Politseis registreeritud sündmused
19.08.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 133 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 80 varavastast kuritegu, neist 72 vargust (9 eluruumidest, 4 sõidukitest), 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 5 inimest. Tabati 19 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 289 väärtegu. Piirilt väljastati 3 sisenemiskeeldu, tuvastati 1 riigipiiri ebaseaduslik ületamine, 1 salakaubavedamise juhtum, 2 piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist. Esitati 3 varjupaigataotlust.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
18. augustil kella 03.25 ajal teatati, et Sakala tänaval asuvas korteris tungiti kallale 30-aastasele naisele.

18. augustil kella 04.35 ajal teatati, et Tondi tänaval tungiti taksos kallale 37-aastasele mehele.

18. augustil kella 15.05 ajal teatati, et Vabaduse väljakul asuvas hoones tungiti kallale 43-aastasele mehele.

Vargused
Ööl vastu 18. augustit varastati Luha tänaval maja hoovi pargitud sõiduki esituled. Vargusega tekitatud kahju umbes 4000 eurot.

18. augustil teatati, et A. H. Tammsaare teel asuvast korterist on varastatud 3 nutitelefoni, sularaha, alkoholiseid jooke, ehteid ja riideid. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 3600 eurot.

Harjumaa

Vargus
18. augustil avastati, et Assakul asuvast korterist on varastatud elektroonikat ja tööriistu. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 1300 eurot.


LÕUNA PREFEKTUUR


Jõgevamaa

Vargus
Ööl vastu 15. augustit murti Jõgeva vallas Alavere külas sisse talu erinevatesse hoonetesse, kust varastati mitmeid erinevaid elektrilisi ning tavalisi tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on umbes 2200 eurot.

Põlvamaa

Vargus
18. augustil teatati politseile, et Veriora vallas Viluste külas murti sisse talu kõrvalhoonesse, kust varastati rohelist värvi laste ATV. Vargusega tekitatud kahju on 540 eurot.

Tulirelva, selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslik käitlemine
15.augustil kella 22.30 paiku teatasid kohalikud jahimehed politseile Põlva vallas Uibujärve külas Holvandi - Partsi teel põllu ääres üliaeglaselt liikuvast kahtlasest sõiduautost Volkswagen Golf, millest taskulambiga põldu valgustatakse. Kohalikud jahimehed peatasid kahtlust äratanud sõiduauto ning avastasid sellest laetud ja laskevalmis jahirelva, mis politseinike saabumiseni hoiule võeti. Kohalikud jahimehed andsid sündmuskohale saabunud Põlva politseinikele kahtlasena tundunud mehe üle. Kuna aga mehel puudus nii relvaluba kui ka jahipidamise õigus, toimetas politsei ta edasisteks menetlustoiminguteks politseijaoskonda. Jaoskonda politsei hoiule toimetati ka 49-aastase mehe juurest leitud jahirelv ja selle laskemoon. Politsei tänab tublisid ja hakkajaid Põlva valla kohalikke mehi, kellele ei jäänud märkamatuks õhtuhämaruses põllu ääres toimunud kahtlane tegevus.

Tartumaa

Omastamine
18. augustil keskpäeval omastati Tartus Narva maanteel asuvas kaupluses kaubariiulile unustatud rahakott koos isiklike dokumentide ja sularahaga. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Varguse katse
18. augustil pealelõunal sai politsei teate, et Tartus Ringtee tänaval asuvas kaupluses peeti kinni mees, kes püüdis poest ehituskaupu varastada. Rikkumata kaup tagastati kauplusele. Politsei toimetas asjaolude selgitamiseks jaoskonda 53-aastase mehe.

Vargused
17. augustil teatati politseile, et Luunja vallas Lohkva külas varastati maja hoovist Makita muruniiduk. Vargusega tekitatud kahju on 300 eurot.

12. augustil teatati politseile, et Luunja vallas Lohkva külas varastati maja hoovist lukustamata jalgratas Author Classic. Vargusega tekitatud kahju on 300 eurot.

Valga-, Viljandi- ja Võrumaal teateid olulistest sündmustest ei registreeritud.


IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargus
18. augustil teatati politseile, et Vihulas Eisma külas murti sisse garaaži ja varastati mootorsaag ning 4-liitrine kanister bensiiniga. Kahju on 156 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
18. augustil kella 17 paiku tungiti Narvas Tallinna maantee kaupluse läheduses kallale 22-aastasele naisele.

Vargused
18. augustil teatati politseile, et Jõhvis Viru tänavale pargitud sõiduautolt BMW varastati udutuled. Kahju on 100 eurot.

18. augustil teatati politseile, et Jõhvis Viru tänavale pargitud sõiduautolt Mercedes Benz varastati küljepeeglid. Kahju on 400 eurot.

18. augustil teatati politseile, et Kundas varastati Mäe tänavale pargitud motoroller Keeway Hurricane. Kahju on 799 eurot.

18. augustil teatati politseile, et Narvas Grafovi tänaval varastati 59-aastaselt naiselt kullast kaelakett. Kahju on 795 eurot.

18. augustil kella 15 paiku varastati Jõhvis Narva maantee kaupluse parklast jalgratas. Kahju on 100 eurot.

18. augustil teatati politseile, et Narvas Võidu tänava garaažist varastati sõiduauto Audi (523BKG). Kahju on 3850 eurot.

18. augustil teatati politseile, et Sillamäel varastati Tškalovi tänavale pargitud sõiduauto Volkswagen Golf (606TFT). Kahju on 790 eurot.

18. augustil kella 10.40 paiku varastati Narvas Juhkentali tänaval 53-aastaselt naiselt kullast kaelakett. Kahju on 600 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR


Hiiumaa

Omavoliline sissetung
18. augusti hommikul siseneti Kärdlas Rootsi tänaval lukustamata keldrisse ja varastati kast, milles olid veega täidetud õllepudelid.

Järvamaa

Vargused
Ajavahemikul 17.-18. august murti Paides Mündi tänaval sisse garaažiboksi ja varastati sõiduauto Opel Corsa. Kahju on 800 eurot. Lisaks on samas sisse murtud ka teistesse garaažiboksidesse ning see, kas sealt ka midagi varastati, on selgitamisel.

Ajavahemikul 17.- 18. august murti Paides Ristiku tänaval sisse garaažiboksidesse. Ühest varastati jalgratas, neli valuvelge koos suverehvidega, tööriistakohver ja 20-liitrine kanister diislikütusega. Kahju on 2040 eurot. Teisest varastati plastkohver akutrelli, kahe aku ja akulaadijaga ning muid esemeid . Kahju on 130 eurot. Samas on sissemurdmise jälgi ka teistel garaažiustel.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
16. augustil kella 18 paiku löödi Audru alevikus 73-aastast naist. Võimalik lööja on politseile teada.

15. augustil kella 5 paiku löödi Pärnus Hommiku tänaval paikneva asutuse ruumides 26-aastast meest.

Omavoliline sissetung
Politseile teatati, et ajavahemikul 12.-13. august siseneti Kilingi-Nõmmel Künka tänaval seisnud kolme autosse ja varastati automakid. Kahju on selgitamisel.

Raske tervisekahjustuse tekitamine ettevaatamatusest
17. augustil kella 20 paiku plahvatas Vändra vallas Reinumurru külas lõkkesse visatud prahi hulgas olnud lõhkekeha ning vigastada sai 44-aastane mees.

Vargused
Ajavahemikul 14.- 17. august varastati Häädemeeste vallas Kabli külas talu lukustamata abihoonest mootorsaag ja murutrimmer. Kahju on 390 eurot.

17. augustil ajavahemikul kell 1-3 varastati Pärnus Nikolai tänaval asuvast ateljeest rüperaal, fotoaparaat, objektiivid ja fotovarustuse kott. Kahju on 4029 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
13. augustil löödi Raplas Viljandi tänaval asuvas parkalas 18-aastast noormeest. Võimalik lööja on politseile teada.

Saaremaa

Vargused
Politseile teatati, et 14. augusti lõuna paiku varastati Orissaares Kase tänaval kasvuhoones olnud rahakarbist sularaha. Kahju 100 eurot.

16. augustil kella 8.20 paiku varastati Kuressaares Tallinna tänaval asuvas kaupluses rahakott sularaha ja dokumentidega. Kahju on 300 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

 
Tagasi