Piirivalvurid tabasid salasigarette üle Narva jõe toimetanud mehed
01.04.2015


Täna öösel tabasid piirivalvurid kolm meest, kes pimeduse varjus üritasid üle Narva jõe toimetada Eestisse kaheksa kasti salasigarette.

Foto: Salakaup

1. aprilli öösel märkasid Narva kordoni piirivalvurid Narvas piirijõe ääres kahtlast tegevust. Info kontrollimisel selgus, et tegemist on meestega, kes üritasid Venemaalt Eestisse toimetada 51 000 Vene Föderatsiooni maksumärkidega salasigaretti.

Juhtumile reageerinud piirivalvurid selgitasid välja, et Eestisse toimetasid salasigarette 40-aastane Vladimir, 30-aastane Dmitri ja 24-aastane Nikita. Mehed peeti kinni ja toimetati koos kaheksa kasti sigarettidega Narva kordonisse.

„Salakaubandusega võitlemine on üks meie olulistest prioriteetidest ja selle nimel tehakse igapäevaselt palju tööd. Piirivalvuritel on piisavalt oskusi ja teadmisi selleks, et smugeldajate tegevust varakult märgata ning tõkestada. Kahjuks on aga jätkuvalt inimesi, kes üritavad leida võimalusi, kuidas erinevat salakaupa üle riigipiiri toimetada,“ ütles Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Püvi.

Sündmuse täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustati väärteomenetlus.

Olja Kivistik
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
337 2249
530 88344
olja.kivistik@politsei.ee

 
Tagasi