Politsei eest ära sõitnud noormehele määrati karistuseks 16 ööpäeva aresti
19.09.2014


Politsei tabas 17. septembri hilisõhtul Raplamaal noormehe, kes pani toime mitmeid liiklusseaduse rikkumisi. Politsei eest pagemine sai alguse Harjumaalt ning jätkus naabermaakonnas. Kohus määras erinevaid rikkumisi toime pannud noorukile 18. septembril karistuseks 16 ööpäeva aresti.

Eile, 17. septembri õhtul kella 22.45 paiku sai politsei vihje, et Harjumaal Jälgimäe kandis sõidab ringi auto, mille sõidumaneer tundub kaasliiklejatele kahtlane. Politseipatrull märkaski paari minuti pärast teates mainitud Volkswagen Golfi, millele olid kinnitatud hoopis teise auto registreerimisnumbrid.

Autojuht eiras politseipatrulli antud peatumismärguannet, mispeale asusid politseinikud talle järele sõitma. Politsei eest ära sõitva auto juht eiras jätkuvalt peatumise märguandeid ning ületas pidevalt lubatud sõidukiirust. Suurima kiiruseületamisena fikseeriti asulasisesel teel lubatu asemel  rohkem kui 120 km/h. Sõit jätkus Harjumaal läbi Saue valla ja linna ning Raplamaal Kohila ja Rapla valla teedel. Teekond kujunes üsna pikaks, sest tiheda udu tõttu tuli olla ettevaatlik, et mitte kedagi asjatult ohtu seada. Sõidu käigus rammis autojuht ühte politseiautot nii tugevalt, et see vajab remonti, sama juhtus ka teenistusest vabal ajal politseipatrulli abistama tulnud politseiametniku isikliku autoga.

Auto õnnestus peatada Raplamaal Rapla vallas Raka külas metsateel, politsei pidas mehe kinni ja toimetas politseijaoskonda.

Autoroolis oli juhtimisõiguseta Raplamaalt pärit 17-aastane noormees, keda politsei on ka varem mootorsõiduki juhtimiselt kõrvaldanud. Tema tegevuse uurimiseks alustati väärteomenetlust.

18. septembril mõisteti noormehele Pärnu maakohtu Rapla kohtumajas karistuseks 16 ööpäeva aresti, mis kuulub kohe täitmisele. Ta mõisteti süüdi mootorsõiduki juhtimisõiguseta juhtimise, sellele mootorsõidukile mittekuuluva riikliku registreerimismärgiga sõiduki juhtimise,  mootorsõidukijuhi poolt varalise kahju tekitamise, mootorsõidukijuhi poolt lubatud sõidukiiruse ületamise ja sõiduki peatamise märguande eiramise alusel.

Lääne prefektuuri liiklusjärelevalvetalituse juht Sander Peremees hindab noormehe käitumist ohtlikuks. „Loodetavasti jõuab ta 16 järelemõtlemise ööpäeva jooksul arusaamisele oma teo ohtlikkusest. Sellise teo toimepanemine toob kaasa karmi karistuse ning paneb teda loodetavasti edaspidi seadusekuulekalt käituma,“ märgib Peremees. Ta lisab: „Ehk saab noor mees aru, et oma teo eest on vaja karistust kanda, sellest õppida ning oma käitumisharjumusi muuta. Sellise käitumisega asetatakse ohtu lisaks endale ka teised liiklejad. Õnneks seekord ei saanud keegi inimestest viga.“


Kaja Grak
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
444 6450
517 6108
kaja.grak@politsei.ee

 
Tagasi