Politsei pidas Pärnus kinni kanepi käitlemises kahtlustatava
11.09.2014


9. septembri pärastlõunal pidas politsei kinni 57-aastase Antonina, kellelt leiti läbiotsimise käigus 100 grammi kanepit.

Teisipäeval, 9. septembril kella 13 paiku pidasid Lääne prefektuuri töötajad Pärnus kinni Rootsi numbrimärke kandva sõiduki, mille roolis oli Eesti kodakondsusega 59-aastane Boris. Juhi kõrval istunud 57-aastase Antonina kotist leiti läbiotsimise käigus 100 grammi kanepit.

Lääne Prefektuuri narkokuritegude talituse juhi Tarmo Värati sõnul on alust arvata, et kinnipeetud naise puhul on tegemist olulise Pärnu kanepiga varustajaga.

„Narkootiliste ainete levitajatele ei märgi rolli klientide vanus ja tihti on nende ohvriks lapsed, mis teeb sellise tegevuse eriti ohtlikuks. Politseile saab võimalikest diileritest teada anda narkokuritegude vihjetelefonil 444 6555,“ julgustas Värat inimesi olema aktiivsed narkootikumide leviku takistamisel.

Lääne Ringkonnaprokuratuuri juhtimisel alustati kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb narkootilise ja psühhotroopsete aine suures koguses ebaseaduslikku käitlemist. Selle eest on rikkujat süüdimõistmisel võimalik karistada kuni viieaastase vabadusekaotusega.

„Avastatud kanepist saanuks ühekordse narkojoobe umbes 130 inimest ja seaduse järgi on suur kogus kanepit juba 7,5 grammi“ selgitas prokurör Kaido Tuulemäe.

Eestis on kanep kvalifitseeritud narkootikumina ja õiguskaitseasutused suhtuvad sellega seotud rikkumistesse täie tõsidusega.

Heiko Leesment
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
+372 5550 4359
+372  444 6451
heiko.leesment@politsei.ee

 
Tagasi