Politseis registreeritud sündmused
25.08.2014


Nädalavahetuse jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 211 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 raske tervisekahjustus, 4 röövimist, 2 avaliku korra rasket rikkumist, 120 varavastast kuritegu, neist 97 vargust (9 eluruumidest, 10 sõidukitest), 7 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 10 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 12 inimest. Tabati 52 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 681 väärtegu. Piirilt väljastati 3 sisenemiskeeldu, saadeti välja 2 isikut. Tuvastati 2 Schengeni viisaeeskirja rikkumist, 4 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist (peeti kinni 5 isikut), 2 salakaubavedamise juhtumit.


PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
24. augustil kell 00.10 sai politsei väljakutse Narva maanteele, kus kolm joobes isikut vandaalitsesid liiklusmärgi kallal. Patrulli kohale jõudes keeldusid isikud koostööst ja kaks nendest ründas patrullpolitseinikku. Politseipatrull pidas isikud kinni ja viis jaoskonda.

Avalikku korra raske rikkumine
24. augustil kella 05.20 ajal teatati, et Ehitajate teel asuvas lõbustusasutuses tekkinud kakluse käigus lasti kahele turvamehele gaasi näkku.

Röövimine
24. augustil kella 16.50 ajal teatati, et Meleka tänaval tungiti kallale 19-aastasele mehele ning rööviti tema õlakottist tahvelarvuti. Röövimisega tekitatud materiaalne kahju umbes 600 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
22. augustil kella 00.30 ajal teatati, et Pikri tänaval asuvas bussipeatuses tungiti kallale 21-aastasele ja 20-aastasele naisele.

22.augustil kella 03.20 ajal teatati, et Mere puiesteel Viru ringi juures tungiti kallale 22-aastasele mehele.

23. augustil kella 03.55 ajal teatati, et P. Pinna tänaval asuvas lõbustusasutuses tekkinud omavahelise kakluse käigus said vigastada 24-, 31-, ja 32-, ja 35-aastane mees. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 31- ja 32-aastase mehe ning 24- ja 35-aastane mees viidi tervisekontrolliks haiglasse.

23. augustil kella 06.05 ajal teatati, et Vana-Viru tänaval tungiti kallale 22-aastasele mehele.

24. augustil kella 00.00 ajal teatati, et Raadiku tänaval asuvas korteris tungiti kallale 49-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 47-aastase mehe.

24. augustil kella 03.50 ajal teatati, et Pärnu maanteel tungiti kallale 63-aastasele mehele.

24. augustil kella 20.45 ajal teatati, et Vikerlase tänaval tungiti kallale 33-aastasele mehele.

Vargused
Ööl vastu 22. augustit murti sisse Raudtee tänaval asuvasse kuuri ja varastati tööriistu. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 3000 eurot.

Ööl vastu 23. augustit murti sisse Gonsiori tänavale pargitud autosse. Kindalaekast varastati fotoaparaat koos objektiiviga, videokaamera ja navigatsiooniseade. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 1500 eurot.

23. augustil avastati, et Rannamäe teele pargitud autosse on sissemurtud ning varastatud elektroonikat, ehteid ja isiklikke esemeid. Vargusega tekitatud kahju umbes 2200 eurot.

24. augustil teatas avaldaja, et vanalinnas varastati tema õlakott koos dokumentide ja rahakottiga. Vargusega tekitatud kahju umbes 1600 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
22. augustil kella 00.10 ajal teatati, et Viimsis Tammneeme külas tungiti kallale 38-aastasele mehele.

22. augustil kella 16.50 ajal teatati, et Viimsis Lagedi teel asuvas korteris tungiti kallale 38-aastasele naisele.

23. augustil kella 14.30 ajal teatati, et Haabneeme alevikus asuvas korteris tungiti kallale 42-aastasele naisele.

24. augustil kella 04.10 ajal teatati, et Klooga alevikus tungiti kallale 27-aastasele naisele.

Vargused
23. augustil avastati, et Maardus Päevalille teel asuvast majast on varastatud tööriistu. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 400 eurot.

24. augusti hommikul teatati, et Sakus asuvasse hoonesse on sissemurtud ning varastatud alkoholiseid jooke. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 60 eurot.

24. augustil avastati, et Peetri alevikku pargitud autosse on sissemurtud ning varastatud navigaator, keevitusaparaat ja kaks kütusekaarti. Vargusega tekitatud kahju umbes 600 eurot.

24. augustil avastati, et Veskikülas asuvasse angaari ja hoovi pargitud sõidukisse on sissemurtud ning varastatud puurpink ning isiklikke esemeid. Vargusega tekitatud kahju umbes 1100 eurot.

Otsingu- ja päästetööd
22. augustil kella 16.40 teatati JRCC merepäästekeskusele, et Aegna saarest kirdes on purjejaht merehädas murdunud masti ja mootori rikke tõttu. Pardal olnud kümmet inimest läks päästma Tallinna kordoni merevalveteenistuse patrull ja kaasatud oli ka PPA helikopter. MP-15 pukseeris jahi Muuga sadamasse. Pukseerimist turvas Viimsi vabatahtlike merepäästjate paat. Kõik reisijad pääsesid turvaliselt sadamasse.

24. augustil kella 18.42 teatati, et Tallinnas Linnahalli kailt on vette hüpanud purjus mees, kes ujub vastu Lindaline tiiburlaevale Merilin. Merepäästekeskus JRCC teavitas sündmusest piirivalvekaatrit MP-15 ja nelja minuti pärast teatest jõudis kaater sündmuskohale. Isik oli vees ja juba uppumas, hoides ühe käega kinni päästerõngast, mis oli talle heidetud minut varem kohale jõudnud tiiburlaevalt. MP-15 päästja hüppas vette ja võttis isiku haardesse. Mees tõsteti päästevõrgu abil MP-15 pardale ning toimetati Linnahalli kai äärde ja anti üle kiirabibrigaadile.


LÕUNA PREFEKTUUR


Jõgevamaa

Röövimine
24. augustil sisenesid neli isikut Põltsamaal Kuuse tänaval lukustamata korterisse, kust varastasid korteris viibijate vastu vägivalda kasutades mitu mobiiltelefoni, sülearvuti ja pangakaardi koos paroolikaardiga. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavatena kinni 25- aastase mehe ja 25-aastase naise.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
16. augustil teatati politseile, et Põlva vallas Peri külas tungis tuttav isik tüli käigus kallale 87-aastasele naisele. Kannatanu pöördus tervisekontrolliks kohalikku raviasutusse.

Tartumaa

Vargus
22. augusti hilisõhtul siseneti Tartus Viljandi maanteel asuvasse lukustamata eramusse, kust pererahva kodusoleku ajal varastati ukse läheduses olnud kaks sülearvutit, fotoaparaat, kaks arvutikotti, kaks võtmekimpu, mobiiltelefon ning tähis isiklik dokument. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Omavoliline sissetung
22. augusti hilisõhtul sai politsei väljakutse Tartus Salme tänavale, kus majaelanikud tabasid oma aiast sissetungija. Elanikud andsid sissetungija sündmuskohale saabunud korravalvuritele üle. 24-aastane mees toimetati esmalt arestimajja kainenema.

Valgamaa

Vargused
21. augustil teatati politseile, et Sangastes Tiidu külas on sisse murtud lukustamata ehitusjärgus olevasse majja, kust on ära viidud ehitusmaterjale. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 23. augustit varastati Sangastes Lossikülas Müüri teel seisnud lukustamata sõiduautost Volkswagen Golf navigatsiooniseade ja mälupulk. Vargusega tekitatud kahju on 260 eurot.

Ööl vastu 24. augustit murti Õru vallas Õru alevikus sisse lukustatud sõiduautosse Volkswagen Vento, kust varastati LG autoraadio, mälupulk ja Partneri trimmer. Vargusega tekitatud kahju on 249.

Vägivald võimuesindaja suhtes
24. augusti öösel ei allunud 28-aastane mees Helme vallas Linna külas väljakutsel käinud piirivalvuri korraldustele ning osutas talle vastupanu. Agressiivseks muutunud mees toimetati Valga arestimajja kainenema.

Võrumaa

Asja rikkumine ja hävitamine
24. augusti öösel põles Võru linnas Kreutzwaldi tänaval puidust maja ning kuur. Tulekahjus inimesed vigastada ei saanud. Esialgse info kohaselt võis tuli hoonetes alguse saata süütamisest. Kõik sündmuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
Politseile teatati, et 19. augustil varastati Võrus Jüri tänaval kortermaja siseõuest lukustamata jalgratas Classic. Vargusega tekitatud kahju on 350 eurot.

22. augusti öösel ärandati Võrus L. Koidula tänaval maja juurest kollast värvi sõiduauto Volkswagen Transporter Kasten registreerimistunnusega 386 TGZ. Vargusega tekitatud kahju on 9000 eurot.

Viljandimaal teateid olulistest sündmustest ei registreeritud.


IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargused
22. augustil avastati, et Vinni vallas Piira külas ettevõtte territooriumil seisvast traktorist on ära varastatud juhtarvuti paneel. Kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 24. augustit varastati Tapal Ülesõidu tänaval osaühingu territooriumilt kaheksa pakki vahtplasti, viis pakki kivivilla ja membraankilet. Kahju on 658 eurot.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
24. augustil viis kiirabi Narvas Peetri platsilt haiglasse operatsioonile 26-aastase mehe, keda oli pussitatud. Hetkel on veel sündmuse asjaolud selgitamisel.

Röövimine
24. augustil tõmbas seni tundmatu mees Narvas Kosmonaudi tänaval asuva maja trepikojas 59-aastase naise kaelast kuldketi ja pani jooksu. Kahju on 470 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
24. augustil lõi alkoholijoobes 46-aastane naine Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris noaga 52-aastast mees. Mehele osutati esmaabi. Naine peeti kahtlustatavana kinni.

Vargused
Ööl vastu 22. augustit murti Narvas Kerese tänaval garaaži ja varastati autokumme ja teisi esemeid. Kahju on 1145 eurot.

Ööl vastu 22. augustit varastati Narvas Daumani tänaval asuvast garaažist sõiduauto BMW registrimärgiga 105AVK, 40 eurot ja teisi esemeid, millega tekitati omanikule kahju 1693 eurot. Teisest garaažist varastati auto talvekummid. Kahju on 832 eurot.

22. augustil varastati Narvas Kerese tänaval asuvast korterist teler koos dokumentidega. Kahju on 400 eurot.

Ööl vastu 22. augustit purustati Kohtla-Järvel Sõpruse tänaval sõiduautol Mercedes aknaklaas ja varastati autoraadio, kaks paari rulluiske, istmesoojendus, akulaadija ja rattapump. Kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 23. augustit lõhuti Toilas Mere puiesteel toitlustusasutusel aken ja varastati viis pudelit veini. Esialgne kahju on 1100 eurot.

23. augustil lõhuti Jõhvis Tartu põiktänavas sõidukil Mercedes Sprinter aken ja varastati makk. Samas lõhuti veel ka teisel sõidukil Renault Master aken. Esialgne kahju 300 eurot.

Ööl vastu 24. augustit varastati Narvas Puškini tänaval haagisest jalatseid ja riietusesemeid. Kahju on 3100 eurot.

24. augustil avastati, et Narvas Spordi tänaval on garaaži murtud ja varastatud motoroller Keeway registrimärgiga 991L. Kahju on 1000 eurot.

24. augustil varastati Jõhvis Narva maanteel turuleti alt rahakott, milles oli 1033 eurot, ID-kaart ja pangakaart. Kahju on 1043 eurot.

24. augustil varastati Narvas Rakvere tänaval asuvast spordikeskusest arvutimonitor ja 80 eurot. Kahju on täpsustamisel.

Piirisündmus
24. augustil peeti Narva raudteepiiripunkti jalakäijate sillal kinni 52-aastane naine, kellel oli riiete alla peidetud 29 pakki suitsu.


LÄÄNE PREFEKTUUR


Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
23. augustil kella 18 paiku tekitati Sauga vallas valu 47-aastasele naisele. Kahtlustatavana peeti kinni 46-aastane mees.

Vargused
Ööl vastu 22. augustit varastati Pärnus Oja tänaval parklast järelhaagis. Kahju on 1200 eurot.

Ööl vastu 22. augustit varastati Pärnus Tallinna maanteel sõiduautost automakk ja muid esemeid. Kahju on 230 eurot.

19. augustil kella 16 paiku avastati, et Sindis Pärnu maanteel on lukustamata korterist varastatud televiisor. Kahju on 318 eurot.

19. augustil avastati, et Pärnus mai tänaval on lukustamata keldriruumist varastatud kaks trelli ja nurklõikur. Kahju on 370 eurot.

Ööl vastu 24. augustit varastati Pärnus Anton Hansen Tammsaare puiesteel parklast mootorratas Suzuki. Kahtlustatavana peeti kinni 40-, 34- ja 49-aastane mees.

Ööl vastu 22. augustit varastati Saarde vallas Veelikse külas majast õhupüss ja muid esemeid. Kahju on kokku 132 eurot.

Omastamine
22. augustil kella 20 paiku omastati Pärnus Riia maanteel kaupluses kassalindile unustatud mobiiltelefon Sony.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
23. augustil kella 4 paiku löödi Raplas Kauba tänaval meelelahutusasutuse ees 24-aastast meest.

Vargused
22. augustil kell 12 avastati, et Raplas Koidu tänaval on varastatud sõiduauto Audi. Kahju on selgitamisel.

21. augustil kella 13 paiku avastati, et Raplas Metsapargi tänaval on kortermaja keldriboksist varastatud jalgratas Optima ja muid esemeid. Kahju on selgitamisel.

21. augustil kella 13 paiku avastati, et Raplas Metsapargi tänaval on kortermaja keldriboksist varastatud lööktrell ja taldlihvija. Kahju on kokku 140 eurot.

21. augustil kella 21 paiku avastati, et Raplas Metsapargi tänaval on kortermaja trepikojast varastatud lukustatud jalgratas Merida. Kahju on 370 eurot.

Omavoliline sissetung
24. augustil kella 2 paiku avastati, et Kohilas Posti tänaval maja ees on tungitud sõiduautosse Opel.

Saaremaa

Omavoliline sissetung
24. augustil kella 21 paiku tungiti Kuressaare Ristiku tänaval majja, kus lõhuti aknad ja televiisor. Kahtlustatavatena peeti kinni 20- ja 22-aastane mees.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

 

 
Tagasi