Politsei korraldatud äkkrünnaku õppus suleb Tartus osaliselt linnaliikluse
11.09.2014


Teisipäeval, 16. septembril viib Lõuna prefektuur Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi hoones läbi äkkrünnaku tõrjumise õppuse.

Õppus toimub Tartus Munga tänaval asuvas ministeeriumihoones ja selle ümbruses ajavahemikul kell 11.00-15.00. Politsei juhib kohalike tähelepanu sellele, et õppuse vältel on liikluseks suletud Vabaduse puiestee Raekoja platsist kuni Laia tänavani. Samuti piiratakse liiklemist Gildi ja Kompanii tänavalõigul. Piirang ei kehti ühistranspordile.

Õppuse legendi järgi avavad hoonesse sisenenud relvastatud kurjategijad seal viibivate inimeste vastu tule. Rünnakut asub lahendama politsei ühes teiste operatiivteenistustega.

Lõuna prefektuuri kriisiohjekeskuse juht Ottomar Virk ütles, et eesootava õppuse eesmärgiks on harjutada eriüksuste vahelist koostööd ning sündmuse juhtimist olukorras, kuhu on kaasatud hulk erinevaid ametkondi. „Samalaadsetest varasematest õppustest erineb seekordne harjutus kaasa löövate inimeste hulga poolest, sest ainuüksi hoones sees saab olema ligikaudu sadakond abivajajat,“ kirjeldas ta. Virk lisas, et operatiivteenistuste ülesandeks on ründetegevus võimalikult kiiresti lõpetada, vältida täiendavaid ohvreid ja anda kiiret abi kannatanutele.

Õppus viiakse läbi politsei- ja piirivalveameti, päästekeskuse, pommigrupi, kaitsepolitseiameti, kiirabi, haridus- ja teadusministeeriumi ning kohaliku linnavalitsuse koostöös.

Head ajakirjanikud,
olete oodatud äkkrünnakuõppust sõnas ja pildis kajastama. Eristamaks õppusealal vaatlejaid reageerijatest ja mängijatest, palume oma osalussoovist eelnevalt teada anda allolevatel kontaktidel.


Kerly Peitel
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308852 / 5203403
Kerly.Peitel@politsei.ee

 
Tagasi