alkoholitarvitamise käigus Laial tänaval korteris kallale 42-aastasele mehele, kellelt rööviti rahakott koos sularahaga.

Vargused
9. augustil avastati, et Audru vallas Lemmetsa on ehitusobjektilt varastatud murutraktor, trimmer ja muid esemeid. Kahju on kokku 2020 eurot.

9. augustil kella 18 paiku avastati, et Sauga vallas Sauga alevikus Jänesselja tänaval on keldriboksist varastatud murutrimmer. Kahju on 140 eurot.

8. augustil kella 22 paiku varastati Pärnus Nikolai tänaval toitlustusasutuses mobiiltelefon Huawei. Kahju on 381 eurot.

Ööl vastu 10. augustit varastati Pärnus Voorimehe tänaval parkinud kaubikust rahakott koos sularaha ja dokumentidega. Kahju on kokku 211 eurot.

Sõiduki omavoliline kasutamine
Ööl vastu 9. augustit võeti Halinga vallas Pärnu-Jaagupi alevis Uuel tänaval omavoliliselt kasutamiseks sõiduauto Citroen Berlingo. Sõiduk leiti hiljem lähedusest ja sealt oli varastatud automakk.

Raplamaa

Vargus
Ööl vastu 8. augustit varastati Raplas Viljandi maanteel asutuse territooriumilt erinevaid metallist esemeid ja järelhaagis Respo. Kahju on kokku 2444 eurot.

Omavoliline sissetung
9. augustil avastati, et Käru vallas Käru aleviku on tungitud sauna. Lõhkumisega tekitatud kahju on 62 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
7. augustil kella 21 paiku löödi Muhu vallas 64-aastast naist.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

 
Tagasi