Politseis registreeritud sündmused
19.09.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 133 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 72 varavastast kuritegu, neist 44 vargust (2 eluruumidest, 5 sõidukitest), 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 6 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus 1 ja sai vigastada 7 inimest. Tabati 8 alkoholijoobes sõidukijuhti, tuvastati 1 narkootikumide omamise või tarbimise juhtum. Registreeriti 213 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti 7 euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati 7 sisenemiskeeldu, tuvastati 4 Schengeni viisaeeskirja rikkumist, 1 merereostus. Esitati 1 varjupaigataotlus.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
18. septembril kella 3.40 ajal teatati politseile, et Kärberi tänava korteris tungiti kallale 33-aastasele mehele.

18. septembril kella 20.40 paiku teatati politseile, et Mahtra tänava korteris tungiti kallale 34-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 35-aastase mehe.

Vargus
18. septembril varastati Jakobsoni tänaval seisnud autost kaks seljakotti, milles olid fotoaparaat, prillid,
naviseade, jalatsid, taskunuga ja muid asju. Kahju kokku 2460 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
18. septembril kella 00.15 ajal teatati politseile, et Maardus Noorte tänava korteris tungiti kallale 62-aastasele mehele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 42-aastase mehe.

17. septembri õhtul kella 19.30 ajal leidis politseipatrull Maardus Kroodi tänavalt läbipekstud 33-aastase mehe, kiirabi viis ta haiglasse.

Vargused
18. septembri päeval teatati politseile, et Viimsis Pringi külas on majast varastatud autovõtmed ning selle abil sõideti ära BMW maasturiga. Pool tundi hiljem osales sama auto liiklusõnnetuses Tööstuse tänaval. Politsei viis autoroolis olnud 50-aastase alkoholi tarbimise tunnustega mehe kahtlustatavana jaoskonda.

18. septembril avastas Keilas Laulasmaal majutusasutuse klient, et tema numbritoast on varastatud väärisesemeid 2000 euro väärtuses.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 14. septembri õhtul ründas ja ähvardas 53-aastane alkoholi tarvitanud mees Põlvas Ehitajate teel korteris oma tuttavat 44-aastast alkoholi tarvitanud naist.

Tartumaa

Omastamine
17. septembril unustati Tartus Pirogovi platsile tahvelarvuti Ipad Apple. Arvutit hilisemalt otsima minnes omanik seda enam ei leidnud. Kahju on 160 eurot.

Juhtumid piiril
18. septembril kella 14.50 ajal kontrolliti Koidula maanteepiiripunktis 15-aastast neiut, kelle pass oli ajaliselt kehtetu. Piirivalvurid võtsid EV kodaniku passi kontrollimiseks ning isik lahkus Eestisse.

18. septembril kella 19 ajal kontrolliti Koidula maanteepiiripunktis kahte Valgevene kodanikku, kel ei olnud kehtivat viisat või elamisluba. Isikutele koostati riiki sisenemise keeld ja nad lahkusid tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargused
18. septembril teatati politseile, et Vinni vallas Aruküla farmi murti sisse ja varastati sealt metalli. Täpne kahju on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
18. septembril kella 17.55 paiku tungiti Narvas Vahtra tänaval kallale politseiametnikule, kes oli oma ametikohustusi täitmas. Politseijaoskonda viidi 28-aastane mees.

Vargused
18. septembril teatati politseile, et Narvas Kerese tänava kontorist varastati metallist kassa, milles oli sularaha 2482 eurot.

18. septembril teatati politseile, et Narvas Suure tänava kauplusest varastati sularaha, erinevaid alkohoolseid jooke ja muud vara. Täpne kahju on selgitamisel.

18. septembri hommikul varastati Narvas Kreenholmi tänava lasteaiast rahakott, milles olid ID-kaart ja pangakaardid. Pangaarvelt võeti hiljem maha 265 eurot. Kokku on kahju 295 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
17. septembril kella 21 paiku löödi Pärnus Kibuvitsa tänaval asuvas eramus 48-aastast naist. Lööja on politseile teada.

Omastamised
27. juunil anti Pärnus Kirsi tänaval volituse alusel üheks kuuks kasutamiseks sõiduauto ning seda ei ole praeguseni tagastatud. Kahju on 770 eurot.

13. septembri pärastlõunal omastati Pärnus Õuna tänaval seisnud sõiduautost mobiiltelefon. Kahju on 568 eurot.

Vargused
Politseile teatati, et ajavahemikul 8.–12. september varastati Paikuse alevis Kalda teel abihoonest mootorsaaga ja murutrimmer. Kahju on 1400 eurot.

Ajavahemikul 17.–18. september varastati Pärnus Suur-Jõe tänaval parklast kaks elektrilist matkaratast. Kahju on 1700 eurot.

18. septembri õhtupoolikul varastati Varbla vallas Käru külas kaks 200-liitrist metallist kütusevaati, milles oli kokku 360 liitrit diislikütust. Kahju on selgitamisel.

Saaremaa

Vargus
Politseile teatati, et Valjala alevikus Posti tänaval varastati ajavahemikul juuli lõpust kuni 16. septembrini asutuse ruumist sularaha, umbes 140 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi