Politseisõiduki sireen juhatas eksinud mehe metsast välja
12.09.2014


Ööl vastu tänast juhatas politseiauto sireen Jõgevamaa metsast välja seal tunde purjuspäi ekselnud mehe.

Neljapäeval, 11. septembri õhtupoolikul kella 17.20 paiku sai politsei teate, et Jõgevamaal Puurmani vallas on 55-aastane mees metsa eksinud. Mehe mobiiltelefoni positsioneerimine andis kätte tema ligikaudse asukoha ning seda piirkonda pilguga takseerides avastati peagi sealt ka mehe jalgratas. Tegu oli olulise leiuga, sest nüüd oli teada koht, kust mees metsa läks.

Mõne aja möödudes meest enam telefonitsi tabada ei õnnestunud, kuna sidevahend oli välja lülitatud. Lisaks kaheksale politseinikule kaasati otsingutesse jäljekoer. Ühtlasi töötasid politseisõiduki sireenid, mida kuuldes pidanuks metsas olev mees õige liikumissuuna kätte saama. Kella 23.30 ajal sai politsei mehega telefonitsi taas ühendust ning otsitav teatas, et pole endistviisi metsast välja pääsenud. Mees ütles, et kuuleb sireene ning püüdis nende järgi liikumissunna määramisel juhinduda. Kella 1.10 ajal jõudis metsas ekselnud mees ühe politseisõiduki sireeni abil korrakaitsjateni. Meedikute abi ta ei vajanud.

Jõgeva politseijaoskonna juht Ivar Dubolazov ütles, et mehel tuvastati alkoholijoove ja ta viidi kainenema turvalisse ööbimiskohta arestimajas. „Alkoholi mõju all pimedas metsas seiklemine on väga riskantne ettevõtmine,“ kommenteeris Dubolazov. „Alkohol ja metsaseiklus ei käi kokku, sest liiga kange naps võtab inimeselt aja- ja orientatsioonitaju. Veel enam, kui napsine inimene peaks metsa tukkuma jääma, väheneb kordades võimalus, et ta mõne jahedama öö korral metsast üldse eluga pääseb,“ rääkis politseijuht.

Kerly Peitel
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308852 / 5203403
Kerly.Peitel@politsei.ee

 
Tagasi