Politseis registreeritud sündmused
23.09.2014


Ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 192 avaldust ja teadet kuritegudest, sealhulgas 2 röövimist, 145 varavastast kuritegu, neist 55 vargust (5 eluruumidest, 2 sõidukitest), 2 sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 5 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 6 inimest. Tabati 60 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 352 väärtegu. Piirilt väljastati 1 sisenemiskeeld, Eestist saadeti välja 1 isik.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
22. septembril teatati politseile, et kella 11.45 paiku tungiti Linnamäe tee korteris kallale 74-aastasele mehele ja 80-aastasele naisele. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 46-aastase mehe. 

Vargused
Nädalavahetuse jooksul varastati kesklinnas Narva maanteel ehitusobjektilt tihendusmasin. Kahju kokku 1500 eurot.

Ööl vastu 22. septembrit varastati Kadaka teel asuva ettevõtte territooriumilt rehve, väravate ja aedade tarvikuid ning paadimootor. Kahju kokku 1150 eurot.

22. septembril varastati Põhja puiesteel seisnud autost kaks telefoni, tahvelarvuti, dokumente ja muid asju. Kahju kokku umbes 2500 eurot.

Sisenemiskeeld
22. septembril saabus lennuga Peterburist Süüria Araabia Vabariigi 29-aastane kodanik, kellel puudus vajalik viisa või elamisluba. Mehele väljastati piiril sisenemiskeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR                         

 
Jõgevamaa

Ähvardamine
21. septembril sai politsei väljakutse Pala valda Piibumäe külasse, kus joobes 46-aastane mees ähvardas vägivallaga kohalikku poepidajat, kui see talle kaupa võlgu ei anna. Poes viibinud külaelanikud hoidsid ähvardajat patrulli saabumiseni kinni, keegi viga ei saanud. Politsei toimetas mehe kainenema ning tema suhtes alustati kriminaalmenetlust.

Tartumaa

Vargused
17. septembril avastati, et Tähtvere vallas Rõhu külas on töömasinate hoiuplatsil seisnud kolmelt traktorilt varastatud akud. Kahju on 480 eurot.

20. septembril varastati Elvas Kesk tänaval kaupluse trepile jäetud musta-punast värvi lukustamata jalgratas Trek. Kahju on 515 eurot.

21. septembril varastati Tartus Sadama tänaval rattaparklast kollast värvi lukustatud maastikujalgratas Dewalt. Kahju on 260 eurot.

Valgamaa

Vargus
22. septembril teatati politseile, et Valgas Kungla tänaval on öö vältel sisse murtud kasutatud esemete kauplusesse ning varastatud riideid ja teisi esemeid. Kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Vargused
20. septembril teatati politseile, et Tarvastu vallas on taluõuel seisnud kombainilt varastatud radiaator ning veoautol läbi lõigatud juhtmed. Esialgne kahju on umbes 500 eurot.

20. septembril avastati, et Suure-Jaani vallas Vastemõisa külas on sisse murtud aita ja varastatud musta värvi murutraktor. Esialgne kahju on 1515 eurot.

IDA PREFEKTUUR


Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. septembri hommikul lõi tundmatu mees Jõhvis Jaama tänaval 34-aastasele mehele jalaga vastu rinda, millega tekitas kehavigastuse.

Vargused
19. septembril avastati, et Kiviõlis Turu tänaval on osaühingu territooriumilt varastatud malmrestid. Kahju on täpsustamisel.

Ööl vastu 20. septembrit lõhuti Kohtla-Järvel Järveküla teel lattu ja varastati kaks pakendit toitu. Kahju on selgitamisel.

22. septembril varastati Kohtla-Järvel Õpetajate tänaval maja trepikojast kaks noorteratast, millega tekitati kannatanutele kahju 70 ja 100 eurot.

22. septembri öösel lõhuti Kohtla-Järvel Tuuslari tänaval kooli aknaklaas ja varastati kaks arvutit. Kahju on selgitamisel.

22. septembri öösel lõhuti Narvas Partisani tänaval kaupluseaken ja varastati kassaaparaat. Kahju on 150 eurot.

22. septembri öösel tungiti Narvas Puškini tänaval sõidukisse Volkswagen Caravelle, kust varastati pass, isikutunnistus ja 100 CD-plaati. Kahju on selgitamisel.

22. septembril avastati, et Kohtla-Järvel Kauba tänaval asuvalt territooriumilt on varastatud metallist katusenurgad. Kahju on täpsustamisel.
 

LÄÄNE PREFEKTUUR


Järvamaa

Kelmus
19. septembri pärastlõunal helistas Paides Ristiku tänaval elava naise lauatelefonile vene keelt kõnelev mees. Naisele anti mõista, et tema sugulane on põhjustanud liiklusõnnetuse ja probleemide lahendamiseks on vaja raha. Kuna naisel kodus sularaha polnud, siis andis kannatanu kelmile oma pangakaardi koos PIN koodiga. Kokku võeti naise arvelt 300 eurot.

Läänemaa

Vargus
20. septembril kella 17 paiku varastati Haapsalus Lihula maanteel kaupluse rattahoidlast lukustamata jalgratas. Kahju on 100 eurot.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
20. septembril kella 6 paiku löödi Pärnus Pikal tänaval toitlustusasutuse terrassil 29-aastast naist.

18. septembril kella 2 paiku löödi Sindis Suve tänaval majas 53-aastast naist.

Vargused
Ööl vastu 22. septembrit varastati Häädemeeste vallas Kabli külas talu abihoonest mootorsaag. Kahju on 800 eurot.

Ööl vastu 22. septembrit varastati Häädemeeste vallas Kabli külas talu abihoonest keevitusaparaat ja muid esemeid. Kahju on 550 eurot.

Ööl vastu 22. septembrit varastati Häädemeeste vallas Kabli külas sõiduauto lukustamata pagasiruumist tööriistakohver ja muid esemeid. Kahju on 310 eurot.

Ööl vastu 22. septembrit varastati Häädemeeste vallas Kabli külas lukustamata abihoonest rahakott koos sularaha ja dokumentidega. Kahju on kokku 140 eurot.

Ööl vastu 22. septembrit varastati Tõstamaa vallas Lao külas sadamast paadimootor Honda. Kahju on 3000 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
18. septembril kella 22 paiku löödi Rapla vallas Alu alevikus 61-aastast naist.

Vargus
22. septembril kella 17 paiku avastati, et Kehtna vallas Linnaaluste külas on talu eluruumidest varastatud 2000 eurot sularaha.

Saaremaa

Vargus
19. septembril avastati, et Kuressaares Pargi tänaval on ehitusobjektilt varastatud kaableid. Kahju on kokku 3530 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi