Politseis registreeritud sündmused
15.09.2014


Nädalavahetuse jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 206 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 1 röövimine, 2 avaliku korra rasket rikkumist, 108 varavastast kuritegu, neist 84 vargust (14 eluruumidest, 7 sõidukitest), 2 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 8 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 12 inimest. Tabati 53 alkoholijoobes sõidukijuhti, tuvastati 8 narkootikumide omamise või tarbimise juhtu. Registreeriti 719 väärtegu. Piirilt väljastati 15 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja 1 isik, tuvastati 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumine, 2 riigipiiri ebaseaduslikku ületamist (peeti kinni 3 isikut), 1 salakaubavedamise juhtum, 1 merereostus, 3 piirirežiimi või dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
12. septembril kella 13.40 ajal teatati politseile, et Energia tänaval tungiti konflikti käigus kallale 54-aastasele mehele.

12. septembril kella 18 ajal teatati politseile, et  Järveotsa tee maja trepikojas rünnati 65-aastast meest ning kella 20.15 ajal teatati kallaletungist Astangul kergliiklusteel 56-aastasele naisele ning talle appi läinud 30-aastasele mehele. Politsei pidas pühapäeva õhtul kallaletungimistes kahtlustatavana kinni 27-aastase mehe.

12. septembril kella 23.10 paiku teatati politseile, et agressiivne klient tungis Kristiines asuvas lõbustuskohas kallale turvatöötajale. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 31-aastase mehe. 

13. septembril kella 7.10 ajal teatati politseile, et Maleva tänava korteris tungiti kallale 31-aastasele mehele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 28-aastase mehe.

13. septembril kella 10 ajal teatati politseile, et Taime tänava korteris tungiti kallale 35-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 36-aastase mehe.

13. septembril kella 14.10 ajal teatati politseile, et Kalevipoja tänava korteris tungiti kallale 26-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 31-aastase mehe.

13. septembril kella 18.40 ajal teatati politseile, et Tööstuse tänava korteris tungiti kallale 27-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 37-aastase mehe.

13. septembril teatati politseile, et kella 18 paiku tungiti Nõmmel Pärnu maanteel kallale 45-aastasele naisele.

13. septembril teatati politseile, et kella 20.45 paiku tungiti Õismäel tüli käigus kallale 44-aastasele mehele.

14. septembril kella 2 ajal tungiti Mahtra tänaval kallale 29-aastasele mehele. 

Vargused
12. septembril varastati Tuukri tänaval seisnud autost seljakott, milles olid sülearvuti ja muid asju ning fotokaamera. Kahju kokku 1597 eurot.

14. septembril avastati, et Ümera tänaval asuvasse korterisse on  akna avamise teel on sissemurtud ning varastatud ehteid. Vargusega tekitatud kahju kokku umbes 1000 eurot.

Eesti Vabariigi ametliku sümboli teotamine
12. septembril kella 23.30 ajal teatati politseile, et Mäepealse tänava hoonelt rebiti maha ja lõhuti riigilipp. Politsei viis kahtlustatavatena jaoskonda kaks 19-aastast noormeest.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
13. septembril kella 00.10 paiku teatati politseile, et Vasalemma vallas Ämaris tungiti kallale 36-aastasele mehele.

14. septembril kella 17.50 ajal teatati politseile, et Maardus Keemikute teel tungiti kallale 41-aastasele mehele.

Omavoliline sissetung
14. septembri hommikul avastati, et Lehtmetsa külas asuvasse hoonesse on sissemurtud ja lõhutud hoovis pargitud traktori aknaklaasid ja tuled ning viis mesitoru. Lõhkumisega tekitatud kahju umbes 1800 eurot.

Vargused
Ööl vastu 12. septembrit varastati Viimsis garaažist jalgratas ja ehitustööriistu. Kahju kokku 844 eurot.

Politseile teatati, et augusti lõpus varastati Kloogarannast välikäimla väärtusega 660 eurot.

13. septembri varahommikul varastati Paldiskis asuvast merekonteinerist seadmeid. Kahju kokku 1000 eurot.

Politseile teatati, et Keilas Haapsalu maanteel on majja sisse murtud. Kahjusumma on täpsustamisel.

13. septembril avastati, et Saue vallas on ehitusplatsilt varastatud merekonteiner, mille sees olid ehitusmaterjalid ning teleskooptõstuk. Kahju kokku 7550 eurot.

14. septembril avastati, et Suurupi külas asuva maja kõrvalhoonesse on sissemurtud ning varastatud mootorsaag, kaks trimmerit, trell ja paadi. Kahjusumma kokku umbes 1000 eurot.

14. septembril avastati, et Hüüru külas asuva maja kõrvalhoonesse on sissemurtud ning varastatud tööriistu. Vargusega tekitatud kahju umbes 300 eurot.

14. septembril avastati, et Niitvälja külas asuvasse majja on ukseluku lõhkumise teel sissemurtud ning varastatud aiatööriistu. Kahju kokku umbes 70 eurot.

Sisenemiskeeld
14. septembril saabusid lennuga Kiievist Tallinnasse Ukraina ja Armeenia kodanik, kel oli lennupilet Stockholmi ja sealt edasi Luxemburgi. 50-aastasel mehel ja 39-aastasel naisel puudus kehtiv hotellibroneering ning asjakohased dokumendid, mis oleksid õigustanud reisi eesmärgi. Isikutele vormistati riiki sisenemiskeeld ning nad lahkusid riigist lennuga kl 13.25 tagasi Kiievisse.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Jõgevamaa

Vargus
14. septembril avastati, et Jõgeva linnas Tähe tänaval on sisse murtud keldrisse ja varastatud lillat värvi jalgratas. Kahju on umbes 100 eurot.

Asja omavoliline kasutamine
Ööl vastu 13. septembrit varastati Jõgeva linnas Aia tänavale pargitud sõiduauto Audi A6. Mahajäetud ja avariiline Audi A6 leiti Kesk tänavalt.

Põlvamaa

Vargus
12. septembril avastati, et Räpina vallas Ristipalo külas on maja trepikojast varastatud jalgratas Marlin. Kahju on 380 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. septembril sai politsei väljakutse Mäksa valda, kus 25-aastane mees lõi korduvalt oma 30-aastast elukaaslast.

Vargused
Ööl vastu 12. septembrit varastati Tartus Mõisavahe tänaval maja eest valget värvi sõiduauto BMW registreerimisnumbriga 844 TKT. Kahju on umbes 17 000 eurot.

13. septembril sai politsei teate, et Tartus Pirogovi platsil varastati nahktagi ja õlakott, milles oli iPhone ja dokumendid. Kahju on selgitamisel.

14. septembril avastati, et Tähtvere vallas Rõhu külas on sisse murtud talumajja ja selle kõrvalhoonetesse ning varastatud sülearvuti, akutrell, ehteid ja teisi esemeid. Kahju on selgitamisel.

Valgamaa

Vargus
12. septembril avastati, et Otepää vallas Ilmjärve külas on varjualusest varastatud musta-rohelist värvi jalgratas Scott Aspect, murutrimmer, muruniiduk ja teisi esemeid. Kahju on umbes 1500 eurot.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
14. septembril laekus politseile teade, et Viljandi vallas Ruudikülas lõi 19-aastane mees oma 44-aastast ema. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas viga saanud naise traumapunkti.

Ähvardamine
13. septembril kella 10.30 paiku ähvardasid Tarvastu vallas Mustla alevikus elumaja ees kaks meest relvataolise esemega 19-aastast meest. Politsei pidas ähvardajad, 28-aastase ja 20-aastase mehe kinni ning selgitas, et relvataoliseks esemeks oli stardipüstol.

Omavoliline sissetung
13. septembril tungiti Viljandis Veere tänaval sisse elumajja. Esialgsetel andmetel midagi ei varastatud.

Juhtumid piiril
12. septembril kontrollisid piirivalvurid Luhamaa maanteepiiripunkti saabunud sõiduautot Volkswagen Transporter. Kontrollimisel ilmnes, et sõiduki tehasetähis oli manipuleerimistunnustega. Sõiduk paigutati menetlustoiminguteks arestiaeda. Autojuht lahkus jalgsi Venemaa Föderatsiooni suunas.

12. septembri õhtul kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis sõiduautot Opel Vectra, mille tehasetähis oli võltsimistunnustega. Sõiduk paigutati arestiplatsile, juht lahkus Venemaa Föderatsiooni.

13. septembril kella 14.50 ajal kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis riiki siseneval suunas viit Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle viisa ei olnud veel kehtima hakanud ning neil puudus seaduslik alus Eestisse sisenemiseks. Isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
14. septembril kell 3 paiku tungisid tundmatud noormehed ja üks naine Kundas kallale 31-aastasele naisele.

Kehaline väärkohtlemine
12. septembril kella 8.30 paiku löödi Tapal Päikese tänava eramus 34-aastast naist.

Vargused
Ööl vastu 14. septembrit varastati Võsul Sooserva tänava maja juurde pargitud sõiduautost BMW sülearvuti Ordi, nahktagi ja sularaha. Kahju on 2200 eurot.

Ööl vastu 14. septembrit varastati Tapal Jäneda küla kõrvalhoonest mootorsaag Husqvarna. Samas varastati hoovist pesunöörilt riideid. Kahju on 450 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
12. septembril kella 11 paiku tungiti Narvas Energia tänava ühiselamus kallale 61-aastasele naisele. 

12. septembril kella 13 paiku tungiti Sillamäel Gagarini tänava korteris kallale 34-aastasele naisele. Politsei viis jaoskonda 51-aastase mehe.

12. septembril kella 22.30 paiku tungiti Kohtla-Järvel Puru tänava korteris kallale 26-aastasele naisele. Politseijaoskonda viidi 29-aastane mees.

13. septembril kella 5 paiku tungiti Narvas Kreenholmi tänava korteris kallale 40-aastasele naisele.

13. septembril kella 3 paiku tungiti Kohtla-Järvel Sakala tänaval kallale 24-aastasele mehele.

Vargused
12. septembril teatati politseile, et Narvas Pikk tänava krundi abiruumidesse murti sisse ja varastati tööriistad ja signalisatsiooniblokk. Kahju on 421 eurot.

Ööl vastu 12. septembrit varastati Narvas Mõisa tänavale pargitud sõiduautost navigaator Tom-Tom. Kahju on 280 eurot.

12. septembril kella 18.30 paiku tungiti Narvas Võidu tänaval asuvasse osaühingu ruumi ja varastati sülearvuti Asus. Kahju on 604 eurot. 

13. septembril avastati, et Jõhvi vallas Kose külas pargitud veokist Scania varastati kakaokarp „Butter“. Lisaks oli kahjustatud sõiduki varikatus ja plomm. Samas varastati teisest veokist Renault 180 liitrit diiselkütust. Kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 13. septembrit murti sisse Jõhvis Allika tänavale pargitud sõiduautosse Toyota Hilux ja varastati kaks suurt kohvrit kalastustarvetega. Kahju on 2000 eurot.

Ööl vastu 13. septembrit varastati Narvas Nädala tänava suvilast neli autorehvi, tööriistu ja muud vara. Kahju on 800 eurot.

Omastamised
12. septembril omastati Narvas Tallinna maantee kaubanduskeskuses mobiiltelefon Apple iPhone. Kahju on 750 eurot.

13. septembril kella 13.05 paiku omastati Narvas Tallinna maantee maja juures jalgratas Classic. Kahju on 250 eurot.

13. septembril kella 4.30 paiku omastati Narvas Partisani tänava baaris mobiiltelefon Samsung ja dokumendid. Kahju on täpsustamisel.

Võltsitud dokumendi, plangi ja pitsati kasutamine
12. septembril kella 15.55 paiku peatasid patrullpolitseinikud Jõhvi vallas Edise külas sõiduauto BMW. Sõidukijuht esitas politseinikule kontrollimiseks võltsitud Iirimaa juhiloa. Mehele esitati kahtlustus võltsitud dokumendi kasutamises. Eeluurimise ajaks kehtestati mehele elukohast lahkumise keeld.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Hiiumaa

Otsingu-ja päästetööd
12. septembril kell 19.41 teatati, et Kõpu poolsaarest 17 meremiili kaugusel lääne suunas asub mootoririkkega laev, mille pardal on kaks inimest ja vajatakse abi sadamasse pukseerimisel. Kärdla kordoni toimkond jõudis mootorpaadiga abivajaja juurde kell 21.34. 13. septembril kell 2.10 sildusid alused  Kärdla sadamas.

Järvamaa

Kehalised väärkohtlemised
14. septembril kella 00.20 paiku löödi Paides Pärnu tänaval 24-aastast meest. Võimalik lööja on politseile teada.

14. septembril kella 22.10 paiku lõi 20-aastane mees Paides Tallinna tänaval 16-aastast noormeest. Politsei pidas lööja teo toimepanemises kahtlustatavana kinni.

Vargused
Politseile teatati, et 6. septembril varastati Väätsa alevikus Aia tänaval eramu aiast kaks 40-liitrist piimanõud. Kahju on 80 eurot.

Ajavahemikul 12.–13. september varastati Koigi vallas Tamsi külas talu hoovis ratastraktori generaator ja starter.  Kahju on 700 eurot.

Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
13. septembril lõi 31-aastane mees Haapsalus  Kuuse tänaval ühise alkoholitarvitamise käigus 49-aastast meest. Politsei pidas lööja teo toimepanemises kahtlustatavana kinni.

14. septembril kella 15.50 paiku tõugati Lääne-Nigula vallas Nigula külas 67-aastast naist, kes kukkus. Võimalik tõukaja on politseile teada.

Vargused
Ajavahemikul 30. august kuni 13. september murti Lihula vallas Seira külas sisse talumajja ning varastati teler ja pudel brändit. Samas murti sisse abihoonesse ning varastati trimmer, mootorsaag, survepesur ja muruniiduk. Kahju on selgitamisel.

14. septembri hommikul avastati, et Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus on Toominga tänaval sisse murtud garaažiboksidesse ja varastatud erinevaid esemeid. Kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 14. septembrit varastati Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus Lasteaia tänaval maja trepikoja juurest lukustamata jalgratas. Kahju on 100 eurot.

Ööl vastu 14. septembrit murti Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus Lasteaia tänaval sisse keldrisse ning varastati lehepuhur, trimmer ja kanister nelja liitri kütusega.

Otsingu- ja päästetööd
13. septembril pukseerisid vabatahtlikud merepäästjad Põõsaspea neeme lähistel ankrus olnud mootoririkkega väikelaeva Dirhami sadamasse. Väikelaeva pardal viibis kolm isikut, kelle eludele ohtu ei olnud.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
13. septembril kella 7 paiku löödi Pärnus Rüütli ja Ringi tänava ristmiku lähedal 45-aastast meest.

13. septembril kella 1 ja 2 vahel löödi Vändra alevis Vanal tänaval asuvas korteris 62-aastast meest. Võimalikud lööjad on politseile teada.

13. septembril kella 19 paiku löödi Tahkuranna vallas Uulu alevikus asuvas pargis 57-aastast mees. Lööjateks olid kolm noormeest, kellega mehel oli tekkinud konflikt.

Vargused
Politseile teatati, et 8. septembril varastati Pärnus Koidu tänaval lukustamata kuurist muruniiduk. Kahju on 300 eurot.

12. septembril  murti Kililingi-Nõmmel Pärnu tänaval sisse  kõrvalhoonesse ja varastati kaks jalgratast Kahju on 800 eurot.

Ajavahemikul 11.– 12. september varastati  Kilingi-Nõmmel Kantsi tänaval kõrvalhoonest mootorsaag, hekisaag ja järkamissaag. Kahju on 1300 eurot.

Ajavahemikul 11.–12. september murti Pärnus Ilvese tänaval sisse maja keldriboksidesse ning varastati mootorsaag ja jalgratas. Kahju on 550 eurot.

Ööl vastu 12. septembrit varastati Pärnus Aida tänaval asuvast korterist teler, DVD-mängija, digiboks ja erinevaid DVD-plaate. Kahju on 999 eurot.

Ajavahemikul 8.–12. september murti Pärnus Lille tänaval sisse garaažiboksi ning varastati kütusekanistrid ja erinevaid alkohoolseid jooke. Kahju on 150 eurot.

Raplamaa

Vargused
Ajavahemikul 8.– 9. september varastati Lelle alevikus Spordiväljaku tänaval eramu lukustamata kõrvalhoonest  akutrelli komplekt  ja mootorsaag. Kahju on 900 eurot.

Ajavahemikul 11.–12. september  varastati Raplas Välja tänaval korterelamu trepikojast lukustamata  jalgratas. Kahju on 130 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi