Politseis registreeritud sündmused
12.08.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 133 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas Nende hulgas: 1 röövimine, 1 avaliku korra raske rikkumine, 73 varavastast kuritegu, neist 65 vargust (11 eluruumidest, 5 sõidukitest), 3 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 2 inimest. Tabati 15 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 1 narkootikumide omamine või tarbimine. Registreeriti 288 väärtegu. Piirilt väljastati 3 sisenemiskeeldu. Tuvastati 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine, 2 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist. Esitati 2 varjupaigataotlust.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Röövimine
11. augustil kella 22.30 ajal teatati, et Kummeli teel tungiti seljatagant avaldaja kallale ning rööviti tema käekott. Käekotis oli rahakott, sularaha, dokumendid ning mobiiltelefon. Röövimisega tekitatud materiaalne kahju kokku umbes 460 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
11. augustil kella 10.30 ajal teatati, et Võru tänaval asuvas korteris tungiti kallale 67-aastasele naisele.

11. augustil kella 13.10 ajal teatati, et Akadeemia teel tungiti kallale 55-aastasele mehele.

11. augustil kella 17.20 ajal teatati, et Peterburi maanteel asuvas korteris tungiti kallale 34-aastasele naisele. Kahtlustatavana viidi jaoskonda 38-aastane mees.

11. augustil kella 19.20 ajal teatati, et Madala tänaval asuvas korteris tungiti kallale 47-aastasele naisele.

11. augustil kella 21.00 ajal teatati, et Sinimäe teel asuvas korteris tungiti kallale 54-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 61-aastase mehe.

11. augustil kella 23.15 ajal teatati, et Võru tänaval asuvas korteris tungiti kallale 37-aastasele naisele. Kahtlustatavana viidi jaoskonda 30-aastane mees.

Vargused
Ööl vastu 11. augustit murti sisse Merirahu tänaval asuvasse majja ja varastati elektroonikat. Vargusega tekitatud kahju umbes 7400 eurot.

11. augusti hommikul avastati, et Linnamäe teel asuvasse korterisse on sisse murtud ning varastatud sülearvuti ja ehteid. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 1700 eurot.

11. augustil kella 09.25 ajal teatati, et K. A. Hermanni tänaval asuva maja hoovist varastati jalgratas. Kahju umbes 1000 eurot.

11. augustil avastati, et Vabaduse puiesteel asuva poe kõrvalmajast on varastatud tellingud. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 3000 eurot.

11. augustil avastati, et Mustamäel kinnisel territooriumil pargitud veoautodest on varastatud kütust. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 1000 eurot.

11. augustil kella 14.05 ajal varastati Estonia puiesteelt jalgratas väärtusega umbes 1400 eurot.

Ööl vastu 11. augustit murti sisse Nõmmel asuvasse kuuri ja elumajja ning varastati jalgratas ja tööriistu. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju kokku umbes 1300 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. augustil kella 14.00 ajal teatati, et Maardus Nurga tänaval asuvas korteris tungiti kallale 19-aastasele naisele.

Vargused
Ööl vastu 11. augustit varastati Loksal Posti tänaval asuvast korterist kaks mobiiltelefoni, päikeseprillid ja alkoholi. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 440 eurot.

11. augustil kella 05.00 ajal teatati, et Viimsi alevikust varastati rattaluku lõhkumise teel kaks jalgratast. Kahtlustatavana on kinni peetud kaks isikut.

Ööl vastu 11. augustit varastati Viimsis Pärnamäe teel asuvas parklas seisnud sõidukitest erinevaid esemeid. Kahju kokku umbes 1800 eurot.

11. augustil avastati, et Aruvalla külas asuvasse majja on sisse murtud ning varastatud tööriistu ja videokaamera. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 350 eurot.


LÕUNA PREFEKTUUR


Jõgevamaa

Vargused
11. augustil teatati politseile, et Mustvee jõel muuli juures asuval ujuvekskavaatoril on lõhutud kütusepaagiluuk ning ära on varastatud umbes 100 liitrit diislikütust. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

11. augustil teatati politseile, et Jõgeva alevikus lõhuti kaupluse ees seisnud Volvo veoauto kütusepaagi luuk ning kütusepaagist varastati umbes 500 liitrit diislikütust. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

11. augustil teatati politseile, et Tabiveres Elistvere külas asuva järve äärest varastati valget värvi plastikpaat. Vargusega tekitatud kahju on 700 eurot.

Tartumaa

Omavoliline sissetung
11. augusti pealelõunal sai politsei väljakutse Tartus Tähtvere tänavale, kust 55-aastane mees varastas aiamajas olnud kohvri. Politsei pidas kuriteos kahtlustatava tänaval kinni ning toimetas ta asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Asja omavoliline kasutamine
9. augusti hilisõhtul ärandati Mäksa vallas Sarakuste külas garaaži ees seisnud sõiduauto Mercedes-Benz, lisaks varastati lukustamata garaažist laua pealt mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju on 820 eurot.

Vargus
9. augustil varastati Tartus Rüütli tänaval asuva õppeasutuse eest rattahoidlast lukustatud Classic maastikuratas. Vargusega tekitatud kahju on 90 eurot.

Viljandimaa

Vargused
9. augustil murti sisse Viljandis Piiri ja Metsküla teede ristmikul seisnud ekskavaatorisse, millelt varastati kaks akut. Lisaks varastati masina kütusepaagist diislikütust. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 9. augusti varastati Viljandis Riia maanteel asuva remonditöökoja õuel seisnud kahelt BMW-lt veljed. Veel varastati samal platsil seisnud sõidukilt helivõimendi ja teiselt sõidukilt automakk.. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Põlva-, Valga- ja Võrumaal teateid olulistest sündmustest ei registreeritud.


IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargused
11. augustil teatati politseile, et Rakveres Tammiku tänava lukustamata garaažist varastati mootorsaag ja elektriline ketassaag. Kahju on 100 eurot.

11. augustil varastati Vihulas Eisma küla külalistemajast mobiiltelefon Samsung. Kahju on 600 eurot.

11. augustil varastati Tapal Üleviste tänava korterist dokumendid ja sularaha. Kahju on 100 eurot.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
11. augustil kella 10 paiku peksti Narvas Gerassimovi tänaval 50-aastast meest.

Kehalised väärkohtlemised
10. augustil kella 23 paiku tungiti Kiviõlis Võidu tänava korteris kallale 28-aastasele naisele.

11. augustil kella 20.30 paiku tungiti Kohtla-Järvel Luha põik korteris kallale 51-aastasele naisele.

Vargused
11. augustil teatati politseile, et Iisakus Tartu maantee tööruumist varastati järkamissaag. Kahju on 3500 eurot.

11. augustil teatati politseile, et Lohusuus Tammispää külas lõhuti kahe ekskavaatori kütusekorgid ja varastati 310liitrit kütust. Kahju on 643 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR


Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
1. augustil kella 2 paiku löödi Kärdlas Põllu tänaval hoovis 38-aastast naist.

Otsingu- ja päästesündmus
11. augustil kell 7.50 andis Soome lipu all sõitva jahi kapten teada, et nad on Suursadama lähistel madalikule sattunud. 8.25 jõudis hätta sattunud aluse juurde Kärdla kordoni toimkond mootorpaadiga, kuid vee madaluse tõttu oli juurdepääs jahile raskendatud. Kell 9.15 jõudis appi teine toimkond ja madalikule jäänud jaht vabastati madalikult kell 9.34. Kell 10.10 sildus hättasattunud jaht Suursadamas. Alust juhtinud mehel tuvastati lubatust suurem joove.

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
11. augustil kella 12 paiku löödi omavahelise tüli käigus Türi vallas 50-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 51-aastane mees.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
Ajavahemikul 5.-6. august löödi Vändras Turu tänaval korteris 68-aastast naist.

9. augustil kella 13 paiku löödi Vändra vallas Kergu külas 18-aastast meest.

Vargused
Ööl vastu 11. augustit varastati Tori vallas Selja külas asutuse territooriumilt lukustamata traktorist automakk. Kahju on selgitamisel.

8. augustil avastati. et Paikuse vallas Paikuse alevis Paide maanteel on lukustama kõrvalhoonest varastatud hekisaag koos lisaseadmetega. Kahju on 215 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
5. augustil kella 16 paiku löödi Kohilas Lõuna tänaval kaupluse ruumides 35-aastast meest.

Asja kahjustamine
11. augustil kella 1 paiku esialgsetel andmete süüdati Kohila vallas Prillimäe alevikus Sõpruse tänaval parkinud sõiduauto Citroen. Sõiduk hävines täielikult ja kahju on 8000 eurot.

Saaremaa

Vargus
11. augustil kella 3 paiku varastati Kuressaares Kiriku tänaval toitlustusasutuse ees seisnud lukustamata jalgratas Marin. Kahju on 300 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

 
Tagasi