Politseis registreeritud sündmused
14.08.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 104 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 röövimine, 63 varavastast kuritegu neist 53 vargust (3 eluruumidest, 2 sõidukitest), 5 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 6 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 6 inimest. Tabati 10 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 194 väärtegu. Tuvastati 1 ebaseaduslikult riigis viibinud välismaalane.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
13. augustil kella 15.35 ajal teatati, et avaldaja endine elukaaslane on korduvalt ähvardanud füüsilise vägivallaga ja on tunginud tema kallale.

13. augustil kella 16.15 ajal teatati, et Viru tänaval tungiti tüli käigus kallale 25-aastasele mehele.

13. augustil kella 18.15 ajal teatati, et Õismäe teel asuvas majas tungiti kallale 51-aastasele naisele.

Harjumaa

Röövimine
13. augustil kella 18.55 ajal teatati, et Vasalemmas Jaani tänaval asuvas majas tungiti kallale 81-aastasele naisele ja rööviti tema rahakott ning mobiiltelefon. Materiaalne kahju kokku umbes 140 eurot.

Vargused
13. augustil avastati, et Haiba külas Riisipere teel asuva maja aidast on varastatud murutraktor. Vargusega tekitatud kahju umbes 1200 eurot.

13. augustil teatati, et Maardus Vana-Narvamaanteel asuvast hoonest varastati avaldaja mobiiltelefon. Kahju kokku umbes 430 eurot.

Ööl vastu 13. augustit murti sisse Paldiskis Pojengi tänaval asuvasse kuuri ja varastati kummipaat, bensiiniahi, muruniitja ja kalapüügivarustus. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 970 eurot.

13. augustil teatati, et Keilas asuvast müügikeskusest varastati avaldaja rahakott ja nutitelefon. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 340 eurot.


LÕUNA PREFEKTUUR


Jõgevamaa

Vargused
13. augustil teatati politseile, et Saare vallas Odivere külas varastati aiaga piiratud kinnistul asuvast ukseta küünist saematerjali. Vargusega tekitatud kahju on 2300 eurot.

Ööl vastu 12. augustit murti Jõgeva alevikus sisse aiamajja, kust varastati murutrimmer. Vargusega tekitatud kahju on 150 eurot.

12. augusti keskpäeval varastati Jõgeva vallas Vilina külas talu õuelt mootorsaag ja puu lõhkumiskirves. Vargusega tekitatud kahju on 330 eurot.

Tartumaa

Omavoliline sissetung
12. augusti õhtul tungiti ukse lõhkumise teel Tartus Taara puiesteel sisse eramusse, kust esialgse info kohaselt midagi ei varastatud.

Tapmine
11. augusti varahommikul teatati politseile, et Tartus Pikal tänaval asuva maja taga põõsastes on pikali mees. Sündmuskohale saabunud meedikud tuvastasid mehe surma. 46-aastase mehe vägivallatundemärkidega surnukeha saadeti täpsete surmapõhjuste väljaselgitamiseks kohtuarstlikku ekspertiisi. Praeguse seisuga kahtlustatakse kuriteo toimepanemises 5 meest vanuses 45-70 eluaastat, kellest kaks võeti kohtu loal eeluurimise ajaks vahi alla.

Valgamaa

Vargus
12. augustil varastati Põdrala vallas Vanamõisa külas hetkeks järelvalveta jäetud lukustamata majast sularaha. Vargusega tekitatud kahju on 1550 eurot.

Põlva-, Viljandi- ja Võrumaal teateid olulistest sündmustest ei registreeritud.


IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargus
13. augustil avastati, et Vihulas Võsupere külas murti sisse kuivatisse ja varastati mootorsaag, neli elektrimootorit, 200 liitrit kütust ning neli talverehvi. Kahju on 1630 eurot.

Ida-Virumaa

Röövimine
13. augustil kella 17.40 paiku rööviti Jõhvi linnas Jõhvi kontserdimaja juures pargis 58-aastaselt naiselt käekott, milles olid pangakaardid, sularaha, telefon Samsung ja muud esemed. Kahju on 108 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
12. augustil kella 19 paiku tungiti Sillamäel Kajaka tänava korteris kallale 49-aastasele naisele.

Vargused
13. augusti öösel varastati Lohusuu vallas talu territooriumilt vaskkaablit. Samas varastati territooriumil seisnud kolmest ekskavaatorist 600liitrit diislikütust. Kahju on 870 eurot.

13. augustil teatati politseile, et Narvas Puškini tänavale pargitud sõiduautos Volkswagen pakiruumist varastati veepump ja muid esemeid. Kahju on 595 eurot.

13. augustil teatati politseile, et Jõhvis Narva maantee kortermaja keldriruumi tungiti sisse ja varastati jalgratas. Kahju on 150 eurot.

Asja omavoliline kasutamine
13. augustil teatati politseile, et Jõhvis Narva maantee maja juurest ärandati sõiduauto Volkswagen Passat (898BKJ). Kahju on 15 000 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Vargus
Ööl vastu 13. juulit tungiti Paides Ristiku tänaval garaažiboksidesse. Esialgne kahju ja varastatud asjade loetelu on selgitamisel.

Pärnumaa

Vargused
Ööl vastu 13. augustit varastati Pärnus Amandus Adamsoni tänaval parkinud sõiduauto BMW. Kahju on 34 180 eurot.

10. augustil kella 5 paiku varastati Pärnus Nikolai tänaval toitlustusasutuses mobiiltelefon iPhone. Kahju on 681 eurot.

Raplamaa

Vargused
13. augustil avastati, et Juuru vallas Pirgu külas on varastatud vanametalli. Kahju on 1000 eurot.

13. augustil kella 14 paiku varastati Raplas Tallinna tänaval bussipeatusest mobiiltelefon Sony. Kahju on 200 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

 
Tagasi