Äkkrünnaku õppus suleb täna osaliselt Tartu südalinnaliikluse
16.09.2014


Täna, 16. septembril viib Lõuna prefektuur Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi hoones läbi äkkrünnaku tõrjumise õppuse.

Õppuse legendi järgi sisenevad hoonesse isiklikus elus ummikusse jooksnud noormehed, kes näevad oma ebaedu peamise põhjusena riigieksamil saadud nõrka tulemust, mistõttu ei õnnestunud neil ülikooli soovitud erialale õppima asuda. Militaarsete huvidega mehed on relvastatud ja avavad hoones viibivate inimeste vastu tule. Rünnakut asub lahendama politsei ühes teiste operatiivteenistustega.

Õppus toimub Tartus Munga tänaval asuvas ministeeriumihoones ja selle ümbruses ajavahemikul kell 11.00-15.00. Politsei juhib kohalike tähelepanu sellele, et õppuse vältel on liikluseks suletud Vabaduse puiestee Raekoja platsist kuni Laia tänavani. Samuti piiratakse liiklemist Gildi ja Kompanii tänavalõigul. Piirang ei kehti ühistranspordile.

Lõuna prefektuuri kriisiohjekeskuse juht Ottomar Virk ütles, et inimeste turvalisuse parimaks tagamiseks treenitakse politseinike regulaarselt. „Enamus treeningutest jäävad inimestele märkamatuks, kuid osa neist on hädavajalik läbi teha just avalikus ruumis ja nii elulistes oludes kui võimalik,“ põhjendas ta.

Õppus viiakse läbi Politsei- ja Piirivalveameti, Lõuna päästekeskuse, Lõuna-Eesti pommigrupi, Kaitsepolitseiameti, Tartu Kiirabi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Häirekeskuse, Eesti Punase Risti Tartumaa Seltsi ning Tartu linnavalitsuse koostöös.

Kerly Peitel
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308852 / 5203403
Kerly.Peitel@politsei.ee

 
Tagasi