Politseis registreeritud sündmused
26.08.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 109 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 2 röövimist, 2 avaliku korra rasket rikkumist, 64 varavastast kuritegu, neist 50 vargust (2 eluruumidest, 4 sõidukitest), 7 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 3 inimest. Tabati 12 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 279 väärtegu. Piirilt väljastati 6 sisenemiskeeldu ja tuvastati 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine.


PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Röövimised
25. augustil kella 17.30 ajal teatati, et Astangu tänaval tungiti kallale 59-aastasele mehele ning rööviti tema mobiiltelefon, rahakott ja kaekett. Röövimisega tekitatud materiaalne kahju umbes 240 eurot.

25. augustil kella 22.40 ajal teatati, et Suur-Sõjamäe tänaval tungiti kallale 35-aastasele mehele ning rööviti tema tahvelarvuti ja mobiiltelefon. Röövimisega tekitatud materiaalne kahju kokku umbes 500 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
25. augustil kella 13.00 ajal teatati, et Pae tänaval tungiti kallale 41-aastasele mehele. Hiljem avastas ta, et tema rahakott on ära varastatud. Vargusega tekitatud materiaalne kahju umbes 110 eurot.

Vargused
25. augusti hommikul varastati E. Vilde teel asuvalt suletud territooriumilt järelhaagis. Vargusega tekitatud kahju umbes 1500 eurot.

25. augustil avastati, et Mahtra tänaval asuvasse majja on sissemurtud ning varastatud kolm nõudepesumasinat ja elektripliit. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 1800 eurot.

Harjumaa

Vargus
25. augustil teatati, et Kuimetsa külas asuvast majast varastati nutitelefon väärtusega umbes 400 eurot.


LÕUNA PREFEKTUUR


Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
24. augustil teatati politseile, et Jõgeval Pargi tänaval tungiti tüli käigus kallale 43-aastasele mehele. Kannatanu pöördus esmaabiks kohalikku raviasutusse.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. augustil teatati politseile, et Tartus Laial tänaval asuvas meelelahutusasutuses tungiti tüli käigus kallale 46-aastasele naisele. Meedikud osutasid kannatanule kohapeal esmaabi.

Vargused
24. augusti öösel varastati Elvas Kesk tänaval asuvas meelelahutusasutuses lauale järelvalveta jäetud Nokia mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju on 100 eurot.

23. augusti öösel varastati Tartus Rüütli tänaval iPhone mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju on 350 eurot.

Valgamaa

Vargus
22. augusti pealelõunal sisenes seni tuvastamata isik Valgas Vabaduse tänaval asuvasse apteeki, võttis riiulilt viis pakki ravimeid ning jooksis apteegist nende eest tasumata välja. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Vargus
25. augustil teatati politseile, et Viljandis Ugala tänava eramust varastati relvakapis olnud poolautomaatrelv, laskemoon ja suur summa salaraha. Vargusega tekitatud kahju on 24 000 eurot.

Võrumaa

Vargus
Ööl vastu 24. augustit varastati Vastseliina vallas Jeedaskülas seisnud traktori kütusepaagist 120 liitrit diislikütust. Traktorist varastati kullinokktangid. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on 550 eurot.

Põlvamaal teateid olulistest sündmustest ei registreeritud.


IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaal olulisi sündmusi ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. augustil ründasid neiu ja kaks noormeest Kohtla-Järvel Tuule tänaval asuvas trepikojas 12-aastast poissi, millega tekitasid kannatanule kehavigastusi.

Vargused
23. augustil varastati Narvas Pähklimäe tänaval motoroller Keeway. Esialgne kahju on 1200 eurot.

25. augusti öösel tungiti Jõhvis Rakvere tänaval asuvasse kaubalattu ja varastati 80 plokki sigarette. Kahju on selgitamisel.

25.augustil avastati, et Narvas Tiimani tänaval on korterist varastatud arvuti. Esialgne kahju on 250 euro

25. augustil rääkis seni tundmatu mees Narvas Kreenholmi tänaval 41-aastase naisega, peale mida tõmbas kaelast kuldketi ja pani jooksu. Kahju on 175 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR


Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
23. augustil kella 3 paiku löödi Käina alevikus Mäe tänaval toitlusasutuse ees 18-aastast meest.

Otsingu- ja päästesündmus
25. augustil kell 11.20 teatas JRCC Tallinn kummuli paadist Kõpu poolsaarest põhjas. Sündmusele reageeris Kärdla toimkond mootorpaadiga, kes jõudsid paadini kell 12.37. Paat toimetati Kärdla sadamasse ja esialgsetel andmetel on selle omanikuks Rootsi Kuningriigi kodanik.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
25. augustil teadmata kellaajal löödi Haapsalus Haava tänaval korteris 35-aastast naist.

Asja omavoliline kasutamine
25. mail kella 2 paiku võeti omavoliliselt kasutamiseks Lääne-Nigula vallas Vidruka külas lukustamata sõiduauto Mercedes-Benz, millel oli süütevõtmed ette jäetud.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
13. juulil kella 2 paiku tehti Pärnus Ranna puiesteel asuva meelelahutusasutuse ees viga 32-, 29- ja 30-aastasele mehele.

Vargused
25. augustil kella 12 avastati, et Audrus Rebasefarmi teel on töökojast varastatud mopeed Gauja. Kahju on 300 eurot.

Ööl vastu 25. augustit varastati Pärnus Uku puiestee pikendusel karjatusalalt elektrikarjuse pingegeneraator ja aku. Kahju on selgitamisel.

24. augustil kella 15 paiku avastati, et Pärnus Rohelisel tänaval on maja hoovist varastatud murutrimmer. Kahju on 300 eurot.

25. augustil kella 16 paiku avastati, et Pärnus Vallikäärus paadisadamas on kaatrist varastatud kalastusvahendid. Kahju on 450 eurot.

Omastamine
25. augustil kella 1 paiku omastati Pärnus Ranna puiesteel meelelahutusasutuses diivanilt mobiiltelefon LG. Kahju on kokku 140 eurot.

Raplamaa

Vargused
22. augustil avastati, et Raplas Ehitajate tänaval on tungitud keldriboksi, kus on varastatud jalgratas Merida. Kahju on 258 eurot.

25. augustil kella 11 paiku varastati Raplas Viljandi maanteel hoovist lukustamata jalgratas GT. Kahju on 240 eurot.

Saaremaa

Avaliku korra raske rikkumine
23. augustil kella 16 paiku löödi Niidu tänaval maja juures 40-aastast meest.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

 
Tagasi