Helkur viib helikopteriga lendama
16.09.2014


Politsei- ja Piirivalveamet ja käsitööajakiri „Maret“ viisid ühiselt läbi maikuust septembrini konkursi „Kõigile nähtavaks!“, et välja selgitada kõige vahvamat viisi helkuri kandmiseks.

Konkursile laekus kümneid töid, mõnedega neist saab tutvuda ka PPA Facebooki lehel.

Iga kuu valis toimetus ja PPA lemmikuid, üldvõitjaks, osutus aga Eve Selisaar. Eve töö hakkas silma originaalse ja maitseka lahenduse poolest ning see on hea näide taaskasutusest. Kõige olulisem aga on selle, et sellist inimest on pimedas autotulede paistel kindlasti näha.

„Mareti toimetus jäi korraldatud konkursiga väga rahule. Hoolimata suvesoojast ja puhkustest, oli tore näha, et inimesed hoolivad enda ja oma lähedaste turvalisusest ning jaksavad oma mõtteid realiseerida. Mitme kuu jooksul saadetud töödest leidsime erinevaid ideid, kuidas ennast pimedas nähtavaks teha. Paljud helkurid jäid oma erakordsuses meelde ja ootavad järeletegemist,“ ütles ajakirja peatoimetaja Laura Toomsalu-Karro.

„Olgu helkur poest ostetud või ise tehtud, tuletame meelde, et õige helkur võib päästa teie elu. Pimedal ajal tuleb helkurit kanda nii asulas kui asulavälisel teel liikudes,“ lisavad žürii liikmed, Politsei- ja Piirivalveameti vanemkomissar Marina Aleksejeva ja komissar Riho Tänak. „Helkur kaitseb kandjat kõige paremini siis, kui see on autojuhtidele võimalikult hästi näha. Ideaalis on helkur autotulede kõrgusel, liigub käimisel ega jää koti ja mantli vahele peitu.“

Mis muud, et otsida sobiv mudel ja hakata meelepäraseid helkureid järele tegema! Soovime kõigile turvalist liiklemist.

 
Tagasi