Eesti parimateks politseinikeks kuulutati teist aastat järjest Jõgeva korrakaitsjad
15.08.2014


Täna lõppesid Paikusel korrakaitsepolitsei kutsemeisterlikkuse võistlused, kus saavutasid parima tulemuse teist aastat järjest Jõgeva politseinikud Alar Sadam ja Raul Pärnasalu.

Teisele kohale tuli Ida-Harju politseijaoskonna võistluspaar Kaisa Kajo ja Kaupo Luur ning kolmanda koha võitlesid välja Paide korrakaitsjad Taavi Idavain ja Ivar Huopolainen.

Korrakaitsepolitsei juhi Joosep Kaasiku sõnul oli võistlus väga tasavägine, sest esikolmikut lahutasid vaid mõned punktid. "Rebimine oli äärmiselt tihe, mis näitab, et politseinike tase on ühtlane. Mul on väga hea meel, et Eesti politsei kutseoskused on heal tasemel," ütles Kaasik.

Võitjate sõnul läks neil kõige paremini takistusrajal, kus tuli näidata sportlikku vormi. "Tegime enne võistluseid mõned jooksuringid ja harjutasime laskmist, küllap need meile edu tõidki," sõnas naljaga Jõgeva välijuht Alar Sadam, kes võttis võistlustelt ka individuaalvõidu.

Korrakaitsepolitsei kutsemeisterlikkuse võistlused toimusid tänavu XIII korda. Kahte võistluspäeva mahtusid õigusaktide tundmine, vigursõit autoga, taktikaline ülesanne, dokumentide kontroll, kirjalik ülesanne ennetusteemal, virtuaalne rallisõit, laskmine ja sportlik takistusrada.

Võistlustel osalesid 24 kaheliikmelist meeskonda. Eestlastele pakkusid konkurentsi Leedu, Läti ja Soome politseinikud, kellest kaks viimast tulid ka esikümnesse. Väliskülalisi võitsid omakorda abipolitseinikud, kes saavutasid seitsmenda koha.

Fotol võitjad Jõgeva politseijaoskonnast Alar Sadam (paremal) ja Raul Pärnasalu.

 

 
Tagasi