Politseis registreeritud sündmused
28.08.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 94 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 67 varavastast kuritegu, neist 53 vargust ja 2 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 4 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 4 inimest. Tabati 10 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 245. Piirilt väljastati 1 sisenemiskeeld, tuvastati 2 Schengeni viisaeeskirja rikkumist ja 1 riigipiiri ebaseaduslik ületamine.


PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
27. augustil kella 01.10 ajal teatati, et Läänemere tänaval asuvas korteris tungiti kallale 33-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 24-aastase mehe.

27. augustil kella 20.30 ajal teatati, et Astangu tänaval asuvas korteris tungiti kallale 40-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 37-aastase mehe.

27. augustil kella 23.15 ajal teatati, et J. Sütiste teel asuvas majas tungiti kallale 44-aastasele mehele. Kahtlustatavana viidi jaoskonda 44-aastane mees.

Vargused
27. augusti varahommikul teatati, et Aate tänaval asuva maja garaaži on sissemurtud ning varastatud paadimootor. Vargusega tekitatud kahju umbes 1000 eurot.

Ööl vastu 27. augustit murti sisse Kristeni tänaval asuvasse eramajja ning varastati navigaator, sülearvuti ja sularaha. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 1400 eurot.

Ööl vastu 27. augustit varastati Kristiinest Tulika ristmiku teeehitusobjektilt asfaldisaag. Vargusega tekitatud kahju umbes 4000 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. augustil kella 22.05 ajal teatati, et Kehras Raudtee tänaval tungiti kallale 68-aastasele mehele. Kahtlustatavana viidi jaoskonda 41-aastane mees.


LÕUNA PREFEKTUUR


Jõgevamaa

Vargus
23. augusti õhtul varastati Jõgeva vallas Siimusti alevikus LG nutitelefon. Vargusega tekitatud kahju on 100 eurot. Kahtlustatavana on kinni peetud kolm meest.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. augusti õhtul sai politsei väljakutse Tartus Põhja puiesteele, kus oli 24-aastane alkoholi tarvitanud mees kallale tunginud 51-aastasele naisele. Rüseluses keegi vigastada ei saanud ning meedikute abi ei vajanud. Agressiivne joobes mees toimetati arestimajja kainenema.

Vargused
Ööl vastu 27. augustit ärandati Haaslava vallas Unikülas lukustatud laudast rohelist värvi MTZ traktor. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

23. augusti öösel varastati Tartus Vallikraavi tänaval asuvast meelelahutusasutusest lauale jäetud mobiiltelefon Sony Xperia. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.

Ööl vastu 21. augusti varastati Tartus Vasara põik asuvalt ehitusobjektilt Makita akutrell. Vargusega tekitatud kahju on 130 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
26. augusti õhtul kella 22.25 ajal sai politsei väljakutse Valga linna Pargi tänaval asuva maja juurde, kus olid omavahel tülli läinud naine ja mees. Teataja sõnul viibis tülitseva paari juures ka väike laps. Tüli käigus oli vigastada saanud 31-aastane naine, kellele meedikud osutasid esmaabi koha peal. Politsei toimetas mõlemad konflikti osapooled täpsemate asjaolude selgitamiseks jaoskonda. Peale menetlustoiminguid paigutati joobes ja agressiivne mees Valga arestimajja kainenema. Tüli pealt näinud laps anti sel õhtul aga lähisugulase hoole alla.

Võrumaa

Vargused
Ööl vastu 27. augustit murti Võrus Koreli tänaval sisse kortermaja keldriboksi, kust varastati mööblit, aknaliiste ja mitmeid tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 230 eurot.

26. augustil teatati politseile, et möödunud nädala jooksul on Sõmerpalu vallas Kärgula külas sisse murtud tallu, kust varastati mööblit, jalgratas ja muid esemeid. Vargusega tekitatud kahju on 1330 eurot.

Põlva- ja Viljandimaal teateid olulistest sündmustest ei registreeritud.

Juhtum piiril
27. augusti hilisõhtul peeti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestist lahkumisel kinni sõiduauto Volkswagen Golf, mida juhtis Venemaa Föderatsiooni kodanik. Sõiduki täiendaval kontrollil avastasid piirivalvurid, et sõiduki VIN-kood on manipuleerimistunnustega. Auto paigutati edasisteks menetlustoiminguteks piiripunkti arestiplatsile ning selle juht lahkus jalgsi Venemaa Föderatsiooni

Piiril väljastatud sisenemiskeeld
27. augusti hommikul kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestisse sisenemisel 20-aastast meest, kelle mitmekordne viisa ei olnud veel kehtima hakanud. Mehele kehtestati riiki sisenemise keeld ja ta saadeti tagasi Vene Föderatsiooni

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargused
27. augusti öösel lõhuti Viru-Nigulas Kunda teel asuva kaupluse aken ja varastati erinevaid sigarette ning brändipudel. Kahju on 237 eurot.

27. augustil tungiti Tamsalu vallas Aavere külas elumajja ja varastati kummutisahtlist 145 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. augustil ründas tundmatu naine Sillamäel Viru puiesteel majatrepikojas 45-aastast naist, millega tekitas talle füüsilist valu.

Vargused
27. augustil varastati Narvas Rakvere tänaval maja trepikoja juurest naisele kuulunud käekott, kus oli fotoaparaat ja teised isiklikud esemed. Kahju on 821 eurot.

Ööl vastu 27. augustit tungiti Narvas Grafovi tänaval veoautosse Iveco, millest varastati dokumendimapp, automakk ja kaks kanistrit diisliküttega. Esialgne kahju on 150 eurot.

27. augustil varastas tundmatu mees Narvas Puškini tänaval avalikult naise käest mobiiltelefoni väärtusega 200 eurot.

27. augustil varastati Narvas Puškini tänaval sõiduautost Opel kanister kolme liitri küttega. Kahju on 155 eurot.

27. augusti õhtul varastasid kaks tundmatut meest Narvas Kreenholmi tänaval tütarlapse käest tahvelarvuti väärtusega 179 eurot.

Sissetung
Ööl vastu 27. augustit lõhuti Narvas Mõisa tänaval furgoonhaagisel aken ja varastati pirukaid. Kahju on 15 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Vargus
Ööl vastu 27. augustit tungiti Paides Väike-Aia tänaval parkinud sõidukisse, kus varastati tööriistu. Kahju on selgitamisel.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
23. augustil südaöö paiku löödi Tori vallas Muraka külas 15-aastast noormeest.

Vargus
27. augustil kella 20 paiku avastati, et Pärnus Männi tänaval on tungitud garaažiboksi, kust on varastatud trellikomplekt. Kahju on 250 eurot.

Raplamaa

Vargus
25. augustil avastati, et Raplas Metsapargi tänaval pargitud sõidukist on varastatud jope. Kahju on 150 eurot.

Süütamine
27. augustil kella 17 paiku arvatavalt süüdati Rapla vallas Purila külas korter. Arvatav süütajana on kinni peetud 46-aastane mees.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

 
Tagasi