Politsei pidas Pärnus kinni autopeeglite varastamises kahtlustatava
02.04.2015


Ööl vastu tänast, 2. aprilli pidas politsei Pärnus kinni 33-aastase Läti Vabariigist pärit mehe, keda on alust kahtlustada nii autode küljepeeglite kui ka parkimisandurite varguses.

Mehe auto kontrollimisel leiti sealt 20 auto küljepeeglit, mis valdavalt pärinevad sõiduautodelt BMW X5 või X6, ja autode parkimisandureid. Politseile on praeguseks teatatud vaid kolmest Pärnus ja Pärnu lähiümbruses toime pandud autode küljepeeglite vargusest. Võimalik, et teised kannatanud ei ole veel kas vargust avastanud või ei ole mingil põhjusel juhtunust politseid teavitanud.  Palume inimestel, kelle autodelt viimasel ajal on küljepeegleid ja parkimisandureid varastatud, võtta politseiga ühendust telefonil 525 1220.

Pärnu politseijaoskonna menetlusteenistuse vanem Lennart Pulk lisab, et politseil on alust sama meest kahtlustada ka varem toime pandud autode küljepeeglite vargustes. „Kuna valdavalt on küljepeeglid pärit hinnalisematelt sõidukitelt, siis on need suhteliselt kallid ja seekord mehe autost leitu maksumus küünib 10 000 euroni,“ täpsustab Pulk.

Juhtumi osas alustas politsei kriminaalmenetlust karistusseadustiku vargust käsitleva paragrahvi alusel ning eeluurimist juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur. 

Kaja Grak
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
444 6450
517 6108
kaja.grak@politsei.ee

 
Tagasi