Pärnu lahes tehti kahjutuks lõhkekeha
15.08.2014


Eile, 14. augustil tegid mereväe tuukrigrupi tuukrid koostöös Pärnu kordoniga Pärnu lahes kahjutuks vana torpeedo detailidest koosneva objekti. Kõigist märgatud lõhkekehadest on õige teada anda, helistades hädaabinumbril 112.

Kohalik kalur teatas mõned päevad tagasi lõhkekeha sarnasest objektist Pärnu lahel, mis asus Reiu ranna lähistel, kaldast umbes 500 meetri kaugusel. Pärnu kordon käis infot kontrollimas ja tähistas objekti asukoha, et koostöös spetsialistidega leiule hinnang anda ja otsustada edasiste tegevuste üle.

Eile kell 11.35 väljus Pärnu jahisadamast kordoni mootorpaat, pardal kuus meest, ja võttis suuna piirkonda, kus oli teada, et veepinnalt on leitud lõhkekeha sarnane objekt. Kell 11.55 jõuti kohale ning tuuker läks vee alla, et kontrollida piirkonnas merepõhja ja uurida, kas seal on veel lõhkekehi - neid ei olnud. Varem leitud ja tähistatud objekti näol oli tegemist vana torpeedo suruõhusilindriga. Võeti vastu otsus, et kõige otstarbekam on see kohapeal lõhata. Tuuker paigaldas lõhkelaengu ning lõhkamine toimus kell 13.42. Lõhatav torpeedo osa purunes ja vajus põhja, umbes 3 meetri sügavusele. Pärast õnnestunud lõhkamist võeti suund sadamasse ning kell 14.19 kinnitati otsad Pärnu jahtklubis.

Ühisettevõtmisel osalesid neli inimest mereväe tuukrigrupist ja kaks Pärnu kordonist.

Pärnu kordoni juht Janek Pinta märgib, et sellised leiud ei ole Pärnu lahes õnneks sagedased. „Arvestades, et Pärnu lahe veel liigub palju erinevaid aluseid, kujutavad vanad lõhkekehad neile suurt ohtu," märgib Pinta. Ta lisab: „Kõigist avastatud lõhkekehadest on õige teada anda telefonil 112 ja neid ise mitte puutuda ega liigutada, sest sellega võivad kaasneda traagilised tagajärjed. Hea on, kui leitu tähistatakse millegagi, mis annab märku ohust ja teeb selle ka sündmuskohale siirduvatele spetsialistidele kergemini leitavaks."


Kaja Grak
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
444 6450
517 6108
kaja.grak@politsei.ee

Lääne prefektuur
Pikk 18
80089 Pärnu
laane@politsei.ee

 

 
Tagasi