Politseis registreeritud sündmused
12.09.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 116 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 röövimine, 90 varavastast kuritegu, neist 63 vargust (7 eluruumidest, 5 sõidukitest), 4 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 5 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 6 inimest. Tabati 5 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 200 väärtegu. Piirilt väljastati 1 sisenemiskeeld, tuvastati 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine, 1 salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
11. septembril kella 1.20 ajal teatati politseile, et Läänemere tee korteris löödi noaga 66-aastast meest. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 63-aastase naise.

Harjumaa

Vargused
Ööl vastu 11. septembrit varastati Maardus Vana-Narva maanteel seisnud kaubikust tuhande euro väärtuses ehitustööriistu.

Ööl vastu 11. septembrit varastati Paldiskis ehitussoojakust erinevaid tööriistu ja seadmeid. Kahju kokku 2900 eurot.

11. septembri hommikul varastati Keila vallas Laulasmaal krundilt metallist kahepoolne autovärav. Kahjusumma on täpsustamisel.

Ööl vastu 11. septembrit varastati Rae vallas Peetri alevikus õuepurskkaevu pump väärtusega 100 eurot.

11. septembril teatati politseile, et kahelt Maardus asuva ööbimisasutuse kliendilt on varastatud sularaha kokku 200 eurot. 

Merepääste
10. septembril kella 20 ajal teatati Tallinna kordoni kaatripatrullile, et  Suurupi poolsaare lähedal on nähtud punast raketti. Kaater sõitis raketi võimalikku laskepiirkonda ning otsis abivajajaid, kui ei leidnud kedagi.

Ebaseaduslik riigis viibimine
11. septembril saabus reisilaevaga Helsingist Hiina kodanik, kellel oli Soome elamisluba ning kelle suhtes oli varem kehtestatud keeld siseneda Schengeni alale. 34-aastasele naisele koostati koheselt sundtäidetav ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Põlvamaa

Vargused
Ööl vastu 10. septembrit varastati Valgjärve külas lukustamata garaažist kaks võsasaagi. Kahju on umbes 1600 eurot.

Ööl vastu 10. septembrit varastati Valgjärve vallas Kooli külas lukustamata sõiduauto pagasiruumist akutrell. Kahju on umbes 200 eurot.

Ööl vastu 10. septembrit varastati Valgjärve külas lukustamata kõrvalhoonest võsalõikur ja kanister kütusega. Kahju on 860 eurot.

Tartumaa

Vargused
10. septembri öösel varastati Tartus Aardla tänaval ettevõtte õuelt rehvikonteineritest rehve. Kahju on selgitamisel.

11.septembril laekus politseile teade, Tartus Puiestee tänaval on sisse murtud keldrisse ning varastatud kaks jalgratast ja lohesurfi varustus. Kahju on umbes 5000 eurot.

Valgamaa

Vargused
7. septembril varastati Valgas Allika tänaval korterist kuldsõrmus. Kahju on umbes 200 eurot.

9. septembril varastati Valgas Kungla tänaval õppeasutuse riietusruumi jäetud pükste taskust mobiiltelefon Nokia. Kahju on umbes 100 eurot.

10. septembril avastati, et Helme vallas Taagepera külas on garaažist varastatud erinevaid tööriistu. Kahju on 1412 eurot.

Võrumaa

Vargus
Ööl vastu 11. septembrit tungiti Rõuge vallas Kurgjärve külas sisse spordibaasi garaaži ja varastati tumerohelist värvi ATV Yamaha YFM550. Kahju on 8366 eurot.

Juhtumid piiril
11. septembri hommikul kontrollisid Saatse kordoni piirivalvurid riiki sisenenud 55-aastast naist, kelle juurest avastati esialgu viis pakki Vene Föderatsiooni maksumärkidega sigarette. Lisaks leiti naisel kaasas olnud kastist seente vahelt veel kolm blokki sigarette. Kokku avastati naise juurest 700 sigaretti. Naine toimetati asjaolude selgitamiseks Koidula tollipunkti. Ühe kalendrikuu jooksul võib mitteärilisel eesmärgil tuua aktsiisivabalt üle piiri kuni 40 sigaretti.

11. septembri õhtul kontrolliti Koidula maanteepiiripunktis 28-aastast Vene Föderatsiooni kodanikku, kelle 30-päevane viisa oli kehtivuse kaotanud. Mehe sõnul ei osanud ta viisapäevi lugeda. Mehele tehti hoiatusotsus, ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning ta suundus Vene Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargus
11. septembril kella 3.30 paiku lõhuti Väike-Maarjas Triigi külas osaühingu töökoja hoonete ukselukud ja varastati diislikütust, bensiini, tööriistu ning metallesemeid. Sündmuskohal pidas politsei kinni 46-aastase mehe.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. septembril teatati politseile, et Jõhvis Narva maantee kaupluse hoovis tungiti kallale 56-aastasele mehele.

Vargus
11. septembril teatati politseile, et Sillamäel Kajaka tänava maja hoovist varastati neli autorehvi ja jalgratas. Kahju on 780 eurot.
 

LÄÄNE PREFEKTUUR


Läänemaa

Vargus
Ööl vastu 11. septembrit varastati Haapsalus Mulla tänaval trepikoja eest jalgratas Panther. Kahju on 210 eurot.

Pärnumaa

Vargused
Ööl vastu 11. septembrit varastati Halinga vallas Analema külas lukustamata aidast murutraktor. Kahju on 1700 eurot.

Ööl vastu 11. septembrit varastati Pärnu-Jaagupi alevis Kergu maanteel kõrvalhoonest murutraktor, võsalõikur, murutrimmer ja mootorsaag. Kahju on kokku 3071 eurot.

11. septembri hommikul avastati, et Varbla vallas Kulli külas on kõrvalhoonest varastatud mootorsaag, võsalõikur, ketaslõikur ja tööriistad. Kahju on kindlustamisel.

Ööl vastu 11. septembrit varastati Paikuse alevis Põllu tänaval lukustamata kõrvalhoonest lasermõõdik, mootorsaag ja kalastusvahendid. Kahju on kokku 2335 eurot.

11. septembril kella 8 paiku avastati, et Pärnus Lõuna tänaval parkinud sõiduautolt Porsche on varastatud mõlemad esituled. Kahju on 4500 eurot.

Ööl vastu 11. septembrit varastati Halinga vallas Libatse külas lukustamata kõrvalhoonest jalgratas ja kahe sõiduki naastrehvid. Kahju on selgitamisel.

11. septembril kella 7 paiku avastati, et Paikuse alevis Koskla tänaval on lukustamata kõrvalhoonest varastatud kaks jalgratast. Kahju on kokku 350 eurot.

Ööl vastu 11. septembrit varastati Pärnus Lehe tänaval majutusasutusest televiisor Samsung ja toiduaineid. Kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
11. septembril kella 14 paiku löödi Märjamaa alevis Aasa tänaval maja hoovis omavahelise tüli käigus 72-aastast naist.

Vargus
11. septembril kella 14 ja 16 vahel varastati Raplas Keskkooli tänaval asutuse ruumidest rahakott koos dokumentide ja 105 euro sularahaga.Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi