Politseis registreeritud sündmused
01.04.2015


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 108 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 57 varavastast kuritegu, sealhulgas 37 vargust (8 eluruumidest, 3 sõidukitest), ja 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 2 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 2 inimest. Tabati 9 alkoholijoobes ja 2 narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 314 väärtegu. Piiril väljastati 5 sisenemiskeeldu ja registreeriti 1 Schengeni viisaeeskirja rikkumist. Esitati 7 varjupaigataotlust.

PÕHJA PREFEKTUUR


Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
31. märtsil teatati, et Lootsi tänaval sadamas löödi 49-aastast meest. Politsei viis kahtlustatavana jaoskonda 24-aastase mehe.

31. märtsil teatati, et Puhangu tänava korteris löödi 36-aastast meest. 

Vargused
31. märtsil teatati, et Lossi platsil varastati avaldaja seljakotist rahakott sularahaga summas 2000 eurot.

31. märtsil teatati, et Lõhe tänava suvilasse murti sisse ja varastati kõlarid, võimendi, surfilohed ning poomid. Vargusega tekitatud kahju on 1800 eurot.

31. märtsil teatati, et Järvevana teel pargitud sõiduautosse murti sisse ja varastati kaks sülearvutit ning talvesaapad. Vargusega tekitatud kahju on 2485 eurot.

Harjumaa

Vargus
31. märtsil teatati, et Harku vallas Kütke külas murti sisse majja ja varastati alkoholi ning üks jope. Vargusega tekitatud kahju on täpsustamisel.

Juhtum piiril
31. märtsil tõkestati Eestisse sisenemine Stockholmist Tallinna reisilaevaga saabunud neljal Lõuna-Aafrika Vabariigi kodanikul. 1993. aastal ja 1960. aastal sündinud mehed ning 1968. aastal sündinud ja 1994. aastal sündinud naised olid kahekordsed Soome Vabariigi Schengeni viisad juba ära kasutanud. Isikutele väljastati piiril sisenemiskeelud ja nad saadeti tagasi laevale.

LÕUNA PREFEKTUUR


Tartumaa

Vargused
31. märtsil avastati, et Tartu vallas Sojamaa külas on metsakinnistult varastatud mootorsaag Husqvarna ning kiiver. Kahju on 1050 eurot.

31. märtsil teatati, et Tartu vallas Vahi alevikus murti sisse keldriboksi ning varastati jalgratas Cube Reaction. Kahju on 2100 eurot.

30. märtsil teatati, et Ülenurme vallas Räni alevikus murti sisse garaažiboksi ning varastati tööriistakomplekt, kohtvalgusti, lõiketangid, mootorratta aku ning muid esemeid. Kahju on umbes 500 eurot.

31. märtsil teatati, et Tartu vallas Kõrveküla alevikus varastati hoovist lukustamata jalgratas Merida. Kahju on 300 eurot.

31. märtsil teatati, et möödunud nädalal varastati Tartus Lina tänava õppeasutuses mobiiltelefon iPhone. Kahju on 500 eurot.

Valgamaa

Vargus
31. märtsil teatati, et Puka vallas Plika külas on sisse murtud kõrvalhoonesse ja varastatud mootorsaag Stihl, jalgratas ning tööriistu. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju on umbes 1000 eurot.

Juhtum piiril
31. märtsil teatati Piusa kordoni piirivalvuritele, et Võrumaal Meremäe vallas on taluhoovist leitud lõhkekeha taoline ese. Piirivalvurid võtsid kohapeal ühendust pommigrupiga ning kirjeldasid leitud eset. Tuvastati, et tegu on mürsu sütikuga, mis on ohutu. Kohale saabunud pommigrupp võttis leiu kaasa.

IDA PREFEKTUUR


Lääne-Virumaa

Vargus
31. märtsil teatati politseile, et Rakveres Narva tänava kinnistult varastati kuus metallist kütusemahutit. Kahju on 1800 eurot.

Ida-Virumaa

Vargus
31. märtsil teatati politseile, et Kiviõlis Turu tänava territooriumilt varastati osaühingule kuulunud 1838liitrit diislikütust. Kahju on 2096 eurot.

Omastamine
27. märtsil kella 22 paiku omastati Narvas Mõisa tänava baari juures mobiiltelefon Samsung. Kahju on 360 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
29. märtsil kella 23 paiku löödi Sauga vallas Tammiste külas 71-aastast naist. Võimalik lööja on politseile teada.

31. märtsil kella 16.15 paiku löödi Sauga vallas Sauga alevikus Peoleo tänaval 24-aastast meest.

Vargus
Ajavahemikul 30.–31. märts murti sisse Häädemeeste vallas Arumetsa külas talumajja ning varastati relvakapist kaks jahipüssi, laskemoona ja toast erinevaid alkohoolseid jooke. Samas murti sisse abihoonesse ning varastati paadimootor Barzun, kompressor, mootorsaag Stihl, murutrimmer Husqvarna, erinevaid tööriistu, 200 liitrit diislikütust, 20 liitrit bensiini, neli suverehvi ja kaks muruniidukit. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on 9274 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainformatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 
Tagasi